Мобілізація по новому. Особливості призову командирами ВЧ
Військова частина, командир якої може здійснювати призов громадян під час мобілізації, на особливий період, має бути включена до переліку визначеному Генеральним Штабом ЗСУ.
01.10.2024 року Постановою Кабінету Міністрів України №1130 було затверджено зміни до Порядку проведення призову громадян на військову службу під час мобілізації, на особливий період визначених Постановою КМУ №560 від 16.05.2024 року.
Зміни стосуються порядку призову громадян на військову службу під час мобілізації, на особливий період командирами військових частин.
Умови. Військова частина, командир якої може здійснювати призов громадян під час мобілізації, на особливий період, має бути включена до переліку визначеному Генеральним Штабом ЗСУ.
Отже, згідно зі змінами, Порядок призову громадян на військову службу під час мобілізації, на особливий період командирами військових частин виглядає наступним чином.
1. Проходимо співбесіду з командиром військової частини. Військовозобов’язані та резервісти, які виявили бажання бути призваними на військову службу під час мобілізації до вибраної ними військової частини, вивчаються командиром військової частини, за документами, що посвідчують особу, військово-обліковими документами, іншими документами, що засвідчують отриману освіту та набуту фахову спеціальність.
2. Пишемо заяву (згідно з затвердженою формою). Військовозобов’язані та резервісти, які виявили бажання проходити військову службу під час мобілізації у вибраній ними військовій частині, призиваються на військову службу під час мобілізації, на особливий період на підставі власноруч написаної заяви на ім’я командира військової частини із зазначенням обраної (запропонованої) посади в складі основних (бойових) підрозділів відповідної військової частини.
3. Проходимо ВЛК та професійно-психологічний відбір. Військовозобов’язаний, який виявив бажання проходити військову службу під час мобілізації у вибраній ним військовій частині, направляється на військово-лікарську комісію для проходження медичного огляду керівником районного (міського) територіального центру комплектування та соціальної підтримки або командиром військової частини.
4. Прийняття рішення командиром військової частини про призов, або відмову. За результатами визначення ступеня придатності військовозобов’язаного та резервіста до проходження військової служби за станом здоров’я та професійно-психологічного відбору командир військової частини, приймає рішення про призов військовозобов’язаного та резервіста на військову службу за призовом під час мобілізації, на особливий період. У разі невідповідності військовозобов’язаного та резервіста вимогам щодо проходження військової служби за станом здоров’я або професійно-психологічним характеристикам командир військової частини, відмовляє військовозобов’язаному та резервісту, який подав відповідну заяву, в призові на військову службу за призовом під час мобілізації, на особливий період.
5. Видача Наказу та зарахування до списків військової частини.Наказ про призов військовозобов’язаних та резервістів на військову службу під час мобілізації, на особливий період видається командиром військової частини — в день призову та зарахування до списків військової частини.
6. Комунікація командира військової частини з вашим ТЦК та СП. Командир військової частини в строк не більше семи днів надсилає на адресу районного (міського) територіального центру комплектування та соціальної підтримки за місцем військового обліку військовозобов’язаного або резервіста витяг із наказу про його призов на військову службу під час мобілізації, на особливий період та зарахування до списків військової частини.
7. Дії РТЦК та СП. На підставі витягу із наказу командира військової частини районний (міський) територіальний центр комплектування та соціальної підтримки знімає військовозобов’язаного або резервіста з військового обліку у зв’язку із призовом на військову службу під час мобілізації, на особливий період.
- Чи варто шукати справедливості у країні чиновників? Любов Шпак вчора о 20:42
- Изменения в порядок оформления отсрочки. Постановление 1558 и 560 Віра Тарасенко вчора о 18:49
- Документи в умовах окупації: між правом та реальністю Дмитро Зенкін вчора о 17:06
- Івенти для покоління Хоумлендерів. Особливості та деякі думки Олексій Куліков вчора о 16:12
- Спецоперація проти "Глобино" Євген Магда вчора о 14:29
- Податок на посилки: думки щодо за і проти цієї ініціативи Олег Пендзин вчора о 14:20
- Нумерологія в податках. Цифра 11 Євген Власов вчора о 12:21
- Америка поза глобальною грою: філософія відступу чи стратегічна помилка? Світлана Приймак вчора о 09:00
- Думка первинна, чули? Катерина Мілютенко 22.01.2025 23:42
- 21% українців, які хотіли б емігрувати – це катастрофа Володимир Горковенко 22.01.2025 16:07
- Як ШІ змінює закупівлі: клієнти-машини та криза кадрів Марина Трепова 22.01.2025 15:12
- Пеня на заборгованість по аліментах: поняття, порядок нарахування та граничний розмір Леся Дубчак 22.01.2025 15:01
- Правила ефективного партнерства в адвокатурі Тетяна Лежух 22.01.2025 13:33
- Перемир’я між Ізраїлем і ХАМАС: виклики та перспективи після 15 місяців конфлікту Олег Вишняков 22.01.2025 13:25
- Як корпоративний медичний одяг змінює клініку: мій досвід Павло Астахов 22.01.2025 09:26
-
Забудьте про молодь. Її в Україні не буде
Думка 11965
-
США висунули Путіну ультиматум: що насправді хотів сказати Трамп
Думка 2939
-
Барбадос і Панама позбавлять свого прапора 114 танкерів тіньового флоту Росії
Бізнес 2106
-
Дешево, але дорого. Порівняння вартості життя у Києві та інших європейських містах
Інфографіка 2040
-
"Сьогодні надійшли кошти". Співвласник АТБ Буткевич заплатив 1,9 млрд грн за Аерок
Бізнес 2016