Одноразова грошова допомога військовослужбовцям, що зазнали шкоди здоров’ю
У даній статі розглянемо особливості отримання військовослужбовцями одноразової грошової допомоги у зв’язку із встановленням йому групи інвалідності
У сучасних умовах важливе значення має забезпечення соціального захисту військовослужбовців, які постраждали внаслідок виконання своїх обов'язків перед Вітчизною. Одним зі способів такого захисту є надання одноразової грошової допомоги в разі інвалідності та втрати працездатності. Ця допомога є важливим елементом соціальної підтримки та допомагає забезпечити гідні умови існування для військовослужбовців у випадках, коли вони потребують особливої уваги та підтримки від держави.
У даній статі розглянемо особливості отримання військовослужбовцями одноразової грошової допомоги у зв’язку із встановленням йому групи інвалідності або часткової втрати працездатності без встановлення інвалідності.
Одноразова грошова допомога призначається та виплачується в наступних випадках:
● Якщо військовослужбовець отримав інвалідність через поранення або захворювання, отримані під час виконання військової служби, або якщо інвалідність була встановлена після звільнення з військової служби.
● Якщо військовослужбовець строкової служби, військовозобов'язаний або резервіст, якого призвано на збори або для проходження служби у військовому резерві, став інвалідом через поранення, отримане внаслідок виконання обов'язків військової служби.
● Якщо військовослужбовець отримав поранення або захворів під час виконання обов'язків військової служби, що призвело до часткової втрати працездатності без встановлення інвалідності, або якщо особа, звільнена з військової служби, частково втратила працездатність.
● Якщо військовослужбовець строкової служби отримав поранення або захворів у період проходження ним служби, що призвело до часткової втрати працездатності без встановлення інвалідності, або якщо особа, звільнена із строкової військової служби, частково втратила працездатність через такі причини.
● Якщо військовозобов'язаний або резервіст отримав поранення або захворів під час виконання обов'язків військової служби або служби у військовому резерві, що призвело до часткової втрати працездатності без встановлення інвалідності.
Згідно з Законом України "Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей", а також Постановою Кабінету Міністрів України від 25 грудня 2013 року № 975, одноразова грошова допомога може бути призначена військовослужбовцям (крім військовослужбовців строкової служби) та іншим категоріям осіб у розмірах, кратних прожитковому мінімуму, в залежності від групи інвалідності:
● І групи: 400-кратний прожитковий мінімум (1 211 200 грн.)
● II групи: 300-кратний прожитковий мінімум (908 400 грн.)
● III групи: 250-кратний прожитковий мінімум (757 000 грн.), а також інших умов.
У разі встановлення інвалідності або втрати працездатності без встановлення інвалідності розмір допомоги не може бути меншим за 70-кратний прожитковий мінімум (211 960 грн.).
Також, одноразова грошова допомога може бути призначена військовослужбовцям та іншим особам, інвалідність яких настала в період проходження військової служби або внаслідок захворювання, пов'язаного з проходженням військової служби, або встановлення особі, звільненій з військової служби, інвалідності не пізніше ніж через три місяці після звільнення її з військової служби чи після закінчення тримісячного строку. У такому випадку розмір допомоги, в залежності від групи інвалідності складає:
● I група – 120-кратний прожитковий мінімум (363 360 грн.);
● I група – 90-кратний прожитковий мінімум (272 520 грн.);
● III група – 70-кратний прожитковий мінімум (211 960 грн.).
У разі часткової втрати працездатності без установлення інвалідності, одноразова грошова допомога виплачується в залежності від ступеня втрати працездатності. Цей ступінь встановлюється медико-соціальною експертною комісією і розраховується у розмірі, кратному прожитковому мінімуму:
70-кратний прожитковий мінімум: для військовослужбовців та осіб, звільнених з військової служби, які частково втратили працездатність через поранення або захворювання, отримані в ході виконання військових обов'язків, але не пізніше ніж через три місяці після звільнення зі служби.
50-кратний прожитковий мінімум: для військовослужбовців строкової служби, які частково втратили працездатність через поранення або захворювання, отримані в період служби, а також для осіб, звільнених із строкової служби, які частково втратили працездатність через такі причини, пов'язані з проходженням служби, не пізніше ніж через три місяці після звільнення.
Процедура встановлення інвалідності або втрати працездатності здійснюється в індивідуальному порядку державними закладами охорони здоров'я відповідно до законодавства.
Особи, які мають право на отримання одноразової грошової допомоги, можуть реалізувати його протягом трьох років з дня виникнення у них такого права.
Підстави, за якими призначення і виплата одноразової грошової допомоги не здійснюються, включають такі:
● Поранення, захворювання, інвалідність або часткова втрата працездатності без встановлення інвалідності, що є наслідком вчинення кримінального або адміністративного правопорушення;
● Вчинення дій у стані алкогольного, наркотичного чи токсичного сп'яніння;
● Навмисне спричинення собі тілесного ушкодження, іншої шкоди своєму здоров'ю або самогубства (крім випадку доведення особи до самогубства, встановленого судом);
● Подання особою завідомо неправдивих відомостей для призначення і виплати одноразової грошової допомоги.
На даний час існує проблема з отриманням цієї допомоги, яка може виникати через недостатню інформованість про права та процедури отримання, бюрократичні перешкоди або неправильне розуміння законодавства.
- Судовий захист при звернені стягнення на предмет іпотеки, якщо таке майно не відчужено Євген Морозов вчора о 13:02
- Система обліку немайнової шкоди: коли держава намагається залікувати невидимі рани війни Світлана Приймак вчора о 11:36
- Чому енергетичні та газові гіганти обирають Нідерланди чи Швейцарію для бізнесу Ростислав Никітенко вчора о 08:47
- 1000+ днів війни: чи достатньо покарати агрессора правовими засобами?! Дмитро Зенкін 21.11.2024 21:35
- Горизонтальний моніторинг як сучасний метод податкового контролю Юлія Мороз 21.11.2024 13:36
- Ієрархія протилежних правових висновків суду касаційної інстанції Євген Морозов 21.11.2024 12:39
- Чужий серед своїх: право голосу і місце в політиці іноземців у ЄС Дмитро Зенкін 20.11.2024 21:35
- Сталий розвиток рибного господарства: нові можливості для інвестицій в Україні Артем Чорноморов 20.11.2024 15:59
- Кремль тисне на рубильник Євген Магда 20.11.2024 15:55
- Судова реформа в контексті вимог ЄС: очищення від суддів-корупціонерів Світлана Приймак 20.11.2024 13:47
- Як автоматизувати процеси в бізнесі для швидкого зростання Даніелла Шихабутдінова 20.11.2024 13:20
- COP29 та План Перемоги. Як нашу стратегію зробити глобальною? Ксенія Оринчак 20.11.2024 11:17
- Ухвала про відмову у прийнятті зустрічного позову підлягає апеляційному оскарженню Євген Морозов 20.11.2024 10:35
- Репарації після Другої світової, як передбачення майбутнього: компенсації постраждалим Дмитро Зенкін 20.11.2024 00:50
- Що робити під час обшуку? Сергій Моргун 19.11.2024 19:14
-
"Ситуація критична". У Кривому Розі 110 000 жителів залишаються без опалення
Бізнес 21240
-
Що вигідно банку – невигідно клієнту. Які наслідки відмови Monobank від Mastercard
Фінанси 16790
-
Як тренування в спортзалі можуть нашкодити: помилки початківців
Життя 7699
-
Найбільший роботодавець і платник податків Херсонської області збанкрутував через війну
Бізнес 7231
-
Серіал "Король Талси" за участю Сильвестра Сталлоне продовжили на два сезони: деталі
Життя 5355