Депутатську недоторканність потрібно скасувати
Депутати Верховної Ради України проголосували за зняття депутатської недоторканості і притягнення до кримінальної відповідальності Сергія Клюєва і Сергія Мельничука.
Депутати Верховної Ради України проголосувализа зняття депутатської недоторканості і притягнення до кримінальноївідповідальності Сергія Клюєва і Сергія Мельничука.
Ці рішенняпідтримали майже всі депутати проєвропейської коаліції. І це не дивно, аджеколи політики йшли на позачергові вибори до Верховної Ради, то майже всіобіцяли скасувати депутатську недоторканність.
Зрештою, це одна зключових вимог майдану. Тому у Верховній Раді проєвропейська коаліціяпроголосувала за скасування депутатської недоторканості в першому читанні, і законопроект відправили до Конституційногосуду. Скільки розглядатиме законопроект Конституційний суд, який вердикт винесе– можна зараз тільки здогадуватися.
Майже вся коаліціяпідтримала подання Генпрокуратури на притягнення до кримінальноївідповідальності депутатів Клюєва і Мельничука. З цим зрозуміло.
Але тут виникаєголовне питання. На жаль, прокуратура та інші правоохоронні органи за рік роботи не зробили реальних кроківвідносно притягнення до відповідальності всіх злочинців режиму Януковича, які віддавали і виконували злочинні накази.Усіх тих, хто грабував Украіну. Хторозстрілював людей, хто звозив «тітушок». І тому подання ГПУ на Клюєва іМельничука виглядали не об’єктивно, не переконливо, не аргументовано.
Ось такий факт.Двічі Регламентний комітет відхиляв розгляд цих подань, тому що не булопредставлена доказова база. На завданні депутати задали 82 питання прокурору, іпрокуратура ледве змогла відповісти на 17 питань по цим звинуваченням.
Склалось такевраження, що Генпрокуратура з одного боку, робить PR крок про свою титанічнупрацю, а з другого боку, намагається тиснути на депутатів.
Не дивлячись на всіогріхи з боку Генпрокуратури, депутати коаліції, які підтримуютьПрезидента, дала можливість притягти довідповідальності Сергія Клюєва та добровольця, комбата «Айдару» СергіяМельнийчука.
Цікаво, що зКлюєвим ледь не стався казус. Якби ГПУ не заручилася підтримкою депутатів, і нерозпочала кримінальне провадження проти нього, то ЄС відмінив би санкції щодоКлюєва.
ТеперГенпрокуратура у суді має довести вину Клюєва і Мельничука, а ті, як усі простігромадяни, мають надати докази своєї невинуватості.
Всі ми знаємо, якпрацює наша судова система, яку уряд навіть не почав реформувати. І не дужевіриться у справедливість суду. Адже вУкраїні суддям довіряють менше 4% громадян.
Голосування уВерховній Раді доводить, що депутати з коаліції разом з Президентом роблять усеможливе, щоб б змінити закони, правила гри в Україні на сучасні і європейські.А от уряд не квапиться реформувати судову систему, правоохоронні органи,систему юстиції, виконання покарань, медицину, освіту. Одним словом, важкознайти галузь, яку б уряд намагався удосконалити. Саме тому українці невідчувають справедливості, рівності можливостей і впевненості у майбутньому.
Вважаю, що наставчас жорстко спитати з міністрів про їхню роботу і її результати.
А зніматинедоторканність треба не тільки з конкретних депутатів, а скасовувати її, якінститут, що не відповідає вимогам сьогодення. Саме це рішення і будеочікуваним суспільством, зрозумілим всім, справедливим і моральним.
- Ресурси перемоги: як працюють сучасні благодійні фонди Нісар Ахмад 15:58
- Чи варто шукати справедливості у країні чиновників? Любов Шпак вчора о 20:42
- Последние изменения в правилах оформления отсрочки от мобилизации Віра Тарасенко вчора о 18:49
- Документи в умовах окупації: між правом та реальністю Дмитро Зенкін вчора о 17:06
- Івенти для покоління Хоумлендерів. Особливості та деякі думки Олексій Куліков вчора о 16:12
- Спецоперація проти "Глобино" Євген Магда вчора о 14:29
- Податок на посилки: думки щодо за і проти цієї ініціативи Олег Пендзин вчора о 14:20
- Нумерологія в податках. Цифра 11 Євген Власов вчора о 12:21
- Америка поза глобальною грою: філософія відступу чи стратегічна помилка? Світлана Приймак вчора о 09:00
- Думка первинна, чули? Катерина Мілютенко 22.01.2025 23:42
- 21% українців, які хотіли б емігрувати – це катастрофа Володимир Горковенко 22.01.2025 16:07
- Як ШІ змінює закупівлі: клієнти-машини та криза кадрів Марина Трепова 22.01.2025 15:12
- Пеня на заборгованість по аліментах: поняття, порядок нарахування та граничний розмір Леся Дубчак 22.01.2025 15:01
- Правила ефективного партнерства в адвокатурі Тетяна Лежух 22.01.2025 13:33
- Перемир’я між Ізраїлем і ХАМАС: виклики та перспективи після 15 місяців конфлікту Олег Вишняков 22.01.2025 13:25
-
США висунули Путіну ультиматум: що насправді хотів сказати Трамп
Думка 3007
-
"Відкрийте газовий маршрут". Орбан виставив Україні умови для продовження санкцій
Бізнес 2297
-
Барбадос і Панама позбавлять свого прапора 114 танкерів тіньового флоту Росії
Бізнес 2207
-
Дешево, але дорого. Порівняння вартості життя у Києві та інших європейських містах
Інфографіка 2142
-
"Сьогодні надійшли кошти". Співвласник АТБ Буткевич заплатив 1,9 млрд грн за Аерок
Бізнес 2134