Депутатську недоторканність потрібно скасувати
Депутати Верховної Ради України проголосували за зняття депутатської недоторканості і притягнення до кримінальної відповідальності Сергія Клюєва і Сергія Мельничука.
Депутати Верховної Ради України проголосувализа зняття депутатської недоторканості і притягнення до кримінальноївідповідальності Сергія Клюєва і Сергія Мельничука.
Ці рішенняпідтримали майже всі депутати проєвропейської коаліції. І це не дивно, аджеколи політики йшли на позачергові вибори до Верховної Ради, то майже всіобіцяли скасувати депутатську недоторканність.
Зрештою, це одна зключових вимог майдану. Тому у Верховній Раді проєвропейська коаліціяпроголосувала за скасування депутатської недоторканості в першому читанні, і законопроект відправили до Конституційногосуду. Скільки розглядатиме законопроект Конституційний суд, який вердикт винесе– можна зараз тільки здогадуватися.
Майже вся коаліціяпідтримала подання Генпрокуратури на притягнення до кримінальноївідповідальності депутатів Клюєва і Мельничука. З цим зрозуміло.
Але тут виникаєголовне питання. На жаль, прокуратура та інші правоохоронні органи за рік роботи не зробили реальних кроківвідносно притягнення до відповідальності всіх злочинців режиму Януковича, які віддавали і виконували злочинні накази.Усіх тих, хто грабував Украіну. Хторозстрілював людей, хто звозив «тітушок». І тому подання ГПУ на Клюєва іМельничука виглядали не об’єктивно, не переконливо, не аргументовано.
Ось такий факт.Двічі Регламентний комітет відхиляв розгляд цих подань, тому що не булопредставлена доказова база. На завданні депутати задали 82 питання прокурору, іпрокуратура ледве змогла відповісти на 17 питань по цим звинуваченням.
Склалось такевраження, що Генпрокуратура з одного боку, робить PR крок про свою титанічнупрацю, а з другого боку, намагається тиснути на депутатів.
Не дивлячись на всіогріхи з боку Генпрокуратури, депутати коаліції, які підтримуютьПрезидента, дала можливість притягти довідповідальності Сергія Клюєва та добровольця, комбата «Айдару» СергіяМельнийчука.
Цікаво, що зКлюєвим ледь не стався казус. Якби ГПУ не заручилася підтримкою депутатів, і нерозпочала кримінальне провадження проти нього, то ЄС відмінив би санкції щодоКлюєва.
ТеперГенпрокуратура у суді має довести вину Клюєва і Мельничука, а ті, як усі простігромадяни, мають надати докази своєї невинуватості.
Всі ми знаємо, якпрацює наша судова система, яку уряд навіть не почав реформувати. І не дужевіриться у справедливість суду. Адже вУкраїні суддям довіряють менше 4% громадян.
Голосування уВерховній Раді доводить, що депутати з коаліції разом з Президентом роблять усеможливе, щоб б змінити закони, правила гри в Україні на сучасні і європейські.А от уряд не квапиться реформувати судову систему, правоохоронні органи,систему юстиції, виконання покарань, медицину, освіту. Одним словом, важкознайти галузь, яку б уряд намагався удосконалити. Саме тому українці невідчувають справедливості, рівності можливостей і впевненості у майбутньому.
Вважаю, що наставчас жорстко спитати з міністрів про їхню роботу і її результати.
А зніматинедоторканність треба не тільки з конкретних депутатів, а скасовувати її, якінститут, що не відповідає вимогам сьогодення. Саме це рішення і будеочікуваним суспільством, зрозумілим всім, справедливим і моральним.
- Благодійна діяльність в Україні під час дії воєнного стану Оксана Соколовська 16:10
- Юридична практика у спорах з банками: реальний приклад Павло Васильєв 12:18
- Нові правила експортного контролю: виклики та можливості для українського бізнесу Ростислав Никітенко 12:12
- Від entry-level до CEO: розбираємо головні бар'єри для жінок у корпоративному світі Юлія Маліч 12:10
- Про Молдову, вибори і російський слід Галина Янченко 09:58
- Судовий збір при заявлені цивільного позову у кримінальному провадженні Євген Морозов вчора о 20:02
- Скасування Господарського кодексу: ризики для бізнесу та економіки Володимир Бабенко вчора о 17:11
- Розпочато роботу над вебплатформою судових рішень War Crime Леонід Сапельніков вчора о 14:41
- Маємо забезпечити армію якісним майном Дана Ярова вчора о 14:21
- Нові зміни до Кримінального кодексу України: що потрібно знати Оксана Соколовська вчора о 13:27
- Судова практика: відміна виконавчого напису приватного нотаріуса Павло Васильєв вчора о 12:31
- Сектори польської економіки, в які інвестує український бізнес Сильвія Красонь-Копаніаж вчора о 12:10
- Санкції та їх оскарження в ЄС: що варто знати українському бізнесу та адвокатам Ростислав Никітенко вчора о 12:08
- Відвід судді: закон, практика та поради Владислав Штика 03.11.2024 23:06
- Темна сторона онлайн-шопінгу: Temu потрапив під приціл ЄС Дмитро Зенкін 03.11.2024 21:00
-
Освітні втрати набирають обертів: чому школярі масово виїжджають і не планують повертатися
Думка 20830
-
Найбільший завод з виробництва свинцю в Україні визнали банкрутом
Бізнес 10741
-
Укрнафта пробурила найглибшу свердловину за останні вісім років. Дає нафту та газ
Бізнес 10248
-
Хазяїн Грузії, Потопельники зі США, Українські скамери оббирають росіян. Найкращі історії світу
4613
-
Україна відбудувала останній з трьох мостів через Десну, які були зруйновані у 2022: фото
Бізнес 4267