Диференціюйся або помри. Як відрізнятись юрфірмам
Диференціюйся або помри закликає нас вже третє десятиріччя Джек Траут у однойменній книзі. Відрізняйся від конкурентів, щоб споживач обрав саме тебе.
Сучасному споживачу, в т.ч. юрпослуг, не позаздриш – тиранія вибору давно захопила його в полон і з кожним роком все більше «закручує гайки». Хоч ми з задоволенням сприймаємо можливість мати великий вибір, однак потреба постійно вибирати, причому завжди ідеально, викликає у нас тривогу. А обираючи на юридичному ринку споживач, як мені здається, відчуває себе не просто тривожно, а панічно.
Ми, юристи, вважаємо себе такими особливими, що зовсім не відрізаємось один від одного. Муки клієнта – це обирати серед безлічі однотипних «надійних партнерів для бізнесу», «оптимальних правових рішень», та «молодих команд, що динамічно розвиваються».
Унікальну торгову пропозицію (УТП), про яку йде мова, на ринку зустріти важко, як, власне кажучи, важко і створити її.
Якість послуг та креативність рішень можуть бути лише короткостроковою перевагою, а далі треба шукати відмінні точки. Ціна – також не найкраща ідея для диференціації. Що ж тоді може бути унікальною ідеєю?
За вирішенням цього питання краще звернутись до самих споживачів. Я є членом бізнес клубу Board, один з форматів заходу якого – стратегічні сесії, де група бізнесменів вирішує запит одного з них через запитання та обговорення. На моїй сесії були представники різних бізнесів, від IT до виробників медичного обладнання. Ідеальна фокус-група.
Ось напрямки, унікальні ідеї в яких, на думку наших потенційних клієнтів, можуть допомогти нам відрізнятись один від одного і схилити споживача обрати саме нас:
Вузька спеціалізація
Знаю, нічого нового, спори про бутіковість та мультисервісність тривають давно. Все ж таки клієнтам хочеться бачити юриста вузького профілю, з окремою спеціалізацією. Фірма, що «заточена» під окрему практику з більшою вірогідністю потрапить на радар клієнта з відповідним запитом, ніж та, що займається цією практикою серед різноманіття інших.
Гонорарна політика
Диференціюй чи ні, але погодинна оплата буде помирати. Клієнтам важко зрозуміти та прийняти такий формат. Анекдот про батька (в деяких версіях діда), що жалкує про виграш сином (внуком) справи, що годувала їх декілька поколінь, на жаль, досі імпонує клієнтам.
Технологічність
І від консервативної сфери послуг чекають сучасних сервісів. Чат-боти, додатки тощо, тобто те, що зробить процес замовлення та отримання послуг комфортним. Комфортність, ось що наразі дійсно може стати не тільки УТП, але і додатковою вартістю послуги.
- Як NIS2 змінить правила гри для енерготрейдерів: кібербезпека як нова реальність Ростислав Никітенко 14:03
- Післявоєнна відбудова: вікна можливостей і як ними скористатися Дмитро Соболєв 12:54
- Реальні потреби та гранти: Як краще адаптувати допомогу до змін Юлія Конотопцева 12:13
- Розлучення без згоди іншого з подружжя: коли це можливо? Альона Пагер 08:50
- Лідерство розгортання: коли стратегія виходить за межі кабінету Жанна Кудрицька вчора о 19:06
- Як навчитися ухвалювати рішення на перемовинах? Розглядаємо на прикладі покеру Владислав Пʼявка вчора о 14:57
- Встигнути до штормів: чи готові інвестори до українських податкових гірок? Сергій Дзіс вчора о 10:40
- Від парової тяги до цифрової етики: як змінювалось людство й корпоративна безпека Ігор Шевцов вчора о 08:54
- "Справедливість" судді Канигіної Лариса Гольник 12.05.2025 18:43
- Нові правила для енергонакопичувачів: як зміняться контракти через кіберризики з 2025 Ростислав Никітенко 12.05.2025 15:01
- Як довести вину стоматолога у суді: практика відшкодування шкоди за неякісне лікування Артур Кір’яков 12.05.2025 13:59
- Форензик як інструмент захисту, діагностики та зростання бізнесу в умовах ризиків Артем Ковбель 12.05.2025 03:29
- Вбивчі цифри: як звички й випадки скорочують життя Христина Кухарук 11.05.2025 13:54
- Відповідальна особа з питань захисту персональних даних: новий гравець у структурі бізнесу Анастасія Полтавцева 10.05.2025 14:43
- Як зруйнувати країну Андрій Павловський 10.05.2025 14:34
-
Угорщина готується до війни? Що стоїть за "шпигунами Орбана" на Закарпатті
45066
-
"ЗСУ знищили російську армію. Путін будував її 10 років", – генерал армії США Дуґлас Лют
22075
-
На стамбульській розтяжці – як Путін нарешті змушений зіткнутися з реальністю
Думка 15974
-
Підготовка піхотинців: державна некомпетентність і приватна ініціатива
Думка 12826
-
Держава і бізнес: партнерство краще за протистояння
Думка 11049