Податкова амністія. Дослухались? Чи скористались?
«станьте в позу по-зручніше… з вами буде компроміс»
18квітня прем'єр-міністр Арсеній Яценюк в ході "години питань до уряду"у Верховній раді, повідомив, що допускає податкову амністію чи то компроміс длясуб'єктів господарювання, що вимушено брали участь у тіньових схемах оточенняВіктора Януковича, у разі грошової компенсації ними державі.
Зпершого погляду, можна було б порадіти – нарешті… проект «Податкова амністія»,запропонований громадською спілкою «Народна справа», почутий владою. Начебтодослухались… чи, все ж таки за сталою традицією, скористались?..
Зодного боку, слова прем'єра начебто тішать вухо вітчизняного підприємця, але..
Фактично,коли декларується вибіркове ПРАВО, результат буде ще гірший, тому що зновуПРАВО відходить на задній план, а на передній план виходить так звана «доцільність». В словах прем'єра може бути небезпечна команда для контролерів,адже хто саме з них буде складати списки амністованих? І при цьому, звичайно,хтось попадає у «рострільні списки». Почнеться новий безлад на місцях, аголовне, нове «полювання» на підприємців, і знову попасти до списку «потерпілихвід Януковича» буде коштувати бізнесменам грошей і нервів. Адже саме керівникиподаткових інспекцій на місцях ретельно весь час «змішували» списки, після чоговся країна перетворилась на «партизанську програму».
Сутьамністії не в тому, що треба нове «полювання на відьом» організовувати. Требапросто зробити так, щоб запрацювало ПРАВО. Ну не має права податкова визнаватиоперації нікчемними, та не визнавати податковий кредит. Ось в чому була суть«програми» і, головне, амністії. А тутзнову – компроміс. Простіше кажучи, «станьте в позу по-зручніше… з вами будекомпроміс», ось така доцільність.
«Народною справою» у згаданому проекті ці дії булоназвано амністією для більш простого розуміння того, чого хоче народ. А народ вданому випадку в іншій позі. ПОДАТКОВА АМІНІСТІЯ - значить амністуємо непідприємців, а НАРОД АМНІСТУЄ своїх контролерів, які писали акти перевірок,всупереч нормам закону та здоровому глузду, слідчих та прокурорів, які рухалисправи з право-наліво по таких актах, суддів, які протягом одного судового днявиносили зовсім протилежні рішення, то має право податкова писати «нікчеми», тоне має. Ось для чого треба ініціювати амністію.
А дляпідприємців владі треба просто зробити крок назустріч і сказати ми поважаємоВАШЕ ПРАВО і більше не будемо його порушувати. А тим більше перекручувативідповідальність.
Народвимагає податкову амністію саме колишнього ПОДАТКОВОГО СВАВІЛЛЯ. А не себе!!!
Проріхибюджету влада звикла переводити на так звану ТІНЬОВУ економіку. Пояснюю.Тіньова економіка – це той звір, яким стараються залякати пересічногогромадянина, начебто саме вона - ТІНЬОВА економіка, це та хто відбирає у бабусьїх мізерню пенсію, руйнує дороги, обкрадає медицину, та знешкоджує бюджет.
АлгоритмДІЙСНОЇ тіньової економіки зовсім інший і про це ті, хто його розуміє, намагаютьсязамовчувати, тому що він НЕРЕАЛЬНО інший. А було діло так. Спочатку влада створила ТІНЬ.Хабарі, відкати, нікому не потрібний ПДВ з його кредитом, розкрадання та інші«благородні» дії. Потім загнали і заганяють туди всіх підприємців, вибачте зааналог, наче отару в загін, а потім стрижуть, виловлюють і знову стрижуть, адеяких ріжуть. Ось така реальна ТІНЬ….малята.
Аголовне, вся ТІНЬ не у підприємців, яким в таких умовах треба ВИЖИВАТИ, всяТІНЬ у чиновників, у псевдобізнесменів, які вештаються біля таких чиновників,псевдобанкірів, які вважають, що ніхто не запитає їх про вкрадені гроші. Уконтролерів, прокурорів і суддів, які витягують і з крадіїв, і з підприємців.Там вся тінь, і там АМНІСТІЇ не повинно бути. ТАМ треба спитати за всітранзакції, тим більше, у тих, через кого проходили бюджетні гроші, але тозовсім інша пісня, і до «нікчемних» операцій вона не має ніякого відношення.Адже для виявлення розкрадання державних коштів не потрібно повноваженняподаткової «невизнавати» податковий кредит з ПДВ. А влада вже рада старатись, «мивсіх амністуємо і СЕБЕ не забудемо!».
Повторююсь: для влади -ПРИСЛУХАЙТЕСЬ до підприємців «на землі», вони стогнуть від тягаря, а колизахочуть його скинути - буде запізно. Уважно прочитайте, що мається на увазі під "Податковою амністією".
П.С. Крізьстогін підприємців чутно: приберіть ви цей корупційний ПДВ, зробіть прозоруподаткову політику, зніміть податковий контроль, дайте дихати, підприємці саміпочнуть платити. Головне при цьому -НАРОДНИЙ КОНТРОЛЬ за проходженням бюджетних коштів. Там також повинен стояти прокурорнад душею, його треба в тендерну комісію, з нього треба спитати, коли кошти напідконтрольні підприємства підуть, його першого в реєстр вносити в такомувипадку. Ось тоді проснеться відповідальність. І все буде добре. …Майже.
- Строк нарахування 3 % річних від суми позики Євген Морозов 09:52
- Судовий захист при звернені стягнення на предмет іпотеки, якщо таке майно не відчужено Євген Морозов вчора о 13:02
- Система обліку немайнової шкоди: коли держава намагається залікувати невидимі рани війни Світлана Приймак вчора о 11:36
- Чому енергетичні та газові гіганти обирають Нідерланди чи Швейцарію для бізнесу Ростислав Никітенко вчора о 08:47
- 1000+ днів війни: чи достатньо покарати агрессора правовими засобами?! Дмитро Зенкін 21.11.2024 21:35
- Горизонтальний моніторинг як сучасний метод податкового контролю Юлія Мороз 21.11.2024 13:36
- Ієрархія протилежних правових висновків суду касаційної інстанції Євген Морозов 21.11.2024 12:39
- Чужий серед своїх: право голосу і місце в політиці іноземців у ЄС Дмитро Зенкін 20.11.2024 21:35
- Сталий розвиток рибного господарства: нові можливості для інвестицій в Україні Артем Чорноморов 20.11.2024 15:59
- Кремль тисне на рубильник Євген Магда 20.11.2024 15:55
- Судова реформа в контексті вимог ЄС: очищення від суддів-корупціонерів Світлана Приймак 20.11.2024 13:47
- Як автоматизувати процеси в бізнесі для швидкого зростання Даніелла Шихабутдінова 20.11.2024 13:20
- COP29 та План Перемоги. Як нашу стратегію зробити глобальною? Ксенія Оринчак 20.11.2024 11:17
- Ухвала про відмову у прийнятті зустрічного позову підлягає апеляційному оскарженню Євген Морозов 20.11.2024 10:35
- Репарації після Другої світової, як передбачення майбутнього: компенсації постраждалим Дмитро Зенкін 20.11.2024 00:50
-
Що вигідно банку – невигідно клієнту. Які наслідки відмови Monobank від Mastercard
Фінанси 23363
-
"Ситуація критична". У Кривому Розі 110 000 жителів залишаються без опалення
Бізнес 21296
-
Мінекономіки пояснило, як отримати 1000 грн єПідтримки, і порадило задонатити їх на ЗСУ
Фінанси 9949
-
Курс євро впав на 47 копійок: Який курс долара НБУ зафіксував на понеділок
Фінанси 8979
-
Як тренування в спортзалі можуть нашкодити: помилки початківців
Життя 7731