Майбутнє агробізнесу за ефективною переробкою
Виробництво та реалізація продукції з високим ступенем переробки є одним із основних чинників зростання економіки розвинених країн.
Зважаючи на сприятливу погоду в багатьох господарствах вже розпочалися жнива. Цього року випало багато опадів і була достатня кількість сонячних днів. Тому очікується хороший урожай. Відтак в уряді вже анонсували, що у 2016-2017 роках Україна займе перше місце в світі по експорту зернових.
Однак радість від експортного потенціалу української «аграрки», який сьогодні становить близько третини ВВП, применшує одне «але». Левову частку аграрного експорту України становить первинна сільськогосподарська продукція та товари первинної обробки. Винятком є хіба що соняшникова олія та цукор. Таким чином, існуючий характер експорту в аграрному секторі економіки можна визначити як низького типу. Така критична характеристика зовсім не означає, що нам потрібно відмовитися чи зменшувати обсяги продажу зернових в інші країни якщо на них є попит. Однак, це є свідченням, що необхідно розвивати власну переробну промисловість і намагатись реалізовувати більше готових продуктів.
Виробництво та реалізація продукції з високим ступенем переробки є одним із основних чинників зростання економіки розвинених країн. Цікавий факт, що кожна десята пачка макаронів виготовлена в Італії у 2015 році з українського зерна твердих сортів.
На мою думку, замість того, щоб утискувати сільгоспвиробників держава повинна бути зацікавлена у створенні умов, щоб аграрії не були змушені реалізовувати урожай відразу після жнив, а могли розвивати переробку. Значна частина вирощеного на наших чорноземах урожаю повинна перероблятися в Україні, щоб споживачі продукції мали змогу купувати якісні продукти харчування, а частина готової продукції йшла на експорт.
До таких висновків приходиш після відвідин Сквирського комбінату хлібопродуктів, на якому разом із головою Київської обласної організації Аграрної партії Олегом Корбаном, ми мали змогу побувати вкінці червня. На сьогоднішній день на Сквирському комбінаті хлібопродуктів встановлене найновіше обладнання, а якість виготовленої продукції відповідає найсучаснішим міжнародним нормам.
Підприємство виготовляє вівсяні пластівці, гречану та кукурудзяну крупи, борошно для дитячого харчування. Підприємство також постачає власну продукцію кондитерам. Понад 30% всієї продукції комбінат постачає на зовнішні ринки. Зокрема, до США, Канади, Австралії, Ізраїлю, майже всіх країн Європи, а також до країн пострадянського простору. З 2014 р. компанія припинила постачання до Росії.
Сквирський комбінат хлібопродуктів є успішним прикладом переробного підприємства на розвиток, яких ми повинні орієнтуватися у Київській області. Адже переробка – це додана вартість, з одного боку, з іншого боку – це більша кількість робочих місць, що, звісно, сприяє наповненню державного і місцевих бюджетів.
- Тіньова пластична хірургія в Україні: чому це небезпечно і як врегулювати ринок Дмитро Березовський 11:30
- Модель нової індустріалізації України Денис Корольов вчора о 20:15
- Історія з "хеппі ендом" або як вдалося зберегти ветеранський бізнес на київському вокзалі Галина Янченко вчора о 16:18
- Ілюзія захисту: чим загрожують несертифіковані мотошоломи Оксана Левицька вчора о 15:23
- Як комплаєнс допомагає громадським організаціям зміцнити довіру та уникнути ризиків Акім Кібновський вчора о 15:17
- Топ криптофрендлі юрисдикцій: де найкраще розвивати криптобізнес? Дарина Халатьян вчора о 14:18
- Червоні прапорці контрагентів у бізнесі Сергій Пагер вчора о 08:44
- Ринок праці України: виклики та тренди 2025 року Ілля Літун 16.04.2025 19:23
- Терези Феміди: статистика виправдувальних вироків в Україні – симптом чи вирок системі? Олександр Крайз 16.04.2025 17:10
- Соціально відповідальний бізнес: Як допомагати суспільству та зміцнювати бренд одночасно? Юлія Спориш 16.04.2025 15:49
- Професії зникають, навички – у тренді Юрій Баланюк 16.04.2025 14:45
- Можливості нашого студентства: як ЛНУ створює простір для розвитку, а не лише для навчання Віталій Кухарський 16.04.2025 13:25
- Згода другого з подружжя при відчуженні автомобіля: юридичні наслідки та ризики Арсен Маринушкін 16.04.2025 12:29
- Тиша, ручка і результат: секрет сильних керівників Катерина Мілютенко 15.04.2025 22:33
- Нерозподілений прибуток КІКів: як законно уникнути податку в 23% в Україні Ростислав Никітенко 15.04.2025 10:41
- Нація вбивць 370
- Терези Феміди: статистика виправдувальних вироків в Україні – симптом чи вирок системі? 212
- Професії зникають, навички – у тренді 141
- У ДРРП відсутні дані щодо майже кожного другого житлового об’єкта: Що це означає? 116
- Як комплаєнс допомагає громадським організаціям зміцнити довіру та уникнути ризиків 104
-
Україна з 1 липня перейде на номінальну напругу 230/400 вольт
Бізнес 14263
-
Оприлюднено текст меморандуму щодо угоди про копалини
Фінанси 11885
-
В яких європейських країнах найбільше люблять котів. До добірки потрапили країни-сусідки України
Життя 11400
-
Наймасштабніший спортивний івент літа: ВДНГ анонсує "Активну країну"
Життя 9278
-
Потужність Rheinmetall в Україні значно перевищить заплановані 150 000 снарядів на рік
Бізнес 8472