Періодична митна декларація при експорті електроенергії: а якщо її не подати?
Якщо діяльність Вашого підприємства пов’язана з митним оформленням експорту електроенергії публікація стане Вам у нагоді.
Погодьтеся, що зовнішньоекономічна діяльність пов’язана з експортом електроенергії це досить специфічний та особливий вид господарської діяльності як і не менш особливий алгоритм його митного оформлення.
Так, згідно п. 2.2 «Порядку та строків митного контролю та митного оформлення товарів, що переміщуються лініями електропередач», затвердженого наказом Міністерства фінансів України № 629 від 30.05.2012 р. (далі – Порядок № 629), переміщення товарів через митний кордон України лініями електропередач здійснюється на підставі періодичної митної декларації. Аналогічне правове регулювання вказує ст. 260 МК України, за якою періодична МД може подаватися експортером на переміщення товару протягом 180 днів під зобов’язання подання додаткової декларації.
Тобто, суб’єкт ЗЕД, який лише має намір у майбутньому здійснити переміщення за межі митного кордону України електроенергію, повинен задекларувати такий намір перед митним органом шляхом подання періодичної МД. Зрозуміло, що при цьому не можливо задекларувати у періодичній МД точні та достовірні відомості про обсяг фактично переміщеної електроенергії, позаяк такі відомості надходять від ДП «Укренерго» як до митниці так і до експортера до 15-го числа наступного місяця після місяця у якому відбулося фактичне переміщення електроенергії.
Тоді, на що очікувати експортеру у разі подання до митного оформлення лише додаткової МД з усіма необхідними відомостями про фактично переміщену електроенергію без попереднього подання періодичної МД?
З даного приводу зовсім нещодавно, а саме 07.12.2018 Подільським районним судом м. Києва прийнято фактично перше рішення у провадженні про порушення митних правил, яким закрито провадження (справа №758/13511/18, рішення у ЄДРСР за №78441496) за відсутністю події порушення митних правилпередбаченого статтею 472 МК України, якою встановлено відсутність ознак порушення митних правил у випадку декларування фактично переміщеної за експортом електроенергії без попереднього подання періодичної МД в порядку ч. 4 ст. 260 МК України та п. 2.2 Порядку № 629.
Приймаючи вказану постанову, суд першої інстанції врахував позицію захисту про те, що положення ч. 4 ст. 260 МК України не містять імперативної вимоги, обов’язку подання періодичної митної декларації у разі здійснення експорту електроенергії за межі митної території України, а отже періодичну МД слід розглядати як документ про наміри експортера у майбутньому можливо здійснити переміщення товару за межі митного кордону, без відображення точних і достовірних відомостей про обсяг електроенергії, яку субєкт ЗЕД має намір експортувати.
Необхідно враховувати, що за обставин справи № 758/13511/186, суд першої інстанції закрив провадження у справі про порушення митних правил також і за відсутності жодних недоліків поданих відомостей зі сторони декларанта щодо точності, достовірності та обсягу фактично переміщеної електроенергії. Тобто фабула даного провадження полягала у не поданні до Енергетичної митниці ДФС періодичної МД до моменту фактичного експорту,але за повної точності і достовірності усіх відомостей про електроенергію при її декларуванні після фактичного переміщення.
Таку ж позицію підтримав Київський апеляційний суд у постанові від 21.01.2019 у справі № 33/824/517/2019, залишаючи без змін рішення Подільського районного суду м. Києва від 07.12.2018 № 758/13511/18.
Отже, не подання періодичної МД до моменту фактичного переміщення електроенергії у режимі експорту за умови подання до митниці точних та достовірних відомостей про переміщений товар після його фактичного експорту не свідчить про порушення митних правил.
- Мир начал избавляться от иллюзий, связанных с ИИ Володимир Стус вчора о 23:54
- Триваюче правопорушення – погляд судової практики Леся Дубчак вчора о 16:19
- Дике поле чи легальна сила: навіщо Україні закон про приватні військові компанії (ПВК)? Галина Янченко вчора о 16:03
- Реформа "турботи" Андрій Павловський вчора о 12:07
- Оцінка девелоперського проєкту з позиції мезонінного інвестора, як визначити дохідність Роман Бєлік 26.06.2025 18:39
- Весна без тиші: безпекова ситуація на Херсонщині Тарас Букрєєв 26.06.2025 17:24
- Краще пізно, ніж бідно: чому після 40 саме час інвестувати в фондовий ринок Антон Новохатній 26.06.2025 16:20
- Коли рак – це геополітика. Або чому світ потребує термінової операції Дана Ярова 26.06.2025 12:35
- Президент поза строком: криза визначеності й мовчання Конституційного суду України Валерій Карпунцов 26.06.2025 12:18
- Воднева революція на колесах та чому Україні не можна залишатися осторонь? Олексій Гнатенко 26.06.2025 12:15
- Ризики Закону про множинне громадянство Андрій Хомич 26.06.2025 10:57
- Спеціальний трибунал щодо злочину агресії проти України Дмитро Зенкін 25.06.2025 13:10
- Товарознавча експертиза у справах про недостовірне декларування Віктор Худоченко 25.06.2025 13:00
- Симуляція безпеки: таблички замість життя. Троянди – на бюджеті. Люди – на підлозі Дана Ярова 25.06.2025 12:36
- Житлово-будівельні товариства: як знизити ризики у новому житловому будівництві Тетяна Бойко 25.06.2025 09:30
- Дискреція не без меж: перші рішення на користь кандидатів до апеляцій 1633
- Як керувати бізнесом за тисячі кілометрів і залишатися лідеркою: мій особистий досвід 449
- Президент поза строком: криза визначеності й мовчання Конституційного суду України 436
- Житлово-будівельні товариства: як знизити ризики у новому житловому будівництві 89
- Реформа "турботи" 83
-
"Гра в кальмара 3": ексклюзив LIGA.net з режисером і зірками шоу про фінал, конфлікти і продовження
Життя 18535
-
Дратують фото з моря: чому чужі Instagram-відпустки викликають заздрість і чи це нормально
Життя 12107
-
Татусь Трамп і саміт НАТО. Кроки на порятунок глибоко хворого пацієнта
10587
-
Чому жінки після 40 йдуть з сім’ї, а чоловіки купують мотоцикли: правда про кризу середнього віку
Життя 9710
-
Ці продукти любить ваш шлунок та кишківник. Розбираємо популярні поради з мережі
Життя 6688