Закон про захист персональних даних – утопія?
Всім добре відомий принцип українського законодавства – строгість українських законів нівелюється необов'язковістю їх виконання.
Всімдобре відомий принцип українського законодавства – строгість українських законівнівелюється необов'язковістю їх виконання.
На моюдумку законодавець черговий раз ухвалив закон, який для українського бізнесупрактично не можливо буде виконати.
Згідно ззаконом "Про захист персональних даних" №2297-VI від 01.06.2010
· базаперсональних даних - іменована сукупність упорядкованих персональних даних велектронній формі та/або у формі картотек персональних даних (ст. 2 даногозакону)
тобтопід дію даного закону підпадає будь яка CRMсистема організації або простонавіть звичайна база клієнтів в exel. А відповіднодо ст. 9 даного закону, база даних повинна бути зареєстрована в державнійслужбі захисту персональної інформації. Хоч сама реєстрація і є повідомною,після такої реєстрації до підприємства може в будь який час завітати державнийслужбовець з перевіркою про дотримання правил ведення бази даних відповідно дозаконодавства (ст. 23 ЗУ "Про захист персональних даних").
Звіснобільшість підприємств не захочуть бачити у себе в «гостях» ще одного перевіряючого. Авідповідно до Закону, володілець базою даних повинен захищати відповідно дозакону базу даних. Також даний закон підіймає цілий ряд проблем бізнесу:
- ліцензійностіпрограмного забезпечення (адже досить незначний відсоток бізнесу користується ліцензійнимПЗ)
- захищеностібази даних контрагентів (тепер просто зберігання даних клієнтів в файлі Exelне можливе. Необхідно будекупувати спеціальне ПЗ для захисту персональної інформації клієнтів, івідповідно модернізувати самі ПК)
- необхідністьстворення підрозділу підприємства, який буде займатись забезпеченням роботи та безпекитакої бази даних.
Окремоюпроблемою, є отримання письмовогодозволу від особи про внесення її до такої бази даних, і потім інформувати(письмово) про будь-яку зміну інформації в базі даних.
Якщоабстрагуватися і розглянути цей закон, з точки зору фізичної особи то цей законмістить багато гарних норм, і в цілому він правильний. Але якщо розглянути його зі сторони бізнесу,то в період кризи, цей закон – удар нижче поясу по середньому і малому бізнесу.Адже в великого бізнесу такі бази даних вже давно існують, і в принципівони працюють відповідно до закону(створенні спеціальні відділи які займаються їх підтриманням, надійно захищенніі т.д.).
Алея не уявляю, як якийсь невеличкий салон краси на районі, виділить окремийсервер під базу клієнтів, створить відділ по утриманні програми бази клієнтів ірозробить систему безпеки. Фактично ці вимоги не реальні, і малий і середнійбізнес будуть ігнорувати вимоги даногозакону. А від перевіряючих просто відкупатись.
Намою думку, ухвалення даного закону для України – передчасне. Беручі до уваги,що ми в світі одні з перших по піратському ПЗ, і те що наш бізнес в данійкризовій ситуації просто не погодиться нести затрати на дотримання умов даногозакону. Складається враження, що законодавець або не розуміє реалійукраїнського бізнесу або хотів створити ще один орган для «жнив» на лонібізнесу.
Теперз цікавість будемо спостерігати, чи зможе бізнес імплементувати даний закон чизнов призвичаїться.
- "Розумні строки" протягом 1200 днів: чому рішення у справі стає недосяжним Максим Гусляков 20:49
- Мир начал избавляться от иллюзий, связанных с ИИ Володимир Стус вчора о 23:54
- Триваюче правопорушення – погляд судової практики Леся Дубчак вчора о 16:19
- Дике поле чи легальна сила: навіщо Україні закон про приватні військові компанії (ПВК)? Галина Янченко вчора о 16:03
- Реформа "турботи" Андрій Павловський вчора о 12:07
- Оцінка девелоперського проєкту з позиції мезонінного інвестора, як визначити дохідність Роман Бєлік 26.06.2025 18:39
- Весна без тиші: безпекова ситуація на Херсонщині Тарас Букрєєв 26.06.2025 17:24
- Краще пізно, ніж бідно: чому після 40 саме час інвестувати в фондовий ринок Антон Новохатній 26.06.2025 16:20
- Коли рак – це геополітика. Або чому світ потребує термінової операції Дана Ярова 26.06.2025 12:35
- Президент поза строком: криза визначеності й мовчання Конституційного суду України Валерій Карпунцов 26.06.2025 12:18
- Воднева революція на колесах та чому Україні не можна залишатися осторонь? Олексій Гнатенко 26.06.2025 12:15
- Ризики Закону про множинне громадянство Андрій Хомич 26.06.2025 10:57
- Спеціальний трибунал щодо злочину агресії проти України Дмитро Зенкін 25.06.2025 13:10
- Товарознавча експертиза у справах про недостовірне декларування Віктор Худоченко 25.06.2025 13:00
- Симуляція безпеки: таблички замість життя. Троянди – на бюджеті. Люди – на підлозі Дана Ярова 25.06.2025 12:36
- Дискреція не без меж: перші рішення на користь кандидатів до апеляцій 1634
- Як керувати бізнесом за тисячі кілометрів і залишатися лідеркою: мій особистий досвід 464
- Президент поза строком: криза визначеності й мовчання Конституційного суду України 441
- Реформа "турботи" 91
- Житлово-будівельні товариства: як знизити ризики у новому житловому будівництві 89
-
"Гра в кальмара 3": ексклюзив LIGA.net з режисером і зірками шоу про фінал, конфлікти і продовження
Життя 18881
-
Дратують фото з моря: чому чужі Instagram-відпустки викликають заздрість і чи це нормально
Життя 12491
-
Чому жінки після 40 йдуть з сім’ї, а чоловіки купують мотоцикли: правда про кризу середнього віку
Життя 10331
-
"Юля друга". Банкова готує відставку Шмигаля – хто може стати новим прем'єром: усе про ротації
8770
-
Ці продукти любить ваш шлунок та кишківник. Розбираємо популярні поради з мережі
Життя 8443