Авторські блоги та коментарі до них відображають виключно точку зору їхніх авторів. Редакція ЛІГА.net може не поділяти думку авторів блогів.
24.03.2017 10:27
Бери менше – плати більше
Заміни вікна, утепли стіни, постав лічильник – і буде тобі щастя у вигляді менших рахунків. Приблизно так виглядає формула енергозбереження, яким уже 3 роки натхненно займається влада у житловому фонді.
Заміни вікна, утепли стіни, постав лічильник – і буде тобі щастя у вигляді менших рахунків. Приблизно так виглядає формула енергозбереження, яким уже 3 роки натхненно займається влада у житловому фонді. Так, це краще, ніж сидіти, склавши руки. Але давайте будемо чесними: без симетричного енергозбереження на виробничих потужностях квитанція за комунальні послуги для окремого споживача меншою не стане.
І ось чому. Основою для розрахунку тарифів на теплову енергію, каналізування, холодну і гарячу воду є співвідношення двох кількісних показників – суми витрат на виробництво послуги до обсягу її реалізації.
Сума витрат на обслуговування ТЕЦ, мереж, насосних станцій є стабільною, тому що їхня потужність, довжина мереж, енергоємність залишаються незмінними з моменту введення в експлуатацію. Енергозбереження якщо і зачепило якийсь фрагмент у виробництві і транспортуванні комунальної послуги, то в загальному валовому вимірі не вплинуло на зниження її вартості. Щоб обстежити, відремонтувати і працювати на цьому обладнанні, потрібна така сама кількість штатних працівників і ресурсів.
Водночас обсяг реалізації послуг побутовим споживачам зменшується. Сьогодні одна багатоповерхівка зекономила 10 Гкал і катастрофи поки немає, але на завтра таких будинків стало 50, післязавтра – тисяча. А виробник не може зупинити ТЕЦ і насоси, тому несе свої гросбухи і затрати за минулий календарний рік до нацрегулятора і з легкістю доводить, що в наступному періоді тариф повинен зрости. Все що споживач наекономив у цьому році – він сам доплатить у наступному. Умовно кажучи, якщо реалізація послуги «падає» на 10%, то тариф на неї зростає на 11,1%. От і виходить, що чим більше споживаєш послуги, тим менший тариф, економиш – тариф зростає.
Ось чому я досить скептично ставлюся до законопроектів на зразок «Про Фонд енергоефективності». Це однобокість і гра на публіку. 400 млн. гривень коштів платників податків буде витрачено у 2017 році, щоб споживач міг зберегти енергію у себе в квартирі. І жодного натяку на стимулююче тарифоутворення для тепловиків і водоканалів, щоб зацікавити їх в економії і припинити панічно боятися падіння реалізації.
Поки виробники послуг кардинально не зменшать свої затрати, все наше енергозбереження в будинку – самообман і всього-на-всього відстрочений платіж.
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишею і натисніть Ctrl+Enter.
Останні записи
- ПРРО як шлях до детенізації бізнесу та збільшення надхожень у бюджет Андрій Сухов 11:59
- Cпеціальні військові операції – міжнародна політика кремля Сергій Пєтков 10:18
- 100 днів, які не повернули мир в Україну Дмитро Пульмановський 10:15
- За фасадом новобудови: як виявити ризики перед купівлею Юрій Бабенко вчора о 15:32
- Як енергетичні компанії оптимізують КІК: досвід ЄС та українські реалії Ростислав Никітенко вчора о 11:46
- 4 помилки, які заважають власнику бізнесу побудувати сильну компанію Олександр Висоцький вчора о 10:27
- Где покупать жилую недвижимость и какую? Володимир Стус 21.04.2025 23:53
- ТЦК – треш, хайп, фейк або соціальна допомога військовим та їх сім’ям Сергій Пєтков 21.04.2025 19:52
- Китай закручує "рідкоземельну гайку". Як Україні скористатися своїм шансом? Ксенія Оринчак 21.04.2025 16:53
- Компенсація 1,5 млн грн моральної шкоди з рф на користь киянина за "повітряні тривоги" Світлана Приймак 21.04.2025 10:20
- Розпоряджання землею під час війни: поради юриста Сергій Пагер 21.04.2025 08:57
- Стажування і підвищення кваліфікації: сенси та підходи Сергій Пєтков 20.04.2025 19:43
- Рішенням суду з працівника (водія) стягнуто упущену вигоду Артур Кір’яков 19.04.2025 18:25
- Чому корпоративний стиль – це більше, ніж просто форма Павло Астахов 19.04.2025 12:09
- От трансфера технологий к инновационному инжинирингу Вільям Задорський 18.04.2025 21:33
Топ за тиждень
- Терези Феміди: статистика виправдувальних вироків в Україні – симптом чи вирок системі? 485
- Як комплаєнс допомагає громадським організаціям зміцнити довіру та уникнути ризиків 227
- Модель нової індустріалізації України 183
- Професії зникають, навички – у тренді 170
- Омріяна Перемога: яким українці бачать закінчення війни? 141
Популярне
-
Львів планує відкрити заміський тролейбусний маршрут до сусіднього села
Бізнес 25596
-
Індія купить "боїнги", від яких через торгову війну зі США відмовився Китай
Бізнес 12158
-
"Дитячий бонус" $5000: Білий дім збирає ідеї для збільшення народжуваності у США
Бізнес 4743
-
Хто такі світчери і чому вік — не привід боятись почати з нуля
Життя 4292
-
Життя від вихідних до вихідних: експерти дають поради, як покращити будні
Життя 4061
Контакти
E-mail: [email protected]