7 кроків до ідеального м’яча
Не тільки футбольне покриття має бути в ідеальному стані, щоб забезпечити якісне проведення професійних матчів. Багато хто називає саме м’яч серцем гри. Ще 1996 року FIFA впровадила програму якості для футбольних м’ячів - FIFA Quality Programme for Footbal
Нетільки футбольне покриття має бути в ідеальному стані, щоб забезпечити якісне проведення професійних матчів. Багато хто називає саме м’яч серцем гри. Ще 1996 року FIFAвпровадила програму якості для футбольних м’ячів - FIFA Quality Programmefor Footballs. Метоюпрограми стало постійне підвищення якості м’ячів, адже розвиваються не тількитехнології виробництва, а й вимоги до професійної гри. На даний час професійнім’ячі мають пройти 7 рівнів перевірки, щоб отримати відмітку FIFA QUALITY. Відпершого після свистка рефері удару і до серії післяматчевих пенальті м’ячповинен зберігати усі свої властивості на 100%.
У програмі FIFAтестуються м’ячі для футболу,футзалу і пляжного футболу. Перевірки проходять у спеціальнихлабораторіях, де м’ячі тестуються в умовах, що є набагато більш жорсткими,порівняно з реальними. Тільки ті м’ячі, які пройдуть всі сім рівнів тестування,можуть отримати сертифікати якості FIFA QUALITY або ще вищий стандарт - FIFAQUALITY PRO.
Сім етапів тестування FIFA для футбольних м’ячів:
1. Вага. В лабораторіях м’ячі зважуються тричі на ультраточнихвагах в герметичному корпусі. Це гарантує, що зважування не залежатиме відзовнішніх факторів. Результати мають відповідати дуже чітким стандартам длякожного виду спорту.
2. Довжина окружності. Розмір м’яча має точно вписуватися в існуючі стандарти,щоб футболісти могли завжди робити точні передачі і вести м’яч. Під час тестуванням’яч накачується до певного тиску, потім високоточними приладами здійснюютьсячисленні заміри радіусу, після чого математично вираховують довжину окружності.Стандартами дозволена різниця у довжині окружності не більше 1-2 см.
3. Округлість. Професійні м’ячі мають бути ідеально круглими, щоб вонимогли і летіти, і котитися саме так, як того очікують футболісти. Радіус м’ячавимірюється у 45 000 точок. Різниця між кожною точкою обчислюєтьсяматематично.
4. Втрата тиску. Тиск у м’ячі має залишатися незмінним протягом всьогоматчу, адже зупиняти гру, щоб йогопідкачати, - не варіант. В лабораторії м’яч накачують до нормального тиску, апотім залишають на 72 години, за які він не повинен втратити більший відсоток,ніж це зафіксовано у стандартах.
5. Поглинання вологи. Протягом тестування м’яч вміщують у ємність з водою, дейого перевертають і стискають за допомогою спеціального обладнання декількасотень разів. Потім вимірюються характеристики м’яча, і рівень поглинаннявологи не має перевищувати встановлених значень. Професійний м’яч має витримативесь матч зі сталими характеристиками, навіть якщо всі 90 хвилин литиме злива.
6. Відскік. Зрозуміло, що відскік протягом гри має бутипередбачуваним та рівномірним. Під час перевірки м’ячі багаторазово скидують насталеву плиту, а вимірювальні прилади при цьому фіксують відскік. М’яч маєпідтвердити свою еластичність та послідовну відновлюваність.
7. Збереження форми тарозміру. Цей тест – один з найцікавіших інайжорстокіших для піддослідних м’ячів. Він призначений для того, щобпереконатися, що форма, окружність та тиск м’яча відповідатимуть стандартампротягом усієї гри. М’яч кидають у стіну зі сталевого листа зі швидкістю 50км/год. Це робиться не менше, ніж 2000 разів! М’яч має залишитися непошкодженим,так само як і усі шви і повітряні клапани. Стандартами дозволяються мінімальнівтрати тиску і в зміні округлості та окружності.
Дуже коротко про системутестування FIFAдля футбольних м’ячів – у цьому відео.
- Благодійна діяльність в Україні під час дії воєнного стану Оксана Соколовська 16:10
- Юридична практика у спорах з банками: реальний приклад Павло Васильєв 12:18
- Нові правила експортного контролю: виклики та можливості для українського бізнесу Ростислав Никітенко 12:12
- Від entry-level до CEO: розбираємо головні бар'єри для жінок у корпоративному світі Юлія Маліч 12:10
- Про Молдову, вибори і російський слід Галина Янченко 09:58
- Судовий збір при заявлені цивільного позову у кримінальному провадженні Євген Морозов вчора о 20:02
- Скасування Господарського кодексу: ризики для бізнесу та економіки Володимир Бабенко вчора о 17:11
- Розпочато роботу над вебплатформою судових рішень War Crime Леонід Сапельніков вчора о 14:41
- Маємо забезпечити армію якісним майном Дана Ярова вчора о 14:21
- Нові зміни до Кримінального кодексу України: що потрібно знати Оксана Соколовська вчора о 13:27
- Судова практика: відміна виконавчого напису приватного нотаріуса Павло Васильєв вчора о 12:31
- Сектори польської економіки, в які інвестує український бізнес Сильвія Красонь-Копаніаж вчора о 12:10
- Санкції та їх оскарження в ЄС: що варто знати українському бізнесу та адвокатам Ростислав Никітенко вчора о 12:08
- Відвід судді: закон, практика та поради Владислав Штика 03.11.2024 23:06
- Темна сторона онлайн-шопінгу: Temu потрапив під приціл ЄС Дмитро Зенкін 03.11.2024 21:00
-
Освітні втрати набирають обертів: чому школярі масово виїжджають і не планують повертатися
Думка 22562
-
Найбільший завод з виробництва свинцю в Україні визнали банкрутом
Бізнес 10906
-
Укрнафта пробурила найглибшу свердловину за останні вісім років. Дає нафту та газ
Бізнес 10668
-
Хазяїн Грузії, Потопельники зі США, Українські скамери оббирають росіян. Найкращі історії світу
4902
-
Україна відбудувала останній з трьох мостів через Десну, які були зруйновані у 2022: фото
Бізнес 4329