7 кроків до ідеального м’яча
Не тільки футбольне покриття має бути в ідеальному стані, щоб забезпечити якісне проведення професійних матчів. Багато хто називає саме м’яч серцем гри. Ще 1996 року FIFA впровадила програму якості для футбольних м’ячів - FIFA Quality Programme for Footbal
Нетільки футбольне покриття має бути в ідеальному стані, щоб забезпечити якісне проведення професійних матчів. Багато хто називає саме м’яч серцем гри. Ще 1996 року FIFAвпровадила програму якості для футбольних м’ячів - FIFA Quality Programmefor Footballs. Метоюпрограми стало постійне підвищення якості м’ячів, адже розвиваються не тількитехнології виробництва, а й вимоги до професійної гри. На даний час професійнім’ячі мають пройти 7 рівнів перевірки, щоб отримати відмітку FIFA QUALITY. Відпершого після свистка рефері удару і до серії післяматчевих пенальті м’ячповинен зберігати усі свої властивості на 100%.
У програмі FIFAтестуються м’ячі для футболу,футзалу і пляжного футболу. Перевірки проходять у спеціальнихлабораторіях, де м’ячі тестуються в умовах, що є набагато більш жорсткими,порівняно з реальними. Тільки ті м’ячі, які пройдуть всі сім рівнів тестування,можуть отримати сертифікати якості FIFA QUALITY або ще вищий стандарт - FIFAQUALITY PRO.
Сім етапів тестування FIFA для футбольних м’ячів:
1. Вага. В лабораторіях м’ячі зважуються тричі на ультраточнихвагах в герметичному корпусі. Це гарантує, що зважування не залежатиме відзовнішніх факторів. Результати мають відповідати дуже чітким стандартам длякожного виду спорту.
2. Довжина окружності. Розмір м’яча має точно вписуватися в існуючі стандарти,щоб футболісти могли завжди робити точні передачі і вести м’яч. Під час тестуванням’яч накачується до певного тиску, потім високоточними приладами здійснюютьсячисленні заміри радіусу, після чого математично вираховують довжину окружності.Стандартами дозволена різниця у довжині окружності не більше 1-2 см.
3. Округлість. Професійні м’ячі мають бути ідеально круглими, щоб вонимогли і летіти, і котитися саме так, як того очікують футболісти. Радіус м’ячавимірюється у 45 000 точок. Різниця між кожною точкою обчислюєтьсяматематично.
4. Втрата тиску. Тиск у м’ячі має залишатися незмінним протягом всьогоматчу, адже зупиняти гру, щоб йогопідкачати, - не варіант. В лабораторії м’яч накачують до нормального тиску, апотім залишають на 72 години, за які він не повинен втратити більший відсоток,ніж це зафіксовано у стандартах.
5. Поглинання вологи. Протягом тестування м’яч вміщують у ємність з водою, дейого перевертають і стискають за допомогою спеціального обладнання декількасотень разів. Потім вимірюються характеристики м’яча, і рівень поглинаннявологи не має перевищувати встановлених значень. Професійний м’яч має витримативесь матч зі сталими характеристиками, навіть якщо всі 90 хвилин литиме злива.
6. Відскік. Зрозуміло, що відскік протягом гри має бутипередбачуваним та рівномірним. Під час перевірки м’ячі багаторазово скидують насталеву плиту, а вимірювальні прилади при цьому фіксують відскік. М’яч маєпідтвердити свою еластичність та послідовну відновлюваність.
7. Збереження форми тарозміру. Цей тест – один з найцікавіших інайжорстокіших для піддослідних м’ячів. Він призначений для того, щобпереконатися, що форма, окружність та тиск м’яча відповідатимуть стандартампротягом усієї гри. М’яч кидають у стіну зі сталевого листа зі швидкістю 50км/год. Це робиться не менше, ніж 2000 разів! М’яч має залишитися непошкодженим,так само як і усі шви і повітряні клапани. Стандартами дозволяються мінімальнівтрати тиску і в зміні округлості та окружності.
Дуже коротко про системутестування FIFAдля футбольних м’ячів – у цьому відео.
- Лідерство розгортання: коли стратегія виходить за межі кабінету Жанна Кудрицька 19:06
- Як навчитися ухвалювати рішення на перемовинах? Розглядаємо на прикладі покеру Владислав Пʼявка 14:57
- Встигнути до штормів: чи готові інвестори до українських податкових гірок? Сергій Дзіс 10:40
- Від парової тяги до цифрової етики: як змінювалось людство й корпоративна безпека Ігор Шевцов 08:54
- "Справедливість" судді Канигіної Лариса Гольник вчора о 18:43
- Нові правила для енергонакопичувачів: як зміняться контракти через кіберризики з 2025 Ростислав Никітенко вчора о 15:01
- Як довести вину стоматолога у суді: практика відшкодування шкоди за неякісне лікування Артур Кір’яков вчора о 13:59
- Форензик як інструмент захисту, діагностики та зростання бізнесу в умовах ризиків Артем Ковбель вчора о 03:29
- Вбивчі цифри: як звички й випадки скорочують життя Христина Кухарук 11.05.2025 13:54
- Відповідальна особа з питань захисту персональних даних: новий гравець у структурі бізнесу Анастасія Полтавцева 10.05.2025 14:43
- Як зруйнувати країну Андрій Павловський 10.05.2025 14:34
- Інтелектуальна власність як актив бізнесу Сергій Пагер 10.05.2025 14:21
- Стейкхолдери – основний локомотив сучасної якісної освіти Сергій Пєтков 09.05.2025 10:49
- "Спорт внє палітікі?". Як би ж то! Країна-агресор хоче повернутися у міжнародний спорт Володимир Горковенко 09.05.2025 10:10
- Землі заказника "Лівобережний" у Дніпрі: історія зміни статусу та забудови Павло Васильєв 08.05.2025 22:23
- Як зруйнувати країну 366
- Вбивчі цифри: як звички й випадки скорочують життя 212
- Безбар’єрність у лікарнях: чому доступ до медичних послуг виходить за межі пандусів 153
- Від парової тяги до цифрової етики: як змінювалось людство й корпоративна безпека 129
- Кабальні "угоди Яресько" блокують економічне відновлення України 117
-
Угорщина готується до війни? Що стоїть за "шпигунами Орбана" на Закарпатті
37522
-
Експерти з психіатрії назвали п’ять речей, які ніколи не роблять щасливі пари в стосунках
Життя 12193
-
Підготовка піхотинців: державна некомпетентність і приватна ініціатива
Думка 11858
-
"ЗСУ знищили російську армію. Путін будував її 10 років", – генерал армії США Дуґлас Лют
11733
-
На стамбульській розтяжці – як Путін нарешті змушений зіткнутися з реальністю
Думка 11001