Включення акцій державних ПАТ до біржового реєстру
Законом України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо захисту прав інвесторів» (від 07.04.2015№ 289-VIII) внесено зміни до статті 24 Закону України «Про акціонерні товариства», а саме: абзац другий частини першої статті 24 замінено д
Законом України «Про внесеннязмін до деяких законодавчих актів України щодо захисту прав інвесторів» (від07.04.2015№ 289-VIII) внесено зміни до статті 24 Закону України «Про акціонернітовариства», а саме: абзац другий частини першої статті 24 замінено двомаабзацами такого змісту:
«Публічне акціонерне товариствозобов’язане пройти процедуру включення акцій до біржового реєстру та залишатисяу ньому хоча б на одній фондовій біржі в Україні. Акції публічного акціонерноготовариства не можуть входити до біржового списку більше ніж однієї фондовоїбіржі в Україні».
Отже, із приписів ст.1 та ст.24Закону України «Про акціонерні товариства» випливає необхідність для всіх публічних акціонерних товариств пройти процедуру включення акцій до біржового реєстру
Чи потрібно проходити такупроцедуру публічним акціонерним товариствам, якщо вони є державними? Явважаю що ні, і ось чому.
Відповідно до Положення про функціонуванняфондових бірж, біржовий реєстр - складова біржового списку,що містить інформацію щодо лістингових цінних паперів. Біржовий списокце документ фондової біржі, який містить інформацію щодо цінних паперів, які навідповідну дату допущені до торгівлі на фондовій біржі за категорієюлістингових цінних паперів або за категорією позалістингових цінних паперів.
Відповідно до частини 2 ст.1 ЗаконуУкраїни «Про акціонерні товариства» діяльність державних акціонерних товариствта державних холдингових компаній, єдиним засновником та акціонером яких єдержава в особі уповноважених державних органів, регулюється цим Законом, зурахуванням особливостей, передбачених спеціальними законами.
Спеціальним законом, який регулюєдіяльність державних акціонерних товариств є Закон України «Про управління об‘єктами державної власності».
Відповідно до ст. 4 Закону України«Про управління об‘єктами державної власності» суб’єктамиуправління об’єктами державної власності є Кабінет МіністрівУкраїни.Відповідно до ст. 5 України «Про управління об‘єктами державноївласності» КабінетМіністрів України є суб'єктом управління, що визначає об'єкти управліннядержавної власності, стосовно яких виконує функції з управління, а такожоб'єкти управління державної власності, повноваження з управління якимипередаються іншим суб'єктам управління, визначеним цим Законом.Здійснюючи управління об'єктами державної власності, Кабінет Міністрів України визначає умови створення та діяльності господарських структур, приймає рішення про створення, реорганізацію та ліквідацію господарських структур і визначає уповноважені органи управління, які здійснюють контроль за їх діяльністю.
Отже, законодавство відсилаєнас до статутів таких державних акціонерних товариств.Виходячи із того, щозаконодавством передбачений особливий порядок відчуження державного майна,можливо припустити, що в статутах таких акціонерних товариств встановленотакож особливий порядок відчуження акцій, що виключає торгівлю акціями на фондовій біржі, в загальному порядку, а відповідно і виключає необхідність включення їх до біржових реєстрів.
Так, наприклад, в статуті публічного акціонерного товариства “Українська залізниця” ( який можна знайти на урядовому порталі ) в п. 44зазначено, що акціонер товариства, який володіє 100 відсотками його акцій, неможе відчужувати належні йому акції, передавати в управління, заставу,використовувати для формування статутного (складеного) капіталу суб’єктівгосподарювання та вчиняти щодо них інші правочини, наслідком яких може бути їхвідчуження з державної власності. Прицьому, відповідно до статуту єдиним акціонером товариства є держава в особіКабінету Міністрів України.
- Нові мита Трампа: що чекає на Україну та Ізраїль у новій торговій реальності Олег Вишняков 18:27
- Корупція у Президента чи безвідповідальність вартістю 2 млрд грн? Артур Парушевскі 14:23
- Регулювання RWA-токенів у 2025 році: як успішно запустити проєкт Іван Невзоров 13:50
- Непотрібний президент Валерій Карпунцов 13:38
- Стягнення додаткових витрат на навчання дитини за кордоном: на що необхідно звернути увагу Арсен Маринушкін 13:21
- Оформлення права власності на частку у спільному майні колишнього подружжя Альона Прасол 10:29
- В Україні з’явився "привид" стагфляції, що пішло не так? Любов Шпак 10:27
- Юридичне регулювання sweepstakes: основні аспекти та огляд за юрисдикціями Роман Барановський вчора о 16:19
- Нелегальний ринок тютюну: як зупинити мільярдні втрати для бюджету України? Андрій Доронін вчора о 15:05
- Перевірка компаній перед M&A: аудит, юридичні аспекти та роль менеджера Артем Ковбель вчора о 02:12
- Адвокатура в Україні потребує невідкладного реформування Лариса Криворучко вчора о 01:14
- Ретинол і літо: якими ретиноїдами можна користуватися влітку Вікторія Жоль 01.04.2025 09:44
- К вопросу о гегелевских законах диалектики. Дискуссия автора с ИИ в чате ChatGPT Вільям Задорський 01.04.2025 06:23
- Рекордні 8549 заяв на суддівські посади: що стоїть за ключовою цифрою пʼятого добору? Тетяна Огнев'юк 31.03.2025 21:11
- Med-Arb: ефективна альтернатива традиційному врегулюванню спорів Наталія Ковалко 31.03.2025 17:54
-
"Супутник Притули" змінив правила гри: як Україна вплинула на фінський космічний бізнес
23879
-
Сотні контрактів. Про що говорить масова закупівля Європою сучасних танків та БМП
17562
-
Ексголова Харківської ОДА Кучер очолив наглядову раду держкомпанії "Ліси України"
Бізнес 17429
-
Треба багато, але окупності нема. Чому в Україні так довго будуються скляні заводи
Бізнес 13970
-
Податкова почала отримувати дані про людей, які систематично продають товари через інтернет
Фінанси 12297