Законопроект «Про Фонд енергоефективності» необхідно доопрацювати
Законопроект «Про Фонд Енергоефективності» (№ 5598 зареєстрований 26.12.2016), потребує суттєвого доопрацювання та зміни моделі функціонування.
Запропоновану модель створення ще однієї юридичної особи підпорядкованоїКМУ варто замінити на вже випробувану в Україні Державного фонду регіональногорозвитку – фонд як окрема цільовабюджетна лінія в структурі загального фонду бюджету, розташована на рахунку вказначействі.
На мою думку у законопроекті потрібно змінити форму функціонування Фонду зюридичної особи на цільову бюджетну програму, чітко визначити механізм, спосіб таумови використання і оцінки результатів роботи такої Програми (Фонду). Разом зпроектом закону має бути підготовлено необхідній пакет проектів та підзаконних актів длявключення Фонду в нормативно правову систему країни та уможливлення використання бюджетних коштів. Лише тоді Фонденергоефективності зможе працювати в інтересах суспільства та стане реальниммеханізмом вирішення завдань з енергомодернізації країни.
Якщо ж законопроект приймуть у пропонованому вигляді, то громадськість, дляприкладу, не отримає оперативний доступ до функціональної та фінансової інформаціїпро діяльність Фонду. Цьому не сприятиме форма організації юридичної особи зісвоїм балансом, рахунками, директором та наглядовою радою. Наприклад, Фонддержавного майна – не надто доступна для отримання інформації державна юридичнаособа з управління активами.
Потенційні проблеми з відкритістю та підзвітність не одне питання якевипливає з аналізу законопроекту. Крім цього, відсутні описи механізмів роботи,оцінка критеріїв ефективності та якості діяльності Фонду. А власне це і єнайважливіше для гарантування отримання результатів - ефективного фінансуванняпроектів з енергомодернізації.
Мою позицію підтверджують висновки Головного науково-експертного управління Апарату ВРУ. У висновку до законопроекту (http://w1.c1.rada.gov.ua/pls/zweb2/webproc4_1?pf3511=60811),наприклад, зазначається, що запропонований Фонд, згідно чинного законодавстване може діяти в Україні як фінансова установа. Надання грантів від Фонду, невіднесено до переліку фінансових послуг, згідно Закону України «Про фінансовіпослуги та державне регулювання фінансових послуг». Також недостатньо чіткосформульована мета Закону (у окремих пунктах проекту сформульована по різному),а отже незрозумілим залишаються предмет йогорегулювання та сфера діяльності і відповідальності Фонду.
Ефективна робота Фонду залежить від розробки детального фінансового ітехнічного механізму його діяльності, зокрема, порядку вибору проектів фінансуванняоб'єктів, вибору та реалізації, верифікації результатів проекту. Длясуспільства важливо, щоб усе відбувалося зрозуміло, прозоро та публічно, адже головнапроблема зараз – це корупційні ризики тапитання ефективності і якості функціонування Фонду енергоефективності.
- Припинення дії свідоцтва на ТМ у звязку з її невикористанням Ганна Палагицька 13:11
- Нові мита Трампа: що чекає на Україну та Ізраїль у новій торговій реальності Олег Вишняков вчора о 18:27
- Корупція у Президента чи безвідповідальність вартістю 2 млрд грн? Артур Парушевскі вчора о 14:23
- Регулювання RWA-токенів у 2025 році: як успішно запустити проєкт Іван Невзоров вчора о 13:50
- Непотрібний президент Валерій Карпунцов вчора о 13:38
- Стягнення додаткових витрат на навчання дитини за кордоном: на що необхідно звернути увагу Арсен Маринушкін вчора о 13:21
- Оформлення права власності на частку у спільному майні колишнього подружжя Альона Прасол вчора о 10:29
- В Україні з’явився "привид" стагфляції, що пішло не так? Любов Шпак вчора о 10:27
- Юридичне регулювання sweepstakes: основні аспекти та огляд за юрисдикціями Роман Барановський 02.04.2025 16:19
- Нелегальний ринок тютюну: як зупинити мільярдні втрати для бюджету України? Андрій Доронін 02.04.2025 15:05
- Перевірка компаній перед M&A: аудит, юридичні аспекти та роль менеджера Артем Ковбель 02.04.2025 02:12
- Адвокатура в Україні потребує невідкладного реформування Лариса Криворучко 02.04.2025 01:14
- Ретинол і літо: якими ретиноїдами можна користуватися влітку Вікторія Жоль 01.04.2025 09:44
- К вопросу о гегелевских законах диалектики. Дискуссия автора с ИИ в чате ChatGPT Вільям Задорський 01.04.2025 06:23
- Рекордні 8549 заяв на суддівські посади: що стоїть за ключовою цифрою пʼятого добору? Тетяна Огнев'юк 31.03.2025 21:11
-
Сотні контрактів. Про що говорить масова закупівля Європою сучасних танків та БМП
18999
-
Ексголова Харківської ОДА Кучер очолив наглядову раду держкомпанії "Ліси України"
Бізнес 17529
-
"Найкрутіший код": До 50-річчя Microsoft Білл Гейтс відкрив доступ до його першої ОС
Бізнес 16744
-
Шмигаль: Дефіцит фінансування відбудови України у 2025 році – майже $10 млрд
Фінанси 12586
-
Сигнали дефіциту: як тіло "підказує", що йому бракує вітамінів і мікроелементів
Життя 11790