Авторські блоги та коментарі до них відображають виключно точку зору їхніх авторів. Редакція ЛІГА.net може не поділяти думку авторів блогів.
27.12.2013 09:11
Не отримали по пошті акт перевірки. Що робити?
Проблема листування податкових органів з платниками податків зажди була, є та буде залишатися актуальною. Що робити, якщо після закінчення перевірки, податкова служба надіслала акт перевірки по пошті та він повернувся з відміткою про неотримання.
Проблема листування податкових органів з платниками податків зажди була, є та буде залишатися актуальною. Варто сказати, що особливо ця проблема актуальна для платників податку на додану вартість, яким можуть анулювати свідоцтво на підставі того, що вони не знаходяться за юридичною адресою (частина «ж» пункту 184.1 Податкового кодексу):
в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб та фізичних осіб — підприємців наявний запис про відсутність юридичної особи або фізичної особи за її місцезнаходженням (місцем проживання) або запис про відсутність підтвердження відомостей про юридичну особу;
При цьому, за адресою вони можуть знаходитися цілком і повністю. Їм достатньо лише один раз не отримати листа від податкової служби. Але це трохи не по темі.
Коли акт перевірки надсилається по пошті?
Дуже і дуже часто податкова служба після написання акту перевірки складає акт відмови від підпису такого акту перевірки та надсилає другий примірник акту по пошті на адресу місцезнаходження платника податків.
Надсилати акт перевірки по пошті податківці мають право лише в тому разі, якщо його неможливо вручити платнику податків особисто або він просто відмовляється його отримувати. Так написано у Порядку оформлення результатів документальних перевірок від 22.12.2010 №984, а саме у пункті 4 Розділу IV.
Перебіг терміну подання заперечень до акту перевірки починається з дня отримання платником акту по пошті відповідно до пункту 86.7 Податкого кодексу. Термін становить п’ять робочих днів з дня отримання.
Лист з оригіналом акту повернувся до податкової як неотриманий. Чи може платник його забрати?
Не може. Така відповідь наразі міститься у Єдиній базі податкових знань на офіційному сайті Міндоходів. Головним аргументом відповіді виступає пункт 42.2 головного податкового документа країни:
документи вважаються належним чином врученими, якщо вони надіслані за адресою (місцезнаходженням, податковою адресою) платника податків рекомендованим листом з повідомленням про вручення або особисто вручені платнику податків або його законному чи уповноваженому представникові.
Виділю ключові фрази: документи вважаються врученими, якщо вони вручені особисто або надіслані платнику рекомендованим листом. Згадки про те, що такий рекомендований лист повинен бути отриманий платником податків, немає.
Отже, якщо лист з оригіналом акту повернувся до податкової служби як неотриманий, він вважається належним чином врученим та податкова служба його вже не віддасть. Нізащо icon smile Не отримали по пошті акт перевірки. Що робити?
Отже, маємо ситуацію: акта перевірки в нас немає, отже ми не знаємо, що там написано. Ми не знаємо, на що писати заперечення. А коли ми отримаємо податкове повідомлення — рішення, ми не будемо знати, за що нас оштрафували. Ми будемо бачити хіба що пункти Податкового кодексу, які ми начебто порушили. Що робити?
Як отримати акт перевірки, який до цього не був отриманий по пошті?
На допомогу нам приходить Закон України «Про доступ до публічної інформації», відповідно до статті 10 якого кожна особа має право доступу до інформації, яка збирається та зберігається про неї. А розпорядники інформації, що володіють інформацією про особу зобов’язані надавати її безперешкодно і безкоштовно на вимогу осіб, яких вона стосується, крім випадків, передбачених законом.
Запит щодо надання публічної інформації оформлюється у довільній формі відповідно до статті 19 Закону, а розпорядник інформації зобов’язаний її надати не пізніше п’яти робочих днів з дня отримання запиту відповідно до статті 20.
Таким чином, написавши до податкової служби запит на отримання публічної інформації, ми можемо отримати копію акту перевірки та будь яких додатків чи листів, які стосуються такої перевірки. І тепер ми знаємо, за що нас оштрафували та як цей неприємний момент оскаржувати.
А ви зтикалися з такими ситуацями та як з них виходили?
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишею і натисніть Ctrl+Enter.
Останні записи
- Декілька ФОП: оптимізація податків чи дроблення бізнесу? Сергій Пагер 09:07
- Захист дітей від насильства: як працює модель Барнахус в Україні та Польщі Галина Скіпальська вчора о 17:02
- ПРРО як шлях до детенізації бізнесу та збільшення надхожень у бюджет Андрій Сухов вчора о 11:59
- Cпеціальні військові операції – міжнародна політика кремля Сергій Пєтков вчора о 10:18
- 100 днів, які не повернули мир в Україну Дмитро Пульмановський вчора о 10:15
- За фасадом новобудови: як виявити ризики перед купівлею Юрій Бабенко 22.04.2025 15:32
- Як енергетичні компанії оптимізують КІК: досвід ЄС та українські реалії Ростислав Никітенко 22.04.2025 11:46
- 4 помилки, які заважають власнику бізнесу побудувати сильну компанію Олександр Висоцький 22.04.2025 10:27
- Где покупать жилую недвижимость и какую? Володимир Стус 21.04.2025 23:53
- ТЦК – треш, хайп, фейк або соціальна допомога військовим та їх сім’ям Сергій Пєтков 21.04.2025 19:52
- Китай закручує "рідкоземельну гайку". Як Україні скористатися своїм шансом? Ксенія Оринчак 21.04.2025 16:53
- Компенсація 1,5 млн грн моральної шкоди з рф на користь киянина за "повітряні тривоги" Світлана Приймак 21.04.2025 10:20
- Розпоряджання землею під час війни: поради юриста Сергій Пагер 21.04.2025 08:57
- Стажування і підвищення кваліфікації: сенси та підходи Сергій Пєтков 20.04.2025 19:43
- Рішенням суду з працівника (водія) стягнуто упущену вигоду Артур Кір’яков 19.04.2025 18:25
Топ за тиждень
- Як комплаєнс допомагає громадським організаціям зміцнити довіру та уникнути ризиків 233
- Модель нової індустріалізації України 184
- Омріяна Перемога: яким українці бачать закінчення війни? 147
- Стажування і підвищення кваліфікації: сенси та підходи 138
- Ілюзія захисту: чим загрожують несертифіковані мотошоломи 124
Популярне
-
Львів планує відкрити заміський тролейбусний маршрут до сусіднього села
Бізнес 32457
-
Казахстан заявив, що видобуватиме стільки нафти, скільки потрібно йому, а не ОПЕК
Бізнес 13813
-
"Я приніс вам мир". Чому зірвались мирні переговори у Лондоні і що далі – сценарії
10520
-
"Останній інгредієнт отруйного коктейлю". У Швейцарії стривожені різким зростанням франка
Фінанси 8762
-
Держборг України у 2025 році вперше перевищить "психологічну" позначку 100% – МВФ
Фінанси 5762
Контакти
E-mail: [email protected]