Чи довго бути соціальній справедливості несправедливою?!
Вбачається, що направленість дій на створення умов для гідної праці, і має відображати суть соціальної справедливості, коли ми говоримо про соціально-трудові відносини, про соціальний захист, про реалізацію прав людини у сфері праці зокрема.
Соціальна справедливість має бути однією зневід’ємних частин будь-якої соціально орієнтованої економіки. Оскільки, згідноз Конституцією, Україна є соціально орієнтованою державою, то соціальнасправедливість — це також невід’ємна частина будь-якої сфери життя українськогосуспільства.
Вбачається, що направленістьдій на створення умовдля гідної праці, і має відображати суть соціальноїсправедливості, коли ми говоримо про соціально-трудові відносини, просоціальний захист, про реалізацію прав людини у сфері праці зокрема.
Попри того, щотеоретично уцьому контексті, в Україні зроблено чимало, це так і нестало предметом реальної соціальної справедливості в країні
Символічний соціальний діалог, який би мав стати ефектиним засобом досягнення порозуміння між різнимигрупами суспільства щодо поточних справ і окреслення шляхівсоціально-економічного розвитку країни, так і не запрацювавв країні. Для цього так і не створено належної основи, яка б враховувала інтереси усіх верств населення, усього громадянського суспільства. Закон зцього питання лише закріпив умови для певної группи профспілок та іншихлояльних до влади громад, вести, так званий соціальний діалог, в рамках своїх корпоративнихінтересів, а не інтересів усього суспільства.
Низька ефективністьтакого соціального діалогу очевидна, - він не зрушив з місця в позитивномуплані жодної існуючої соціальної проблеми в суспільстві.
Інституції, якістворені, на базі такого соціального діалогу, як Національна тристороннясоціально-економічна рада, тристороннє управління фондами соціальногострахування, інші інституції показали свою неспроможність впливатина процеси здійснення соціальної справедливості. Те, що в країні ростебезробіття, катастрофічно зростає заборгованість з виплати заробітної, взанепаді трудова міграційна політика, за межами бідності знаходиться значнабільшість пенсіонерів, - є тому підтвердження.
А відсутність консультацій уряду зпредставниками соціальних партнерів, неефективність дій громадських радпри центральних органах виконавчої влади, тощолише додають такому соціальному діалогу негативу. А нещодавно створена Громадянська платформамоніторингу реалізації Угоди про асоціацію між Україною та Європейським союзом є скоріше антуражем, ніж тою інституцією, що впливатиме реально насоціальну справедливість. З огляду на представництво платформи, усі очікуванняна краще є просто марними.
І тому підходи до соціальногодіалогу потрібно переосмислити, а саме існування соціальногодіалогу кардинально реформувати. Ми маємо позбутися всього того баласту,який протягом всього часу гвалтував країну, використовув її в своїхкорпоративних інтересах. Лише залучення нових представників громадскості,активістів від оновлюючого громадянського суспільства, які довгий час залишалося за бортом прийняття життєво важливих рішень, може сприятистворенню реальних засад соціальноїсправедливості.
- Тренди світових витрат засобами візуалізації: військо, освіта, охорона здоров’я Христина Кухарук 19:13
- Як роботодавцю повернути кошти, сплачені працівнику за скасованим рішенням суду Альона Прасол 14:30
- Чому підприємці бояться виходити на новий рівень і як подолати цей бар’єр? Олександр Висоцький 14:12
- "Ситник проти України" – чи може справедливість бути упередженою? Дмитро Зенкін 12:57
- Нові правила подачі заявок на торговельні марки Сергій Барбашин 11:45
- Суд відмовив у позові до ФОП щодо псування техніки після ремонту Артур Кір’яков вчора о 19:08
- Літо, тераси та куріння: чи є заборона для літніх майданчиків? Олег Сніцар вчора о 17:12
- Регіональні тренди запитів "Відео ШІ" в Україні: піки, спад і соціальні фактори Христина Кухарук вчора о 17:03
- Мінеральна угода США та України: шанс на нову енергополітику чи дорогий експеримент? Ростислав Никітенко вчора о 15:55
- Інвестування в Україну – аналіз досвіду іноземних компаній Сильвія Красонь-Копаніаж вчора о 13:30
- Як спадкоємцю за кордоном не загубитися у правовому лабіринті Світлана Приймак вчора о 13:28
- Психологічна готовність до пластичної операції – більше, ніж "налаштування" Дмитро Березовський вчора о 12:42
- Чому ми приймаємо нелогічні фінансові рішення? Антон Новохатній 04.05.2025 16:55
- Відповідальність батьків за шкоду, завдану дитиною: кейс наїзду на пішохода Артур Кір’яков 03.05.2025 09:28
- Кібербезпека в руках людей: чому найслабша ланка – не код, а співробітник? Михайло Зборовський 02.05.2025 14:56
-
Зміна пріоритетів: молоде покоління радше зменшить заощадження, ніж відмовиться від хобі
Життя 10865
-
Заборонений в Україні. Хто такий Сіміон і чим його перемога у Румунії загрожує Києву
8662
-
У Чернігові демонтували пам’ятник борцям за незалежність: про що йдеться
Життя 8058
-
"Ми скорочуємо більше ніж удвічі наше виробництво", – фіндиректор Ferrexpo
Бізнес 7014
-
Розробка GTA VI дорожча за будівництво найвищого хмарочоса у світі
Життя 5295