У влади вибір – або всеукраїнський круглий стіл, або репресії
Влада повинна ініціювати Всеукраїнський круглий стіл, присвячений проблемам соціальних пільг, саме відсутність прозорої соціальної політики і є причиною масштабних акцій протесту.
У проектібюджету на 2012 рік суттєво скорочені соціальні витрати, зокрема, скасованівиплати для 16-ти категорій громадян. Більш того, замість обіцяних Януковичемпід час виборчої кампанії 1200 гривень мінімальної пенсії, в бюджеті закладенілише 823 гривні. Якщо влада прагне уникнути соціальних конфліктів, вона має,принаймні, пояснити чому під соціальне скорочення потрапили саме ці категоріїгромадян. Ініційований владою загальноукраїнський круглий стіл на темусоціальних пільг мав би стати майданчиком для модерування проблемних соціальнихпитань, і це був би кращий формат, ніж обговорювати ці самі питання намайданах.
Зокрема,першочерговими питаннями щодо яких влада мала би навести свої аргументи,повинні бути критерії, за якими визначаються категорії, які потребують, або непотребують соціальної підтримки, а також - перспективи інших категорійгромадян, які поки не потрапили під перегляд соціальних пільг.
Другимпитанням Всеукраїнського круглого столу мали би стати шляхи використаннякоштів, «заощаджених» владою у такий спосіб, і розуміння того, яку самесоціальну модель в державі ми матимемо після змін в соціальній політиці.
Якщо владавідмовиться від щирого діалогу з суспільством, протестні дії будуть зростати, і тоді у владизалишатимуться в арсеналі лише репресивні дії. Профспілки готові стати співорганізаторами діалогу між владою тасуспільством, але правильно було би, аби саме від влада йшла така ініціатива, -це би підтвердило, що в Уряді надають перевагу діалогу, а не новим майданам.
- Тренди світових витрат засобами візуалізації: військо, освіта, охорона здоров’я Христина Кухарук вчора о 19:13
- Як роботодавцю повернути кошти, сплачені працівнику за скасованим рішенням суду Альона Прасол вчора о 14:30
- Чому підприємці бояться виходити на новий рівень і як подолати цей бар’єр? Олександр Висоцький вчора о 14:12
- "Ситник проти України" – чи може справедливість бути упередженою? Дмитро Зенкін вчора о 12:57
- Нові правила подачі заявок на торговельні марки Сергій Барбашин вчора о 11:45
- Суд відмовив у позові до ФОП щодо псування техніки після ремонту Артур Кір’яков 05.05.2025 19:08
- Літо, тераси та куріння: чи є заборона для літніх майданчиків? Олег Сніцар 05.05.2025 17:12
- Регіональні тренди запитів "Відео ШІ" в Україні: піки, спад і соціальні фактори Христина Кухарук 05.05.2025 17:03
- Мінеральна угода США та України: шанс на нову енергополітику чи дорогий експеримент? Ростислав Никітенко 05.05.2025 15:55
- Інвестування в Україну – аналіз досвіду іноземних компаній Сильвія Красонь-Копаніаж 05.05.2025 13:30
- Як спадкоємцю за кордоном не загубитися у правовому лабіринті Світлана Приймак 05.05.2025 13:28
- Психологічна готовність до пластичної операції – більше, ніж "налаштування" Дмитро Березовський 05.05.2025 12:42
- Чому ми приймаємо нелогічні фінансові рішення? Антон Новохатній 04.05.2025 16:55
- Відповідальність батьків за шкоду, завдану дитиною: кейс наїзду на пішохода Артур Кір’яков 03.05.2025 09:28
- Кібербезпека в руках людей: чому найслабша ланка – не код, а співробітник? Михайло Зборовський 02.05.2025 14:56
-
Зміна пріоритетів: молоде покоління радше зменшить заощадження, ніж відмовиться від хобі
Життя 12539
-
Заборонений в Україні. Хто такий Сіміон і чим його перемога у Румунії загрожує Києву
9073
-
У Чернігові демонтували пам’ятник борцям за незалежність: про що йдеться
Життя 8504
-
"Ми скорочуємо більше ніж удвічі наше виробництво", – фіндиректор Ferrexpo
Бізнес 7388
-
Розробка GTA VI дорожча за будівництво найвищого хмарочоса у світі
Життя 5880