Клієнт під час оформлення спадщини дізнався від нотаріуса про те, що на квартиру, яка переходить у спадок, накладений арешт на підставі постанови державної виконавчої служби 2003 року. У зв’язку з наявним арештом нотаріусом відмовлено клієнту у видачі свідоцтва про право на спадщину за заповітом.  

Нотаріус пояснив клієнту, що для отримання свідоцтва про право на спадщину Клієнту спочатку необхідно зняти арешт з нерухомого майна та знов звернутися до нотаріуса для отримання свідоцтва.  

Після отримання інформації від нотаріуса клієнт звернувся до державної виконавчої служби, яка накладала арешт на нерухоме майно, з заявою про зняття арешту з нерухомого майна.

Листом державної виконавчої служби Клієнту відмовлено у знятті арешту з нерухомого майна оскільки матеріали виконавчого провадження, по якому здійснювався арешт нерухомого майна Клієнта, знищено у зв’язку з закінченням строків зберігання.

 У зв’язку з відсутністю матеріалів виконавчого провадження та інформації щодо підстав накладення арешту прийнято рішення звернутися до суду з позовною заявою про зняття арешту.

Рішення звертатися до суду загальної юрисдикції з позовною заявою було прийнято оскільки в даному випадку є наявне порушення права власності Клієнта на майно, а не прийняті процесуальні рішення виконавцем.  

Зняття арешту з нерухомого майна відбувалося в три етапи:

1. Підготовчий етап.

Даний етап є одним з найголовніших, оскільки відбувається оцінка доказів та вибір стратегії для досягнення мети, а допущені прорахунки у виборі стратегії  призведуть до негативного результату.

На даному етапі вчинені наступні дії:

- проаналізовані наявні у Клієнта документи; 

- визначено об’єм доказів, які необхідно зібрати;

- сплачено судовий збір;

- складено позовну заяву та подано до суду, оформлені докази у відповідності до процесуальних норм. 

Результат першого етапу – виконані підготовчі роботи для судового розгляду, позовна заява зареєстрована в суді.

2. Судовий розгляд справи.Даний етап безпосередньо пов’язаний з розглядом справи у суді, а саме:

- відстеження етапів перебування справи у суді;

- підготовка відповіді на відзив, клопотань під час судового розгляду;

- прийняття участі у судовому засіданні;

- отримання рішення суду про зняття арешту з майна.

Результат другого етапу – отримання судового рішення про зняття арешту з майна. 

3. Скасування запису в реєстрі.

На підставі отриманого рішення суду необхідно провести  реєстраційну дію в Державному реєстрі речових прав на нерухоме майно (скасувати запис про арешт), а саме:

- звернення з заявою до державної виконавчої служби;

- проконтролювати проведення реєстраційної дії в Державному реєстрі речових прав на нерухоме майно.

Результат – скасування запису про арешт майна в Державному реєстрі речових прав на нерухоме майно (арешт знятий).      

2.jpg

Внаслідок експертного аналізу обставин та зібрання необхідних доказів була складена позовна заява, яка задоволена судом. На підставі прийнятого позитивного рішення судом в Державному реєстрі речових прав на нерухоме майно (зняття арешту) скасовано запис про наявний арешт.