Уроки для розумних міст після пожежі в дата-центрі OVH
10 березня, через пожежу в дата-центрі OVH, у Львові перестали працювати GPS трекери, завдяки яким мешканці міста отримують інформацію про розташування та час прибуття пасажирського транспорту.
10 березня, через пожежу в дата-центрі OVH, у Львові перестали працювати GPS трекери, завдяки яким мешканці міста отримують інформацію про розташування та час прибуття пасажирського транспорту. Його не можна було відслідкувати на жодному мобільному додатку чи на табло.
За інформацією фірми MicroGIS, яка забезпечує GPS-зв'язок на комунальному транспорті міста, GPS-зв'язок на всіх одиницях транспорту перестав працювати у зв’язку з аварійною ситуацією у дата-центрі SBG1 у Страсбурзі.
Нагадаю, аварійну ситуацію у дата центрі спричинила пожежа у будівлі SBG2, яка є частиною кампуса SBG, що складається з чотирьох ЦОД. Пожежники негайно прибули на місце події, але не змогли впоратися з вогнем. Усе приміщення SBG2 було ізольовано, що вплинуло на усі послуги не тільки цього центру обробки даних, а й дата-центрів SBG1, SBG3 та SBG4.
Підкреслю, що серед хмарних провайдерів, які не входять у «велику трійку» (AWS, Azure та Google Cloud), OVH є одним із найбільш популярних. Більшість із 27 дата-центрів OVH розміщені в Європі. Однак, як бачимо, це ніяк не страхує ЦОД від аварійних ситуацій. Наприклад, остання велика аварія в OVH мала місце усього чотири роки тому і також відбулася у кампусі SBG. Увесь цей кампус був відключений у результаті відключення електроенергії.
Шкода, що у таких ситуаціях біль-менш захищеними залишаються хіба що хмарні сервіси, яким OVH, за правилами, повинен забезпечувати резервне копіювання своїми силами. А ось для арендаторів виділених серверів будь-яка аварія за відсутності резервних копій може бути фатальною.
У цьому контексті ще раз хочу нагадати представникам влади, які прагнуть розвивати у своїх містах та громадах технології smart city, - одним із надважливих елементів стабільної роботи міських сервісів є захищена інфраструктура. Міська влада повинна забезпечити стійкість, захищеність інфраструктури та критично важливих систем.
Для Києва такими системами є, наприклад, кабінет мешканця, е-квиток, система диспетчеризації та система відеоспостереження.
Щоб максимально захистити інфраструктуру столиці від зовнішніх і внутрішніх факторів впливу, окрім використання Київського міського дата-центру, в якому акумулюються всі інформаційні системи міста, столична влада орендувала ще два резервних. Це дата-центр «Парковий», який є найбільшим ЦОД в Україні, та GigaCenter української IT-компанії та хмарного оператора GigaCloud.
Ці дата-центри забезпечили «гаряче» і щоденне бекапіювання систем. Тому, у разі форс мажорів, усі сервіси, які надаються мешканцям столиці, працюють стабільно.
Тому знову повторюсь, Львів не єдиний постраждалий у ситуації з пожежею на дата-центрі OVH. До переліку компаній, які зазнали збитків, увійшли Lichess, Bad Packets, eeNews та інші. Постраждали портали урядових установ та банків. Загалом вогнем була повністю знищена інформація на серверах, які обслуговували мільйони вебсайтів.
Тож ситуація є надзвичайно показовою, і необхідно винести з неї правильний урок: щоб місто працювало, треба створювати власну надійну інфраструктуру та заздалегідь потурбуватися про «запасний» майданчик. Крім того, завжди варто мати напоготові план аварійного відновлення доступності сервісу. Адже, як кажуть у нас в Україні: попереджений значить захищений.
- Тренди світових витрат засобами візуалізації: військо, освіта, охорона здоров’я Христина Кухарук 19:13
- Як роботодавцю повернути кошти, сплачені працівнику за скасованим рішенням суду Альона Прасол 14:30
- Чому підприємці бояться виходити на новий рівень і як подолати цей бар’єр? Олександр Висоцький 14:12
- "Ситник проти України" – чи може справедливість бути упередженою? Дмитро Зенкін 12:57
- Нові правила подачі заявок на торговельні марки Сергій Барбашин 11:45
- Суд відмовив у позові до ФОП щодо псування техніки після ремонту Артур Кір’яков вчора о 19:08
- Літо, тераси та куріння: чи є заборона для літніх майданчиків? Олег Сніцар вчора о 17:12
- Регіональні тренди запитів "Відео ШІ" в Україні: піки, спад і соціальні фактори Христина Кухарук вчора о 17:03
- Мінеральна угода США та України: шанс на нову енергополітику чи дорогий експеримент? Ростислав Никітенко вчора о 15:55
- Інвестування в Україну – аналіз досвіду іноземних компаній Сильвія Красонь-Копаніаж вчора о 13:30
- Як спадкоємцю за кордоном не загубитися у правовому лабіринті Світлана Приймак вчора о 13:28
- Психологічна готовність до пластичної операції – більше, ніж "налаштування" Дмитро Березовський вчора о 12:42
- Чому ми приймаємо нелогічні фінансові рішення? Антон Новохатній 04.05.2025 16:55
- Відповідальність батьків за шкоду, завдану дитиною: кейс наїзду на пішохода Артур Кір’яков 03.05.2025 09:28
- Кібербезпека в руках людей: чому найслабша ланка – не код, а співробітник? Михайло Зборовський 02.05.2025 14:56
-
Зміна пріоритетів: молоде покоління радше зменшить заощадження, ніж відмовиться від хобі
Життя 11900
-
Заборонений в Україні. Хто такий Сіміон і чим його перемога у Румунії загрожує Києву
8827
-
У Чернігові демонтували пам’ятник борцям за незалежність: про що йдеться
Життя 8303
-
"Ми скорочуємо більше ніж удвічі наше виробництво", – фіндиректор Ferrexpo
Бізнес 7220
-
Розробка GTA VI дорожча за будівництво найвищого хмарочоса у світі
Життя 5562