Україна як бренд: що треба зробити вже завтра
4 червня у Кам’янці-Подільському представники туристичної галузі зустрічалися з президентом Володимиром Зеленським, де мене і моїх колег нарешті не лише уважно вислухали, а, сподіваюсь, і почули.
Сам лише факт, що діалог українського бізнесу з державою розпочався – надзвичайно обнадійливий.
Туризм – недооцінений актив України. Це сектор, який працевлаштовує 330 мільйонів людей у всьому світі і продовжує активно створювати нові робочі місця (1 з 4 нових робочих місць за останні п’ять років – у сфері туризму). В Україні сьогодні більше мільйона людей задіяно у галузі, а її внесок до ВВП, за словами голови Державного агентства розвитку туризму, становить 1,5-3% (тут варто порівняти із світовим внеском – 10%, щоб зрозуміти, що рухатися нам є куди).
Про що спілкувались
Перше і важливе, в чому абсолютно погоджуються і колеги по туризму, і влада – необхідність провадити медіакампанію, яка популяризувала б Україну як бренд і всередині нашої країни, і за її кордоном. Іноземець може шукати у мережі інформацію про Україну і знайти там все, що завгодно, окрім актуальних і привабливих туристичних даних.
А коли людина вже і збереться в Україну, тут же стикнеться із проблемою отримання візи. Вона або дорога, або її важко отримати. Ми з колегами усіляко обстоюємо ідею лібералізації візового режиму. Обов’язково потрібно спростити візові формальності – передбачити електронні візи або візи по прибутті, зробити їх безкоштовними або скасувати взагалі. За підрахунком туроператора Join UP! зниження вартості або відміна віз в Україну для таких країн, як Китай, Саудівська Аравія, Ліван, Індія, ОАЕ, Йорданія, може стимулювати притік коштів у розмірі від 4,8 млрд грн на рік.
Іноземці витрачають досить великі кошти в Україні: за нашими оцінками – близько 120-150 доларів на день. В середньому зазвичай тут вони проводять 3-4 дні. Дуже важливо збільшувати і час їхнього перебування, і взагалі кількість іноземних туристів.
Туроператор, приймаючи туриста, залучає до забезпечення виконання туристичних послуг велику кількість дотичних секторів. Авіакомпанії будуть зацікавлені відкривати рейси до країн, з якими послаблений візовий режим. Трансфер, екскурсійні тури, супровід гіда, розміщення і харчування – все це дає роботу багатьом учасникам ринку із різних сфер.
Говорили і про розвиток інфраструктури: про дороги, лише третина з яких придатна до комфортного використання, про регіональні аеропорти, які необхідно розбудовувати задля розвитку внутрішньої авіації. Не забули про болюче для наших авіапартнерів питання – скасування акцизу на паливо і ПДВ на внутрішні рейси, адже ці збори суттєво впливають на собівартість виконання польотів всередині України (при цьому на рейсах за кордон ПДВ не застосовується, дивно, чи не так?).
Окремо підкреслили невідкладну потребу у покращенні інвестиційного клімату, зокрема, у пільгових умовах кредитування. Маємо за приклад Туреччину, узбережжя якої забудовано прекрасними готелями – це стало можливим завдяки виділеній під цільове призначення землі і пільговим кредитам під цільове використання коштів. Нам обов’язково потрібні програми вигідного кредитування і регуляторної політики передачі землі для цільового будівництва туристичних об’єктів.
Надія є
Важко переоцінити величезну користь від таких конструктивних зустрічей із владою. Держава нарешті серйозно планує зайнятися розбудовою туризму, і ми віримо, що всі ініціативи, які були озвучені президенту, будуть поступово втілені у життя. Україна – це не лише важка промисловість і сільське господарство, це справді крута дестинація, про яку варто розказати світові, а ми готові допомагати державі розвивати цю місію.
- Як сплачує податки та подає звітність контрольована іноземна компанія (КІК)? Сергій Пагер 09:19
- Тренди світових витрат засобами візуалізації: військо, освіта, охорона здоров’я Христина Кухарук вчора о 19:13
- Як роботодавцю повернути кошти, сплачені працівнику за скасованим рішенням суду Альона Прасол вчора о 14:30
- Чому підприємці бояться виходити на новий рівень і як подолати цей бар’єр? Олександр Висоцький вчора о 14:12
- "Ситник проти України" – чи може справедливість бути упередженою? Дмитро Зенкін вчора о 12:57
- Нові правила подачі заявок на торговельні марки Сергій Барбашин вчора о 11:45
- Суд відмовив у позові до ФОП щодо псування техніки після ремонту Артур Кір’яков 05.05.2025 19:08
- Літо, тераси та куріння: чи є заборона для літніх майданчиків? Олег Сніцар 05.05.2025 17:12
- Регіональні тренди запитів "Відео ШІ" в Україні: піки, спад і соціальні фактори Христина Кухарук 05.05.2025 17:03
- Мінеральна угода США та України: шанс на нову енергополітику чи дорогий експеримент? Ростислав Никітенко 05.05.2025 15:55
- Інвестування в Україну – аналіз досвіду іноземних компаній Сильвія Красонь-Копаніаж 05.05.2025 13:30
- Як спадкоємцю за кордоном не загубитися у правовому лабіринті Світлана Приймак 05.05.2025 13:28
- Психологічна готовність до пластичної операції – більше, ніж "налаштування" Дмитро Березовський 05.05.2025 12:42
- Чому ми приймаємо нелогічні фінансові рішення? Антон Новохатній 04.05.2025 16:55
- Відповідальність батьків за шкоду, завдану дитиною: кейс наїзду на пішохода Артур Кір’яков 03.05.2025 09:28
-
Зміна пріоритетів: молоде покоління радше зменшить заощадження, ніж відмовиться від хобі
Життя 14184
-
Заборонений в Україні. Хто такий Сіміон і чим його перемога у Румунії загрожує Києву
10056
-
У Чернігові демонтували пам’ятник борцям за незалежність: про що йдеться
Життя 8972
-
Суд наказав знести відпочинковий комплекс на Дніпрі у Києві
Бізнес 8093
-
"Ми скорочуємо більше ніж удвічі наше виробництво", – фіндиректор Ferrexpo
Бізнес 8021