Чорний четвер
14 липня увійде в історію Києва як Чорний четвер. Святкуючи взяття Бастилії, корупційна більшість Київради штурмом «взяла і забудувала» рекордну кількість Київської землі. Формально справа стосувалася затвердження чотирьох детальних планів територій (ДПТ)
14липня увійде в історію Києва як Чорний четвер. Святкуючи взяття Бастилії,корупційна більшість Київради штурмом «взяла і забудувала» рекордну кількість Київськоїземлі.
Формальносправа стосувалася затвердження чотирьох детальних планів територій (ДПТ) у столиці. Зокрема, йдеться про ДПТ Лівобережного масиву, Оболонь-Петрівка, Феофанії-Пирогово та Експоплаза.
Детальніплани для розвитку міста є неоціненно важливими документами, оскільки вонизабезпечують прозорість ухвалення рішень у земельній царині, деталізують усіштрихи Генерального плану, захищають життєвий простір киян. Для інвесторів ДПТ– це інструмент розрахунку своїх прибутків. Місто не може бути інвестиційнопривабливим без ДПТ.
Цев ідеалі. Проте в Києві усе відбувається з точністю до навпаки. Замістьохоронної функції, через ДТП намагаються легалізувати незаконні забудови,знищення зелених зон, порушення містобудівних умов. Фактично хочутьлегалізувати ракові пухлини на тілі міста. Власне, тому в Київській міськійраді найбільші політичні баталії відбувалися саме довкола затвердженнядетальних планів територій. Біля стін Київради неодноразово відбувалися акціїпротесту з цього приводу. Спроба протягнути потрібні забудовникам рішеннясупроводжувалися скандалами під час засідання профільної комісії Київради зпитань містобудування, архітектури та землекористування.
Попригучні протести, 14 липня в раді сформувалася ситуативна корупційна більшість,яка протягнула усі вищезазначені скандальні ДПТ.
Чомуці ДПТ не можна було затверджувати категорично?
1)Згідно з частиною 1 статті 19 Закону України “Про регулювання містобудівноїдіяльності”, детальний план у межах населеного пункту уточнює положення Генеральногоплану населеного пункту та визначає планувальну організацію і розвиток частинитериторії. Закон, зокрема, не дозволяє внесення навіть змін до ДПТ без їхньої кореляціїз Генеральним планом: внесення змін до детального плану території допускаєтьсяза умови їх відповідності генеральному плану населеного пункту та планузонування території (частина 10 статті 19 ЗУ).
Утім,жоден із пропонованих до розгляду ДПТ і близько не відповідає чинному Генплану-2020.Жоден. В усіх проектах ДПТ є посилання на міфічний неіснуючий, нечиннийдокумент – проект Генплану-2025. Тому будь-яке з ухвалених рішень може, має ібуде оскаржене в судовому порядку. Так, наприклад, згідно з ДПТФеофанія-Пирогово, землі площею близько 7-8 га в буферній зоні музею “Пирогово”відводяться під малоповерхову та громадську забудову в той час, як заГенпланом-2020 ця територія має перспективу для розширення мережі зелених зонзагального користування. І такі «художні» зміни на користь великих забудовниківє в усіх п’яти проектах ДПТ.
2)Через ДПТ розробники проштовхують фрагменти злочинного Генплану- 2025. Яквідомо, ще за минулої каденції Київради ідея Генплану-2025 провалилася, так іне знайшовши належної підтримки в депутатського корпусу, попри те, що правлячапартія мала більшість у 82 голоси зі 120-и.
Наразіж стратегію змінено. Через ДПТ, які не відповідають Генплану-2020, розробникиДПТ просто включають фрагментарні забудови промзон, забудови значних площзелених зон на території міста. Знову ж таки приклад: ідея загнати в колекторісторичну річку Почайну, згідно з ДПТ “Оболонь-Петрівка”, знайшла своє першевідображення саме в Генплані-2025.
3)Тотальне ігнорування функцій Архітектурно-містобудівної ради (АМР) приДепартаменті містобудування та архітектури. Так, АМР наразі використовують простояк печатний станок для візування скандальних ДПТ замість того, аби виконуватифункцію експертного середовища. Ситуація доходить до маразму, коли ми бачимопротоколи засідань АМР, на яких її члени першим пунктом протоколу надаютьдесятки зауважень до проектів ДПТ. А вже другим пунктом протоколу рекомендуютьчинний проект ДПТ до розгляду на засіданні земельної комісії.
СторінкаАМР на сайті Департаменту містобудування може викликати хіба усмішку. Так, наній розміщено інформацію про склад АМР, датовану 2011 роком – разом ізЦеловальником (колишній головний архітектор міста) і компанією. А останнійопублікований протокол засідання АМР датується груднем 2013 року. ФункціоналАМР треба докорінно перетворити та створити з неї реальний експертний орган, ане фікцію.
ЗаразКиїврада зіткнулася зі значною кризою. З одного боку, без затвердження ДПТ не можливезалучення адекватних інвестицій у місто. З іншого – голосування за подібні ДПТє просто знищенням міста.
Власне,тому голосування минулого четверга за ДПТ є очевидно незаконним і злочиннимрішенням, під яким, на жаль, підписалися депутати усіх фракцій Київради, окрімВО «Свобода».
Скрін голосування депутатських фракцій Київради за ДПТ біля м. Нивки
Тим паче, такий поспіх в ухваленні ДПТ не має жодного пояснення.Київ уже перейшов межу необхідної житлової забудови (в розрахунку квадратнихметрів на киянина). Києву навпаки бракує соціальної інфраструктури (шкіл,дитсадків, лікарень, розв’язок, зелених зон). Як зазначають державні посадовціКМДА, українська столиця вже вичерпала потребу в житлових забудовах, але це ажніяк не зупиняє корисливих забудовників та їхніх посіпак у владі.
Ці«архітектори» так завзято забудовують київську землю, що іноді забувають просвої зобов’язання щодо соціального будівництва. На сьогоднішній день у столицінедораховано 56 об'єктів (дитячі садки, школи тощо), які компанії-забудовникине втілили в життя, хоча це було складовою їхніх інвестзобов’язань із пайовоїучасті. Але швидкість хаотичної забудовиміста і далі стрімко росте. Переважно це відбувається за рахунок столичнихпарків, історичних місць та водойм. І як показало останнє пленарне засіданняміської ради, Київська влада зовсім не проти таких перспектив.
Без перебільшення, 14липня можна назвати чорним днем для киян, бо такого «дерибану» і такоїкількості незаконних рішень Київрада не бачила з часів Черновецького!- Судовий захист при звернені стягнення на предмет іпотеки, якщо таке майно не відчужено Євген Морозов вчора о 13:02
- Система обліку немайнової шкоди: коли держава намагається залікувати невидимі рани війни Світлана Приймак вчора о 11:36
- Чому енергетичні та газові гіганти обирають Нідерланди чи Швейцарію для бізнесу Ростислав Никітенко вчора о 08:47
- 1000+ днів війни: чи достатньо покарати агрессора правовими засобами?! Дмитро Зенкін 21.11.2024 21:35
- Горизонтальний моніторинг як сучасний метод податкового контролю Юлія Мороз 21.11.2024 13:36
- Ієрархія протилежних правових висновків суду касаційної інстанції Євген Морозов 21.11.2024 12:39
- Чужий серед своїх: право голосу і місце в політиці іноземців у ЄС Дмитро Зенкін 20.11.2024 21:35
- Сталий розвиток рибного господарства: нові можливості для інвестицій в Україні Артем Чорноморов 20.11.2024 15:59
- Кремль тисне на рубильник Євген Магда 20.11.2024 15:55
- Судова реформа в контексті вимог ЄС: очищення від суддів-корупціонерів Світлана Приймак 20.11.2024 13:47
- Як автоматизувати процеси в бізнесі для швидкого зростання Даніелла Шихабутдінова 20.11.2024 13:20
- COP29 та План Перемоги. Як нашу стратегію зробити глобальною? Ксенія Оринчак 20.11.2024 11:17
- Ухвала про відмову у прийнятті зустрічного позову підлягає апеляційному оскарженню Євген Морозов 20.11.2024 10:35
- Репарації після Другої світової, як передбачення майбутнього: компенсації постраждалим Дмитро Зенкін 20.11.2024 00:50
- Що робити під час обшуку? Сергій Моргун 19.11.2024 19:14
-
"Ситуація критична". У Кривому Розі 110 000 жителів залишаються без опалення
Бізнес 21234
-
Що вигідно банку – невигідно клієнту. Які наслідки відмови Monobank від Mastercard
Фінанси 15167
-
Як тренування в спортзалі можуть нашкодити: помилки початківців
Життя 7689
-
Найбільший роботодавець і платник податків Херсонської області збанкрутував через війну
Бізнес 6844
-
Серіал "Король Талси" за участю Сильвестра Сталлоне продовжили на два сезони: деталі
Життя 5346