Авторські блоги та коментарі до них відображають виключно точку зору їхніх авторів. Редакція ЛІГА.net може не поділяти думку авторів блогів.
18.11.2015 16:20
Знати і перемагати: як покращити інформування про АТО?
З початком кремлівської авантюри в Сирії активність бойовиків на українському Донбасі знизилася. Однак війна ще далека до перемоги – як військової, так і інформаційної.
З початком кремлівської авантюри в Сирії активність бойовиків на українському Донбасі знизилася. Однак війна ще далека до перемоги – як військової, так і інформаційної. Більше того, низька інтенсивність силового протистояння актуалізує потребу коректного і грамотного інформаційного супроводу кризи.
Під час активних бойових дій проблема інформаційного забезпечення дещо полегшується фактором природного «відторгнення» ворогів суспільною свідомістю (однак треба пам’ятати, що це працює як для своїх», так і для «чужих»). Відтак, зусилля, спрямовані на вирішення завдань інформаційного супроводу конфлікту частково вирішуються без прямого втручання відповідальних за це інституцій.
Натомість перехід конфлікту до «замороженого» стану повертає увагу суспільства до важливих політичних і соціально-економічних проблем, пов’язаних з протистоянням. Тож важливість адекватного інформування громадян про заходи, які держава вживає для їх захисту та вигідного з точки зору національних інтересів розв’язання конфлікту, кардинально зростає.
Діючі норми сучасного українського законодавства не в змозі вирішити цю проблему – інформаційне забезпечення антитерористичних операцій зводиться виключно до обмежувальних заходів, в той час як успішне стратегування, в тому числі й в інформаційній сфері, потребує загальних напрямків, яких слід дотримуватися.
За умов воєнного затишшя на перший план виходять проблеми пояснення громадськості політичного курсу країни, цілей та мотивів діяльності уряду в сфері врегулювання конфлікту і недопущення поширення його негативного впливу на територію країни. Це – наріжний камінь інформаційного забезпечення; на ньому повинна базуватися робота системи інформування громадськості про війну.
При цьому очевидно, що в рамках його виконання недостатньо буде просто повторювати, як мантру, певні тези або сентенції – це може спрацювати в часи активних бойових дій, однак з переходом конфлікту у затяжну фазу «замороження» загальне декларування курсу, цілей та мотивів державної політики повинно ставати максимально конкретним для того, щоб кожен громадянин чітко розумів, що і як саме робиться політичним і військовим керівництвом країни для остаточного вирішення ситуації.
Повинна існувати чітка і зрозуміла логіка дій, яка вкладалася б у публічно оголошений (і такий самий чіткий і зрозумілий) політичний курс, адекватно вмотивований і підпорядкований виконанню чітких завдань – і все це повинно доноситися до кожного громадянина в рамках інформаційного забезпечення АТО. Ба більше, аналогічна інформація повинна доноситися і до міжнародної аудиторії – це сприяло б забезпеченню вчасної і максимально повної практичної світової підтримки діям України. На жаль, нічого подібного ми не спостерігали навіть у найнебезпечніші та найтрагічніші часи військового протистояння на Сході Якщо «знати» справді означає «перемогти», то українське суспільство ще дуже далеке від перемоги…
Одним із найголовніших проблемних моментів Закону України «Про боротьбу з тероризмом», до речі, прямо списаного свого часу з відповідного російського закону (окрім кількох відмінностей в термінології) є його цілковита неефективність в частині інформаційного супроводу антитерористичної операції в такій формі у в такому вигляді, у якому вона проходить зараз на українському Донбасі.
Воєнне затишшя на Сході України черговий раз привертає увагу до відсутності належної системи інформаційного забезпечення війни проти російського агресора – і актуалізує ініціативи з правового врегулювання цієї проблеми.
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишею і натисніть Ctrl+Enter.
Останні записи
- Ключові інструменти, які допоможуть виграти найскладніші перемовини: поради підприємцям Владислав Пʼявка 10:46
- Харасмент у школах: чому мовчати небезпечно і як створити безпечне середовище для дітей Олександра Нікітіна 10:40
- З чого почати масштабування і систематизацію бізнесу Олександр Висоцький 10:29
- Як зменшити пори на обличчі? Вікторія Жоль 10:21
- Чи варто боятися фінмоніторингу? Сергій Пагер 08:40
- Що означає бути громадянином? Дмитро Зенкін вчора о 09:44
- Дві нові "гарячі точки" в Азійському регіоні Георгій Тука вчора о 07:54
- Європейський вибір України: Як суспільство звільняється від пострадянського минулого Штефан Сабау 26.04.2025 23:00
- Дзеркальні кроки – основа переговорного процесу Сергій Пєтков 26.04.2025 07:28
- Післяплата через Нову пошту та NovaPay: чи потрібен фіскальний чек? Арсен Маринушкін 26.04.2025 00:43
- ТЦК проти позову: розбираю відзив на позов, коментую, відповіді Павло Васильєв 25.04.2025 21:39
- Очікування vs реальність: правда про старт кар’єри в IT Сергій Немчинський 25.04.2025 10:36
- З чого починати описувати бізнес-процеси? Жанна Кудрицька 24.04.2025 23:46
- Неустойка за неповернення майна з оренди: між штрафом та пенею Дмитро Шаповал 24.04.2025 13:56
- Стягнення шкоди з закладу освіти та батьків внаслідок пошкодження ока дитині Артур Кір’яков 24.04.2025 13:11
Топ за тиждень
- ТЦК проти позову: розбираю відзив на позов, коментую, відповіді 454
- Захист дітей від насильства: як працює модель Барнахус в Україні та Польщі 127
- ТЦК – треш, хайп, фейк або соціальна допомога військовим та їх сім’ям 111
- Китай закручує "рідкоземельну гайку". Як Україні скористатися своїм шансом? 100
- За фасадом новобудови: як виявити ризики перед купівлею 98
Популярне
-
Зрадник Сальдо отримав підозру за заволодіння Херсонською нафтоперевалкою
Бізнес 8680
-
У Польщі зірвали спробу повернення російських дискаунтерів
Бізнес 7445
-
Скільки коштує стати блогером у 2025: реальні історії інфлюенсерок про старт, витрати та заробіток
Життя 4229
-
"Життя після 100 — не виняток, а нова норма": як тренд довголіття змінює наш підхід до краси
Життя 3596
-
Чому тепер Зеленський має козирі у переговорах, а у Трампа карти такі собі
Думка 2936
Контакти
E-mail: [email protected]