"Другорядні" проблеми місцевих виборів на Донбасі
Нормальна організація виборчого процесу на Донбасі потребує значної кількості часу, юридичних врегулювань, цілої низки адміністративних заходів і т. і. В іншому випадку волевиявлення перетвориться на профанацію, яка призведе до вкрай негативних політичних
Одним із найважливішихпитань в контексті мирного врегулювання ситуації на Донбасі є проведення таммісцевих виборів. Як відомо, дана проблема має болючий характер для українськоїсторони, оскільки з нею корелюватиметься порядок встановлення контролю надкордоном. Також це пояснюється певними несприятливими політичними наслідками,які можуть мати місце після оприлюднення результатів волевиявлення. Але вданому контексті з поля зору зникає доволі важливий аспект, а саме –проблематичність забезпечення нормального проведення виборів на окупованійтериторії
Варторозуміти, що електоральний процес включає в себе не лише день голосування, а єзначно ширшим за своєю сутністю. Він передбачає також нарізку виборчих округів,утворення виборчих дільниць, складання списків виборців і т. і. Зрозуміло, що узв’язку з бойовими діями й окупацією певної території Донецької та Луганськоїобластей російськими військами навряд чи можливо застосувати старі дані промежі тих чи інших округів. Це зумовлено значним переміщенням населення тазменшенням його загальної кількості. Відповідно, за умов застосування старихданих щодо меж виборчих округів може виникнути диспропорція, яка, однозначно,вплине на результати волевиявлення. З огляду на це закономірною є проблемауточнення списків виборців, які, безумовно, на сьогодні не є актуальними. Віншому випадку під час голосування можна буде спостерігати маніпуляції із«мертвими душами», фальшивими паспортами і т. д.
Уданому контексті також виникає питання щодо виборчої системи, яка будезастосовуватися на окупованих територіях. Враховуючи позицію Росії, котравзагалі вимагає створення спеціальної нормативно-правової бази для Донбасу,можна зробити висновок, що навряд чи звичайне розповсюдження дії Закону України«Про місцеві вибори» є можливим. Слід очікувати, що проблематичною будедіяльність загальноукраїнських партій на окупованих територіях. Це пояснюєтьсяне лише потребою в часі задля відновлення діяльності місцевих осередків, а йможливим ворожим ставленням до них населення Донбасу. Та водночас існуваннямісцевих «партій» бойовиків на законодавчому рівні є неможливим, оскільки дляутворення політичної партії потрібно 10 тис. виборців, які представляють 2/3районів у 2/3 областей України (в тому числі Київ, Севастополь та АвтономнаРеспубліка Крим).
Відповідно,варто зазначити, що нормальна організація виборчого процесу на Донбасі потребуєзначної кількості часу, юридичних врегулювань, цілої низки адміністративнихзаходів і т. і. В іншому випадку волевиявлення перетвориться на профанацію, якапризведе до вкрай негативних політичних наслідків для України.
Тому якби хто не педалював цей процес, навіть за наявності гіпотетичної політичноїволі він об’єктивно є дуже тривалим і складним. І всі ці непрості нюанси маютьбути враховані в законодавстві, яке міжнародні партнери і Росія вимагають відУкраїни. Для того, щоб розробити більш-менш дієвий і реалістичний правовийінструментарій, Москва має бути принаймні більш поступливою, а Захід – більш рішучимв питанні тиску на Кремль. Без цих чинників вимагати від Києва законодавствапро вибори в ОРДЛО – те ж саме, що прямо спонукати Україну власноруч виписати рецептвтрати свого суверенітету і подальшої стабільності на десятки років уперед.
- 1000+ днів війни: чи достатньо покарати агрессора правовими засобами?! Дмитро Зенкін вчора о 21:35
- Горизонтальний моніторинг як сучасний метод податкового контролю Юлія Мороз вчора о 13:36
- Ієрархія протилежних правових висновків суду касаційної інстанції Євген Морозов вчора о 12:39
- Чужий серед своїх: право голосу і місце в політиці іноземців у ЄС Дмитро Зенкін 20.11.2024 21:35
- Сталий розвиток рибного господарства: нові можливості для інвестицій в Україні Артем Чорноморов 20.11.2024 15:59
- Кремль тисне на рубильник Євген Магда 20.11.2024 15:55
- Судова реформа в контексті вимог ЄС: очищення від суддів-корупціонерів Світлана Приймак 20.11.2024 13:47
- Як автоматизувати процеси в бізнесі для швидкого зростання Даніелла Шихабутдінова 20.11.2024 13:20
- COP29 та План Перемоги. Як нашу стратегію зробити глобальною? Ксенія Оринчак 20.11.2024 11:17
- Ухвала про відмову у прийнятті зустрічного позову підлягає апеляційному оскарженню Євген Морозов 20.11.2024 10:35
- Репарації після Другої світової, як передбачення майбутнього: компенсації постраждалим Дмитро Зенкін 20.11.2024 00:50
- Що робити під час обшуку? Сергій Моргун 19.11.2024 19:14
- Як реагувати на вимоги поліції та ТЦК: поради адвоката Павло Васильєв 19.11.2024 17:55
- Як зниження міжнародної підтримки впливає на гуманітарне розмінування в Україні Дмитро Салімонов 19.11.2024 14:12
- Українські діти війни: більше 10 років російської агресії, 1000 днів незламності Юрій Гусєв 19.11.2024 12:16
-
Головний прапор країни приспустили: яка причина
Життя 70800
-
Віктор Ющенко та партнери відчужили право на видобуток газу на Полтавщині
Бізнес 67276
-
Ми втрачаємо покоління інженерів і програмістів. Як математика впливає на майбутнє України
11503
-
"Ситуація критична". У Кривому Розі 110 000 жителів залишаються без опалення
Бізнес 9074
-
Британія утилізує п'ять військових кораблів, десятки гелікоптерів і дронів задля економії
Бізнес 9024