Авторські блоги та коментарі до них відображають виключно точку зору їхніх авторів. Редакція ЛІГА.net може не поділяти думку авторів блогів.
16.03.2012 07:55

Не лише товари, а й інвестиції: Сумщина налагоджує мости з КНР

Директор Сумського центру досліджень місцевого розвитку

Днями в Конотопському районі Сумщини перебували представники китайського бізнесу – однієї з найбільших агрокомпаній світу.

Днями в Конотопському районі Сумщини перебувалипредставники китайського бізнесу – однієї з найбільших агрокомпаній світу. Якрозповів Сергій Слизьки, профільний заступник голови ОДА, китайську сторонузацікавила Сумщина як аграрна область: «Серед найбільш імовірних напрямківвзаємодії – рослинництво, харчова переробка, будівництво переробних заводів,теплиць. Ми готові підтримувати будь-які взаємовигідні проекти, спрямовані нарозвиток територій».

 

За словами гостей з Китаю, співробітництво зСумською областю в аграрному секторі має реальне підґрунтя. У їх планах перепрофілюватиПопівський експериментальний завод у Конотопському районі, цей, по-суті,непрацюючий об’єкт під виробництво біотанолу – сучасної добавки до бензину.

 

Проект знайшов підтримку і з боку керівництваСумської області, але з поправкою на вітчизняні інтереси. Сергій Слизькийнаполіг, що наша область не ставить пріоритетним напрямком виробництвосировини, натомість виокремлює переробну галузь - створення додаткової вартостіпродукції та нових робочих місць.

 

За словами ж китайських гостей - їх дуже цікавитьСумщина, як аграрний край. І серед найбільш ймовірних напрямків співробітництвавони бачать рослинництво, не виключення - будівництво переробних заводів,тваринницьких ферм. Представник Китайської національної агрокорпорації ДжоуХіанбіао, відзначив сприятливий інвестиційний клімат нашої області та запевнив,що всі пропозиції від влади будуть розглянуті.

 

Крім того, представник Українсько-Китайськогокомітету торгово-економічного розвитку Євген Калінін підкреслив, що такаспівпраця між країнами поширюватиметься і у інші сфери життя.

 

І вже черговим кроком до залучення інвестицій наСумщину стане підписання 14 березня Меморандуму з міжнародноюукраїно-китайською радою з економічного розвитку.

 

Відтак, очільник регіону Юрій Чмирь повідомив, щоопрацювання інвестиційних проектів вже починається: «Найближчим часом мипроведемо зустрічі з потужними китайськими інвестиційними компаніями, яківиявили бажання вкладати кошти в сільське господарство на Сумщині. Підготовленийдо підписання меморандум дає нам дуже широкі можливості».

Відправити:
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишею і натисніть Ctrl+Enter.
Останні записи