Авторские блоги и комментарии к ним отображают исключительно точку зрения их авторов. Редакция ЛІГА.net может не разделять мнение авторов блогов.
09.04.2012 16:48

"Оракул" від Партії регіонів

Депутат Київської обласної ради

Заради збереження влади можновладці від Партії регіонів готові піти на все – навіть відкрито порушувати закон під страхом кримінальної відповідальності.

Заради збереження влади можновладці від Партії регіонів готові пітина все – навіть відкрито порушувати закон під страхом кримінальноївідповідальності.
Це твердження доводить сьогоднішня заява голови фракції Партії регіонівОлександра Єфремова. Так, за результатами погоджувальної ради в парламенті провладнийдепутат заявив, що Конституційний Суд України сьогодні-завтра визнаєнеконституційним положення закону про вибори народних депутатів щодо подвійногобалотування за партійним списком та в мажоритарному окрузі. І це при тому, щодане рішення допоки офіційно не оприлюднене.
Звідки подібна самовпевненість? Є два варіанти відповіді на це запитання.Згідно першого - у регіонала, скоріше за все, відкрилося «третє око», яке йдозволяє йому із неймовірною точністю передбачати майбутній перебіг подій. Уцьому випадку йому можна дійсно позаздрити.
Проте друга версія походження заяви Олександра Єфремова, хоч і доситьбанальна, але більше подібна до дійсності – це рішення «замовила» Партіярегіонів. Такого досвіду у чинної влади – хоч відбавляй! Як свідчить практика,судді Конституційного суду України вже давно перетворилися на безвольнихприслужників при дворі нинішньої влади. А репутація самого КС – на тому ж рівні,що й рейтинг Партії регіонів – здавалося б, нижче вже немає куди, проте він йнадалі продовжує падати.
Більше того, така «випадковаобмовка» насправді несе за собою серйозні наслідки. Оскільки подібні заяви – цене що інше, як втручання в діяльність суду. А це тягнекримінальну відповідальність з позбавленням волі до 3 років. Так, Конституція Українигарантує незалежність суддів, яка забезпечується, зокрема, таємницею ухваленнясудового рішення. Існує навіть поняття "таємницянарадчої кімнати" – тобто, ніхто не може знати, яким є рішення суду дойого оголошення.
Але, як виявилося, Головафракції Партії регіонів Олександр Єфремов – «оракул» із досвідом. Виголошуватирішення Конституційного суду до його офіційного прийняття вже стало такою собітрадицією для провладного депутата. Зокрема, на цьому його зловили ще два рокитому – в 2010 році – коли регіонал «передбачив» те, що Конституційний Суд ухвалив рішення про проведення парламентських втборів у жовтні 2012 року. Відповідальності за цю заяву пан Єфремов так і поніс, натомість,дуже схоже на те, що його відчуття безкарності відтоді остаточно утвердилося.
Тим часом Конституційний суд вже повністю призвичаївся до власного статусу «провладноїмаріонетки» та фактично «штампує» рішення, які диктуються з Банкової. З такимуспіхом вже зараз чесних суддів, які виносять рішення згідно законів таКонституції України, а не чергової «волі» чинної влади, можна буде ізвпевненістю занести до Червоної книги України.
Если Вы заметили орфографическую ошибку, выделите её мышью и нажмите Ctrl+Enter.
Последние записи
Контакты
E-mail: blog@liga.net