Як і коли Харків втратив об’їзну дорогу
Вже місяць як "Велике будівництво" стартувало і на обході Харкова. Це ще один приклад того, як держава допомагає розв’язувати проблеми міст, підвищуючи економічну спроможність усієї країни.
Об’їзну навколо Харкова було прокладено ще у 1970-х роках. На той час це була одна з перших кільцевих автомобільних доріг у СРСР. Якщо в США на той момент вже була повністю сформована система інтерстейтів, де обхідні — були обов’язковою складовою — то в СРСР обхідні дороги з’явились не так і давно. Нагадаю, що ані Київ, ані Дніпро, ані Львів, ані Одеса, на відміну від Москви, за радянської влади так і не отримали реальних об’їзних.
Останній ремонт обходу Харкова відбувся не так давно — перед Євро-2012, коли місто приймало один із матчів. Тоді дорожники провели фрезерування покриття та відновили у 2-х шарах асфальтобетонне покриття. Однак без посилення основи, дорога не витримала навантаження — фактично, навіть не дотягнувши до закінчення терміну експлуатації. Вже через 4–5 років почала тріскатися бетонна основа дороги. Аварійні роботи у 2017 році ситуації не виправили — без капітального ремонту дорожнє покриття почало розповзатись на очах.
Особливо широкі та глибокі вибоїни утворилися після останньої зими: вологої, з сильними стрибками температури. Шалений потік транзитного транспорту линув на вулиці Харкова і місто паралізували затори.
Як відбуватиметься відновлення харківської кільцевої
Роботи з капітального ремонту проведуть на 58 кілометрах — обрали ті ділянки, які є найбільш зруйнованими. Це близько двох третин Об’їзної дороги, загальна протяжність якої становить 82,7 км.
До кільцевої входять відрізки 5 різних трас: М-03 Київ — Харків — Довжанський, М-18 Харків — Сімферополь — Алушта — Ялта, Р-78 Харків — Зміїв — Балаклія — Гороховатка та 2 під’їзди до аеропорту «Харків» з боку Довжанського та Києва. Географічно ділянки ремонту охоплять північно-західну, північну, північно-східну та південно-східні частини кільцевої дороги. Ремонт третини, що залишилася — перспектива майбутніх років.
58 кілометрів об’їзної дороги капітально ремонтуватимуть протягом 2021–2022 років. Держава інвестує у цей інфраструктурний проєкт 1,8 млрд грн. За ці кошти підрядники перетворять об’їзну на автошлях європейського зразка.
Як відбуватиметься реанімація об’їзної
• Крок перший — капітально оновлять покриття. З передбаченими ДСТУ товщиною покриття, якісним водовідведенням та укріпленими узбіччями.
• Крок другий — добудують на низці перехресть та смугах на підйом додаткові перехідно-швидкісні смуги, аби розвантажити трафік та покращити безпеку.
• Крок третій — відремонтують мости та шляхопроводи, котрі знаходяться в складі ремонтованої дороги, аби сумнозвісна історія з Пісочинським шляхопроводом не повторилася.
• Крок четвертий — зроблять дорогу безпечною, зокрема встановлять нові автомобільні знаки, бар’єрне огородження і нанесуть дорожню розмітку, влаштують нові автобусні зупинки.
Цього року вже розпочали ремонт на 3 ділянках:
1) Від смт Пісочин до Бєлгородської розв’язки (траса М-03).
2) Від Бєлгородської розв’язки до Роганського масиву (траса М-03).
3) Від Роганського масиву до смт Безлюдівка (під'їзд до Міжнародного аеропорту «Харків»).
Перемогу у тендерах здобули дві компанії, котрі паралельно запрацювали на ділянках: «Автомагістраль-Південь» та «Славдорстрой». Контроль виконання ними робіт триступеневий: це інженери Служби автомобільних доріг, державна Дор’якість та незалежний технагляд.
Знищуємо черговий марсіанський краєвид в Україні
Об’їзна дорога навколо Харкова — це далеко не єдина в Україні дорога, яка отримає нове життя. За перший рік роботи президентської програми Велике будівництво таких 4 056 км по всій країні.
Чого вартий лише автошлях Н-11 Дніпро — Кривий Ріг — Миколаїв. Ще на початку 2020 року поїздка цим маршрутом тривала вічність. Зараз — це один із показових маршрутів. Чи, наприклад, дорога Кропивницький — Кривий Ріг — Запоріжжя. До минулого року люди витрачали 4 години, аби дістатися з Кропивницького до Миколаєва. Але тепер там понад 100 км ідеального покриття. Скоро до перемог Великого будівництва додасться і маршрут Пісочин — П’ятихатки — Рогань — Безлюдівка.
- Яйце чи курка? Проєкт чи Постанова? Що має бути першим? Євген Власов 16:34
- "Національний кешбек", "єПідтримка" та "єКнига": чому ці програми важливі? Віктор Круглов 14:22
- За ґратами, але з гідністю: Як новий закон змінює підхід до прав ув’язнених в Україні Дмитро Зенкін 13:03
- Знищення архаїзмів: Чому на міжнародних маршрутах прибрали конкурсні комісії Альона Векліч 12:59
- Доцільність оскарження акту перевірки закупівель Держаудитслужби Євген Морозов 10:15
- Тест на державницьке мислення Євген Магда вчора о 18:48
- Правова стратегія для захисту інтересів дитини у суді Юрій Бабенко вчора о 16:36
- Як українським компаніям укласти PPA: Європейський досвід та рекомендації для бізнесу Ростислав Никітенко вчора о 13:27
- Оголошення громадянина померлим в судовому порядку Євген Морозов вчора о 11:06
- Закони зруйнованих домівок: як припинити право власності на знищену нерухомість Світлана Приймак вчора о 10:55
- Адвокатура +5 балів: нові правила професійного розвитку Дмитро Зенкін вчора о 10:40
- Податкова нарахувала податок без підстав: як захистити свої права Павло Васильєв 16.12.2024 15:33
- Реституція сторін за нікчемним договором оренди нерухомого майна Євген Морозов 16.12.2024 11:47
- Диплом за кутом: що не так із фальшивками та системою? Дмитро Зенкін 16.12.2024 10:15
- Пропущені строки звернення до суду військовослужбовцем: що постановив Верховний Суд? Світлана Приймак 16.12.2024 10:10
-
З 1 січня перетнути кордон з оформленою у день виїзду "Зеленою карткою" водії не зможуть
Фінанси 23646
-
Завод, де виробляють Вухастик, перейшов у власність держави
Бізнес 13613
-
Таємниця захмарних ставок. Чому оренда землі в Україні дорожча, ніж в Нідерландах
Бізнес 4265
-
Графіки знову скасовано. 18 грудня в Україні не відключатимуть світло
оновлено Бізнес 3320
-
Законопроєкт про множинне громадянство категорично не можна було ухвалювати. Ось у чому небезпека
Думка 3053