Авторські блоги та коментарі до них відображають виключно точку зору їхніх авторів. Редакція ЛІГА.net може не поділяти думку авторів блогів.
23.07.2015 11:50

Декларації VS відомості: судді приписали зайвих 52 тис кв.м землі

Ексвиконавчий директор Transparency International Україна

Transparency International Україна вдалося виявити помилку у відомостях з декларації про майно Секретаря Судової палати в адміністративних справах Верховного Суду України Віктора Кривенка. Чиновнику приписали зайвих 52 200 кв. м земельної ділянки.

Transparency International Україна вдалося виявити помилку у відомостях з декларації про майно Секретаря Судової палати в адміністративних справах Верховного Суду України Віктора Кривенка. Чиновнику приписали зайвих 52 200 кв. м земельної ділянки. 

У рамкахнаціональної кампанії
«Деклараціїбез декорацій» ТIУкраїна проаналізуваладекларації високопосадовців за 2013 та 2014 роки. Одним із органів, щопідлягали моніторингу й аналізу, був Верховний Суд України. Він не надав декларацій або відомостей з них нанаші запити,посилаючись назахист персональних даних. Проте, декларації за 2013 рік були здобуті через  пошукдокументів на веб-сайті суду у розділі «очищення влади», а за 2014 рік відомостіз декларацій усіх суддів були опубліковані на офіційному веб-сайті ВерховногоСуду. 

Проаналізувавшидокументи, ТІ Україна помітила розбіжність в розмірі однієї із п'яти земельнихділянок Віктора Кривенка. У декларації за 2013 рік йому належала ділянка розміром5,8 тисяч кв. м, а у відомостях вона зросла до 58 тисяч. Окрім цієї ділянки панКривенко задекларував задекларував ділянки площами 72,1 тис., 2 тис., 2, 5тис., а також 2,8 тис. кв. м.

ТІ Україназнову звернулася до Верховного суду з інформаційним запитом, чи не «приписали» Кривенкузайвих 52,2 тис. кв.м. Виявилося, що у відомостях з декларації дійсноприпустилися помилки. Томупредставник ТІ Україна зв'язався із Верховним Судом та повідомив про викривлені дані.

Організація на лише створює цікаві новини, а й виступає за те, щоб усяінформація про статки чиновників була подана чеснота правдиво.Ми готові й надалі здійснювати неупереджений контроль та перевірку деклараційвисокопосадовців і, таким чином, допомагати державним органам виявляти помилкив опублікованих документах.

Експерти усфері протидії корупції також наполягають, що декларації високопосадовців маютьпублікуватися в оригінальному вигляді, оскільки у відомостях внаслідоклюдського фактору можуть закрастися описки. Сподіваємося, наступного року всівідомості з декларацій стануть електронними, завдяки чому прикрих неточностей вдастьсяуникнути. 

Відправити:
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишею і натисніть Ctrl+Enter.
Останні записи