Авторские блоги и комментарии к ним отображают исключительно точку зрения их авторов. Редакция ЛІГА.net может не разделять мнение авторов блогов.
23.07.2015 11:50

Декларації VS відомості: судді приписали зайвих 52 тис кв.м землі

Виконавчий директор Transparency International Україна

Transparency International Україна вдалося виявити помилку у відомостях з декларації про майно Секретаря Судової палати в адміністративних справах Верховного Суду України Віктора Кривенка. Чиновнику приписали зайвих 52 200 кв. м земельної ділянки.

Transparency International Україна вдалося виявити помилку у відомостях з декларації про майно Секретаря Судової палати в адміністративних справах Верховного Суду України Віктора Кривенка. Чиновнику приписали зайвих 52 200 кв. м земельної ділянки. 

У рамкахнаціональної кампанії
« Деклараціїбез декорацій » Т I Укра їна проанал ізуваладекларації високопосадовців за 2013 та 2014 роки. Одним із органів, щопідлягали моніторингу й аналізу, був Верховний Суд України. Він не надав декларацій або відомостей з них нанаші запити , по силаючись назахист персональних даних. Проте, декларації за 2013 рік були здобуті через   пошукдокументів на веб-сайті суду у розділі «очищення влади», а за 2014 рік відомостіз декларацій усіх суддів були опубліковані на офіційному веб-сайті ВерховногоСуду.  

Проаналізувавшидокументи, ТІ Україна помітила розбіжність в розмірі однієї із п'яти земельнихділянок Віктора Кривенка. У декларації за 2013 рік йому належала ділянка розміром5,8 тисяч кв. м, а у відомостях вона зросла до 58 тисяч. Окрім цієї ділянки панКривенко задекларував задекларував ділянки площами 72,1 тис., 2 тис., 2, 5тис., а також 2,8 тис. кв. м.

ТІ Україназнову звернулася до Верховного суду з інформаційним запитом, чи не « приписали » Кривенкузайвих 52,2 тис. кв.м. Виявилося, що у відомостях з декларації дійсноприпустилися помилки. Томупредставник ТІ Україна зв'язався із Верховним Судом та повідомив про викривлені дані.

Організація на лише створює цікаві новини , а й виступає за те, щоб усяінформація про статки чиновників була подана чесн о та правдиво . Ми готові й надалі здійснювати неупереджений контроль та перевірку деклараційвисокопосадовців і, таким чином, допомагати державним органам виявляти помилкив опублікованих документах.

Експерти усфері протидії корупції також наполягають, що декларації високопосадовців маютьпублікуватися в оригінальному вигляді, оскільки у відомостях внаслідоклюдського фактору можуть закрастися описки. Сподіваємося, наступного року всівідомості з декларацій стануть електронними, завдяки чому прикрих неточностей вдастьсяуникнути. 

Если Вы заметили орфографическую ошибку, выделите её мышью и нажмите Ctrl+Enter.
Последние записи
Контакты
E-mail: blog@liga.net