Моніторинг фінансового законодавства (28 лютого - 5 березня)
До вашої уваги пропонується щотижневий моніторинг важливих новацій законодавства у сфері фінансів та фінансового права. Не пропустіть нагоду бути у курсі останніх змін!
Законопроєкт щодо вдосконалення системи органів Антимонопольного комітету
На розгляд Верховної Ради України 27 лютого 2020 року внесено проєкт Закону України «Про внесення змін до Закону України «Про Антимонопольний комітет України» та деяких інших законодавчих актів України щодо вдосконалення системи органів Антимонопольного комітету» (№ 3132).
Мета: переглянути механізм роботи АМКУ як органу оскарження шляхом внесення змін до Закону України «Про Антимонопольний комітет України», Закону України «Про державну службу» та Закону України «Про запобігання корупції».
Законопроєктом № 3132 пропонується Закон України «Про Антимонопольний комітет України» доповнити новою статтею 61, якою визначається окремо повноваження АМКУ як органу оскарження у сфері публічних закупівель. Так, в АМКУ буде утворено Комісію з розгляду скарг про порушення законодавства у сфері публічних закупівель у складі не менше трьох уповноважених з розгляду скарг про порушення законодавства у сфері публічних закупівель. Ці уповноважені призначаються у порядку, передбаченому для призначення державних уповноважених АМКУ.
Законопроєкт щодо підвищення ефективності протидії корупції
На розгляд Верховної Ради України 28 лютого 2020 року внесено проєкт Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо підвищення ефективності протидії корупції в окремих правоохоронних та інших державних органах» (№ 3133).
Мета: виправлення окремих неточностей та неузгодженостей, притаманних законам України «Про державну охорону органів державної влади України та посадових осіб», «Про прокуратуру», «Про Національне антикорупційне бюро України», «Про Державне бюро розслідувань», а також приведення їх понятійного апарату у відповідність до положень Закону України «Про запобігання корупції».
Законопроєктом № 3133 пропонується:
- замінити в окремих статтях законів України «Про державну охорону органів державної влади України та посадових осіб», «Про прокуратуру», «Про Національне антикорупційне бюро України», «Про Державне бюро розслідувань» термін «корупційне правопорушення», який застосовується до адміністративного стягнення, на термін «правопорушення, пов’язане з корупцією», що відповідатиме положенням Закону України «Про запобігання корупції»;
- доповнити абзац перший частини першої статті 13 Закону України «Про Національне антикорупційне бюро України» положенням, відповідно до якого обмеження, передбачені цією статтею, застосовуються не лише до осіб, які претендують на призначення на посаду в Національному антикорупційному бюро України, а й на працівників Національного бюро;
- абзац восьмий частини четвертої статті 6 Закону України «Про Національне антикорупційне бюро України» пропонується доповнити положенням, відповідно до якого однією з підстав звільнення Директора Національного бюро є набрання законної сили рішенням суду щодо притягнення його до адміністративної відповідальності за правопорушення, пов’язане з корупцією.
Законопроєкт щодо звільнення від сплати туристичного збору внутрішньо переміщених осіб
На розгляд Верховної Ради України 21 лютого 2020 року внесено проєкт Закону України «Про внесення зміни до статті 268 Податкового кодексу України щодо звільнення від сплати туристичного збору внутрішньо переміщених осіб» (№ 3103).
Мета: звільнення від сплати туристичного збору внутрішньо переміщених осіб, які фактично мешкають у місцях проживання (ночівлі), визначених у підпункті 268.5.1 пункту 268.5 статті 268 Податкового кодексу України.
Статтею 268.2.2 Податкового Кодексу встановлений перелік категорій осіб, які не можуть бути платниками туристичного збору. Але серед цих категорій немає внутрішньо переміщених осіб. Водночас їхнє прибуття до того чи іншого населеного пункту і проживання там є наслідком зовнішніх обставин, які змушують до переміщення: зокрема, це окупація частини території України, військові дії тощо. Але наразі внутрішньо переміщені особи, які продовжують проживати у готелях, санаторіях тощо, мають сплачувати туристичний збір за місцем свого фактичного проживання на підконтрольній Уряду України території, що негативно впливає на їхнє матеріальне становище та ставить їх у невигідне становище порівняно з іншими громадянами України.
Законопроєктом № 3103 пропонується внести зміни до статті 268 Податкового кодексу України та внести до переліку категорій осіб, які не можуть бути платниками туристичного збору, внутрішньо переміщених осіб.
- Корпоративний добробут: турбота про співробітників чи форма м’якого контролю? Анна Пархоменко 15:04
- Як AI змінює структуру бізнесу: замість відділів – малі команди і агентні системи Юлія Гречка 14:07
- Жіноче лідерство в українському бізнесі: трансформація, яка вже відбулася Наталія Павлючок 09:50
- Проведення перевірок в частині вчинення мобінгу: внесено зміни до законодавства Анна Даніель 01:16
- Суд не задовольнив позов батька-іноземця про зміну місця проживання дитини Юрій Бабенко вчора о 17:15
- Як повернутись до програмування після довгої IT-перерви Сергій Немчинський вчора о 16:39
- Моральна шкода за невиконання рішення суду Артур Кір’яков вчора о 14:21
- Путінський режим знову показує своє справжнє обличчя: цього разу – проти азербайджанців Юрій Гусєв вчора о 10:51
- Зелений прорив 2025: як відновлювана енергетика відкриває шлях для України Ростислав Никітенко вчора о 10:22
- "Розумні строки" протягом 1200 днів: чому рішення у справі стає недосяжним Максим Гусляков 28.06.2025 20:49
- Мир начал избавляться от иллюзий, связанных с ИИ Володимир Стус 27.06.2025 23:54
- Триваюче правопорушення – погляд судової практики Леся Дубчак 27.06.2025 16:19
- Дике поле чи легальна сила: навіщо Україні закон про приватні військові компанії (ПВК)? Галина Янченко 27.06.2025 16:03
- Реформа "турботи" Андрій Павловський 27.06.2025 12:07
- Оцінка девелоперського проєкту з позиції мезонінного інвестора, як визначити дохідність Роман Бєлік 26.06.2025 18:39
- Президент поза строком: криза визначеності й мовчання Конституційного суду України 731
- "Розумні строки" протягом 1200 днів: чому рішення у справі стає недосяжним 309
- Реформа "турботи" 239
- Житлово-будівельні товариства: як знизити ризики у новому житловому будівництві 117
- Краще пізно, ніж бідно: чому після 40 саме час інвестувати в фондовий ринок 107
-
Літній базовий гардероб – 2025: як зібрати стильну і зручну капсулу – пояснює стилістка
Життя 7874
-
На Черкащині викрили незаконний видобуток каолінів: за майже три роки – 14 000 тонн
Бізнес 6498
-
21 удар по одному заводу. У Дрогобичі розповіли про наймасштабнішу атаку за час війни
Бізнес 5198
-
Антиамбітність – не лінь, а вибір: чому slow success набирає обертів
Життя 4266
-
Втратив бізнес в окупації та пережив два інсульти. Як ветеран відкрив поліграфічну фірму в Одесі
Бізнес 3360