Якою повинна бути комунікація брендів у кризових ситуаціях та у контексті війни
Як часто ви ловили себе на думці: “Це недоречно, адже зараз триває війна”? У сучасних умовах, коли світ стає свідком і учасником гострої воєнної напруги
Опорні складові комунікаційної стратегії в умовах кризи та воєнного стану
Активна взаємодія з аудиторією
Важливо будувати двосторонню комунікацію з аудиторією. Соціальні мережі, онлайн-конференції та інші засоби дозволяють бренду слідкувати за настроями споживачів, реагувати на їхні обговорення та надавати необхідні пояснення. Війна - це період, коли бренд повинен активізуватись, розростатись в інфопросторі, адже минула стратегія у теперішніх реаліях вважатиметься хронічно повільною і відсталою.
Швидка реакція
Умови воєнного стану вимагають від брендів здатності швидко реагувати на зміни в ситуації та адаптувати свої плани та ідеї.
Чесність та відкритість
Однією з ключових складових ефективної комунікації в умовах кризи є чесність та відкритість. Бренд повинен вміти визнавати існування проблеми, поділитися інформацією щодо впливу на бізнес та пояснити кроки, які вживаються для вирішення ситуації. Це створює враження довіри серед клієнтів та партнерів. Кризова ситуація застає бренд та усю команду неочікувано, проте в будь-якому випадку потрібно мати напоготові стратегію реакції на булінг, негатив чи інші неприємності. Ось основа, яку можна адаптовувати під вашу ситуацію:
1. Розкажіть про інцидент аудиторії. Важливо не затягувати із цим, аби історія не набула розголосу із інших джерел;
2. Визнайте свої помилки та прийміть відповідальність на себе;
3. Чітко визначте свою позицію;
4. Попросіть вибачення та повідомте про те, що готові відшкодувати збитки;
Статистика, попит та теми для комунікаційної стратегії
В умовах воєнного стану люди зазвичай змінюють свої споживчі звички. Збільшується попит на товари та послуги, пов'язані з безпекою та виживанням. Проте зараз, як би це сумно не звучало, війна стала нормою для споживачів. Бренди сміливо адаптуються відповідно до нових потреб аудиторії.
Пошукова компанія Gradus Research провела соціологічне опитування серед українців на тему: “Червоні лінії в комунікаціях брендів під час війни: погляд споживачів та СМО” (станом на червень 2023 року). У дослідженні розглядається найпоширеніші контексти у рекламі, створеній після повномасштабного вторгнення Росії в Україну, їхня актуальність та реакція аудиторії.
Гуманітарний вимір
Прийнятним контекстом серед опитаних є згадування брендом про благодійність чи Збройні сили. Для CMO згадка про благодійність є номером один (так вважають 93% опитаних маркетологів). А от згадування Збройних Сил України вважають прийнятним лише 40% опитаних.
Для респондентів ці дві групи – благодійність і Збройні сили – викликають менше залучення (78% та 67% у порівнянні із 93% від маркетологів). З одного боку, Збройні Сили – це емоційно насичена тема, але із цим також потрібно бути обережним, адже люди втомилися від контексту бойових дій, і їм достатньо черпати це із новин.
Проте, зважаючи на дослідження, яке проводили Gradus Research у 2022 році, 44% усіх опитаних звертають увагу на те, чи підтримує та допомагає компанія Збройним Силам України.
Гумор та жарти — актуально?
Емоційний стан аудиторії — головна складова, на яку потрібно опиратись при розробці тем. Гумор/жарти та згадки/зображення святкування є одними з найменш прийнятних для використання у рекламі воєнного часу за дослідженням Gradus Research. Так, гумор/жарти визнають доречними 61% CMO та 58% респондентів (проти, наприклад, 89% та 88% в оцінках доречності згадування в рекламних комунікаціях сім’ї). Попри те, це не означає, що гумор потрібно назавжди відкинути із стратегії, навпаки до цього просто потрібно підійти з обережністю. Згадаймо, наприклад, як українці справлятися зі стресом на початку повномасштабного вторгнення за допомогою жартів.
А от згадування чи зображення святкувань, на думку СВО (60%), може бути навіть травмуючим.
Максимальна персоніфікація
Відійшовши від дослідження, варто додати, що не менш важливою є персоніфікація у вашій комунікації. На початку 2023 року багато видань визначало це як тренд у маркетингу на цей рік, але в контексті війни в Україні та стресу, якого щодня зазнають люди, це скоріше потреба. Важливо вміти поставити себе на місце клієнта, зрозуміти що хвилює його найбільше та, за можливості, запитати про потреби. Українці насправді хочуть відчувати турботу та розуміння навіть від брендів.
Оптимізм
Не забувайте про те, що ви говорите для мас. Як уже згадувалось вище, люди втомились від війни та новин, їм потрібне світло, і можливо саме ваш бренд зможе його дати. Не просто комунікуйте з аудиторією, а станьте їхньою опорою. Власним прикладом бізнес не лише може мотивувати у нелегкі часи, а й додавати трішки радості та оптимізму.
- Як декларувати криптовалюту в Україні Фелікс Аронович вчора о 19:48
- Вимоги до перекладу документів, які подаються до суду в якості доказів Євген Морозов вчора о 19:22
- Законність, як один з ключових принципів в діяльності АРМА Станіслав Серьогін вчора о 16:21
- Вибори у Східній Німеччині: Путін зайшов у ЄС з правого флангу Галина Янченко 10.09.2024 23:08
- Три інсайти інтернет-просування на висококонкурентних ринках Григорій Ігнатов 10.09.2024 17:04
- Дизайн інтер’єру: у пошуках балансу між соціальністю та приватністю Алеся Карнаухова 10.09.2024 14:54
- Кримінальний арешт самобуду Павло Васильєв 10.09.2024 14:28
- Право спадкоємця на розірвання договору купівлі-продажу укладеного спадкодавцем за життя Євген Морозов 10.09.2024 13:36
- Дворівнена система оподаткування: що це, та де застосовується? Ольга Ярмолюк 10.09.2024 10:47
- Вибір, що творить майбутнє: уроки двох Корей Сильвія Красонь-Копаніаж 10.09.2024 08:29
- Підвищення податків для бізнесу – до яких змін слід готуватися Фелікс Аронович 09.09.2024 21:09
- Чому у підручнику для 7 класу карта України без Криму: помилка чи щось більше? Вікторія Войціцька 09.09.2024 20:47
- Проблеми соціального діалогу в Україні Андрій Павловський 09.09.2024 20:31
- Ринок на $1 млрд, який ви пропускаєте: що потрібно знати про нішу зоотоварів в Україні Олександр Колб 09.09.2024 17:51
- Скасування боржником заочного рішення суду за позовом ломбарду Павло Васильєв 09.09.2024 16:59
- Зупинення провадження у справах про адмінправопорушення із застосуванням ст. 335 КПК 889
- Українське телебачення – живий організм у цифровому світі 541
- Чому у підручнику для 7 класу карта України без Криму: помилка чи щось більше? 268
- Проблеми соціального діалогу в Україні 228
- Три ключових ризики, які TikTok несе для України як інструмент в інформаційній війні 127
-
У Німеччині понад 235 000 українців втратили статус тимчасового захисту за місяць. Причина
Бізнес 26732
-
"Ми добряче промахнулися". Дмитро Феліксов — про концерти Klavdia Petrivna та зміни в індустрії
Життя 15859
-
Укрнафта не змогла придбати 11 газопоршневих електростанцій: причина
Бізнес 14748
-
Хто може купити Білгород-Дністровський порт
Бізнес 7383
-
"Каос" від Netflix: як світовий стримінг переосмислює давні міфи на новий лад
Життя 5310