Авторські блоги та коментарі до них відображають виключно точку зору їхніх авторів. Редакція ЛІГА.net може не поділяти думку авторів блогів.
15.03.2016 17:27

Тимчасові споруди: думка мера Броварів

Міський голова Броварів

Тимчасові споруди для здійснення підприємницької діяльності, більше відомі серед громадян під назвою МАФи, сьогодні є в кожному місті й у багатьох селах. Активісти громадських організацій та небайдужі українці часто скаржаться на незаконність таких будов.

Тимчасові споруди для здійснення підприємницької діяльності, більше відомі серед громадян під назвою МАФи, сьогодні є в кожному місті й у багатьох селах. Активісти громадських організацій та небайдужі українці часто скаржаться на незаконність  таких будов. Не є винятком і місто Бровари.

До мене регулярно звертаються броварчани з проханням вирішити питання з незаконно встановленими спорудами. Як мер Броварів та людина, яка любить своє місто, я не можу залишатися осторонь цієї проблеми, тому особисто контролюю діяльність спеціальних служб по контролю за станом благоустрою в цьому напрямку. Зазначу, що з жовтня 2015 року в місті Бровари демонтовано більше 50 тимчасових споруд, які були встановлені без відповідних дозволів.

Питання розміщення тимчасових споруд на сьогодні регулюється статтею 28 Закону України «Про регулювання містобудівної діяльності» та Порядком розміщення тимчасових споруд для здійснення підприємницької діяльності, затвердженим Наказом Мінрегіонбуду №244 від 21 жовтня 2011 року.

У Порядку зазначається, що розміщення тимчасових споруд самовільно забороняється, а в разі самовільного встановлення така споруда підлягає демонтажу. Але жодним законом України не встановлено відповідальності за таке порушення.

До власників-порушників можна застосувати хіба що ст. 152 КУпАП порушення державних стандартів, норм і правил у сфері благоустрою населених пунктів. Максимальний штраф для фізичних осіб складає 1340 грн., а для фізичних осіб-підприємців – 1700 грн.

Хіба це вирішить проблему незаконних споруд? Ні. Демонтовані кіоски в одному районі вже наступного дня з’являються в іншому. Та й попит з боку покупців лише зростає. Тому вважаю, що раціональніше було б оптимізувати дану сферу. Це можливо лише шляхом впровадження цілого комплексу заходів, які б сприяли налагодженню співпраці між владою міста та малим бізнесом.

По-перше, у кожному населеному пункті має бути створена схема розміщення тимчасових споруд в межах вулиць та районів. Тобто офіційно визначено місця, де дозволено встановлювати подібні споруди.

По-друге, кожна така споруда повинна відповідати певному архітипу, затвердженому місцевою радою. Наприклад, бути витримана в єдиній стилістиці тієї частини міста, де встановлена. Цим шляхом вже рухаються Львів, Одеса та ряд європейських міст: звичні кіоски в центрі населених пунктів тут замінили на нові архітектурні форми європейського зразка.

По-третє, має бути впроваджено на місцевому рівні єдиний електронний реєстр малих архітектурних форм, де б у відкритому доступі було розміщено повну інформацію про власника споруди з усіма дозвільними документами.

По-четверте, необхідно чітко розмежувати види діяльності, які можуть провадитись підприємцями тимчасових споруд. Якщо власник має намір займатися продажем преси та канцелярських товарів, то серед його асортименту не має бути цигарок, алкоголю та продуктів харчування.

По-п’яте, має бути вирішене питання утримання в належному стані прилеглих територій. Дуже часто саме незадовільний стан прилеглих територій викликає найбільше невдоволення у жителів міста та провокує конфліктні ситуації із владою. Дійти консенсусу у даному випадку можливо лише тоді, коли власники споруд будуть дотримуватись правил благоустрою населених пунктів.

Запропоновані шляхи вирішення проблеми МАФів можуть трансформувати вуличну торгівлю, перетворивши її на якісно новий, сучасний та цивілізований вид підприємницької діяльності. Головне при цьому - враховувати інтереси представників малого та середнього бізнесу, дослухатися до громадян та діяти відповідно до чинного законодавства України.

 

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишею і натисніть Ctrl+Enter.
Останні записи
Контакти
E-mail: [email protected]