Авторські блоги та коментарі до них відображають виключно точку зору їхніх авторів. Редакція ЛІГА.net може не поділяти думку авторів блогів.
13.08.2020 13:48

Чим медикам корисний додаток ДІЯ?

Юрист, адвокат, керуючий партнер Юридичної компанії "Grishakov Law Company"

Міністерство цифрової трансформації України запустило на початку квітня мобільну програму "Дій Вдома".

Для моніторингу режиму обов'язкової самоізоляції, на якій мають перебувати громадяни, що прибули з-за кордону з підтвердженням або підозрою на зараження Covid-19.

Додаток «Дій Вдома» створений, аби оптимізувати роботу поліції і дозволити зосередитися на контролю тих, хто має перебувати вдома, бо вже є носієм вірусу, або - потенційним його носієм.

Проте, наголошують у відомстві, у декого  немає достатньої самосвідомості і відповідальності, аби дотримуватися режиму самоізоляції та не наражати оточуючих на небезпеку. Додаток створений для добровільного використання виключно тими громадянами, які зобов'язані знаходитися на самоізоляції або обсервації. Перелік таких громадян визначають працівники установ МОЗ епідеміологічного профілю.

Всі ці люди надають письмову згоду та беруть на себе зобов'язання дотримуватися умов спеціального режиму, а також вони надають свої контактні дані та адреси за якими вони перебуватимуть 14 днів. Ці контакти вносяться у відповідну базу.

Авторизуватися в додатку можуть лише номери, що внесені до цієї бази. Встановлення додатку не є обов’язковим  і жодних штрафів за це не передбачено.

Механізм дії додатку

При авторизації у додатку громадянин вносить свій номер телефону та адресу обов'язкової самоізоляції. А також робить своє перше еталонне фото. Далі - впродовж 14 днів, додаток надсилає людині повідомлення з проханням підтвердити дотримання режиму обов'язкової самоізоляції. Впродовж 15 хвилин людина повинна зробити селфі та надіслати його. Ніхто не слідкує за людиною 24/7. Дані геолокації зчитуються лише в момент надсилання фотопідтвердження. Ці дані звіряють з тими, що були внесені під час авторизації.

Чи передбачений штраф?

Якщо впродовж 15 хвилин людина нічого не надсилає, то йде сповіщення до поліції щодо можливого порушення режиму самоізоляції. Тоді поліція сама вирішує як перевірити дотримання режиму. Правоохоронці можуть зателефонувати до людини чи навідатися до неї в гості. Штраф буде лише якщо підтвердиться порушення режиму самоізоляції.

При цьому додаток ніяк не може допомогти контролювати контакти самої людини, якщо до неї хтось приходить в гості.

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишею і натисніть Ctrl+Enter.
Останні записи
Контакти
E-mail: [email protected]