Битва під Берестечком:трагедія чи шанс здобути політичні дивіденди?
«Традиційно в другу неділю червня проходила панахида за загиблими українськими героями в с. Пляшева, які у 1651 році віддали своє життя у битві з поляками. Неоднозначно оцінюють цю подію: від «ваги» цієї битви у подальшому становленні Української держави д
Їхбуло триста. Триста відважних козаків, змучених двотижневою битвою, але готовихстояти до кінця. Вони всі до єдиного загинули смертю хоробрих, з презирствомвідмовившись від пропозиції здатися. Програно битву, та дух козацькийнезламний. Вцілілий з козаків, загнаний у воду, відбивався до останньогоподиху. Вже потонув пробитий кулями човен, усі боєприпаси давно закінчилися, невитримала і загартована в боях шабля. Отримавши 14 куль, він продовжуваввідбиватися однією лише косою. Сам король, побачивши відважного козака,запропонував йому помилування, але той вибрав смерть. Трапилося це понад 360років тому під Берестечком, де на початку літа вирішувалася доля України.
Берестецька битва була чималою поразкою дляХмельницького, зате допомогла зберегти для нас минуле. До розкопок у долиніПляшівки козацтво здавалося чимось літописним і легендарним, а болотистий грунтБерестечка раптом перевів його «у реал», подарувавши дослідникам козацькізброю, одяг, предмети побуту... До того ж усе точно датоване – 10 липня 1651року.
Останки загиблих козаків лежали в торфі300 років. Разом із мушкетами, шаблями, кулями, ложками, одягом, гральнимикостями та іншими предметами побуту. Зараз знайдені речі можна побачити умузеї, який неофіційно ще називають «Козацькі могили».
Козаків, які загинули в битві підБерестечком у червні 1651 року, 14 червня згадували в селі Пляшева наРадивилівщині. Літургію за упокій душ загиблих відслужив предстоятельУкраїнської православної церкви Київського патріархату Філарет. Згадували присутнітакож і сучасних оборонців України, які зараз воюють із терористами на Сходікраїни. До Свято-Георгіївського монастиря, що розташований на місці легендарноїбитви часів національно-визвольної війни під проводом Богдана Хмельницького,з’їхалися небайдужі з усіх регіонів України. Натомість деякі політики, зокрема,голова ВО «Свобода» Олег Тягнибок, лідер Правого сектора Дмитро Ярош таголовний «радикал» країни Олег Ляшко, вшанування пам’яті полеглих козаків підБерестечком перетворили на партійну агітацію. Політичні стяги майоріли, а гаслалунали на всій території заповідника, що неабияк обурило тих, хто дійснозавітав у Берестечко, аби вшанувати полеглих за Україну.


Так, зокрема, народний депутат ЮрійВОЗНЮК дав оцінку політикам, які використали трагічну річницю задля майбутніхполітичних дивідендів: «Традиційно в другу неділю червня проходила панахида зазагиблими українськими героями в с. Пляшева, які у 1651 році віддали своє життяу битві з поляками. Неоднозначно оцінюють цю подію: від «ваги» цієї битви уподальшому становленні Української держави до безпосередніх дій у цій битвіБогдана Хмельницького. Однозначно одне: козаки, які без роздумів віддавали своєжиття заради рідної землі, є ГЕРОЯМИ, і саме їх тут щороку вшановують. Тому длямене незрозумілим є масові поїдання шашликів, запивання їх пивом та горілкою,дитячі атракціони та всеохоплююче відчуття свята... Ну, а гіркою «родзинкою»усього цього процесу стали партійні намети та сила-силенна прапорів цихорганізацій. Як на мене, – це, м’яко кажучи, неправильно. 90 відсотків людей,які з кам’яними обличчями тримали ті прапори (а в думках лише одне – «коли знами розрахуються») та роздавали політичну агітпродукцію і близько не знаютьхронологію тих історичних подій та істинну причину сьогоднішнього заходу... Такхочеться, щоб ми шанували нашу історію та не використовували кістки героївзаради недобросовісних політичних дивідендів».
- Російська федерація приречена на крах Сергій Пєтков 19:28
- Євроінтеграція та реальність: діяти негайно Юрій Щуклін 14:20
- Як підтримати переселенців і зберегти людський ресурс України Нісар Ахмад 13:33
- Ключові інструменти, які допоможуть виграти найскладніші перемовини: поради підприємцям Владислав Пʼявка 10:46
- Харасмент у школах: чому мовчати небезпечно і як створити безпечне середовище для дітей Олександра Нікітіна 10:40
- З чого почати масштабування і систематизацію бізнесу Олександр Висоцький 10:29
- Як зменшити пори на обличчі? Вікторія Жоль 10:21
- Чи варто боятися фінмоніторингу? Сергій Пагер 08:40
- Що означає бути громадянином? Дмитро Зенкін вчора о 09:44
- Дві нові "гарячі точки" в Азійському регіоні Георгій Тука вчора о 07:54
- Європейський вибір України: Як суспільство звільняється від пострадянського минулого Штефан Сабау 26.04.2025 23:00
- Дзеркальні кроки – основа переговорного процесу Сергій Пєтков 26.04.2025 07:28
- Післяплата через Нову пошту та NovaPay: чи потрібен фіскальний чек? Арсен Маринушкін 26.04.2025 00:43
- ТЦК проти позову: розбираю відзив на позов, коментую, відповіді Павло Васильєв 25.04.2025 21:39
- Очікування vs реальність: правда про старт кар’єри в IT Сергій Немчинський 25.04.2025 10:36
- ТЦК проти позову: розбираю відзив на позов, коментую, відповіді 480
- Як підтримати переселенців і зберегти людський ресурс України 161
- Захист дітей від насильства: як працює модель Барнахус в Україні та Польщі 132
- За фасадом новобудови: як виявити ризики перед купівлею 100
- 100 днів, які не повернули мир в Україну 94
-
Чому тепер Зеленський має козирі у переговорах, а у Трампа карти такі собі
Думка 17695
-
Парад перемоги над здоровим глуздом – Путін оголосить про "звільнення" Курщини 9 травня
Думка 10116
-
Запорізька кондитерська фабрика збанкрутувала
Бізнес 5762
-
Іспанія та Португалія залишилися без світла: блекаут на всьому Піренейському півострові
Бізнес 4782
-
Дипломатія Трампа між "він так бачить результат" та "нічого не виходить"
Думка 3924