Членство України в НАТО: заперечуючи минуле, відтягуємо майбутнє
Останніми днями з вуст деяких посадовців лунають заяви про початок дискурсу з НАТО про ПДЧ для України. Такий підхід є помилковим, адже повертає євроатлантичну інтеграцію України на 13 років назад.
2 роки тому я вступив у публічну полеміку з низкою народних депутатів України, які напередодні візиту Північноатлантичної ради НАТО до нашої держави заявили про необхідність повторного подання Україною заявки на приєднання до ПДЧ. Я тоді назвав цю ініціативу помилковою оскільки Україна вже подала таку заявку в 2008 році напередодні Бухарестського саміту НАТО і з того часу зробила багато кроків уперед на шляху приєднання до ПДЧ. Подання повторної заявки відкинуло б нас назад у 2008 рік адже, за існуючою в НАТО процедурою, вона б вважалася новою, а її розгляд мав би розпочатися з «чистого аркуша». Подання повторної заявки автоматично анулювало б надане на Бухарестському саміті доручення міністрам закордонних справ НАТО прийняти рішення по суті поданої Україною заявки на приєднання до ПДЧ. Так у 2019 році вдалося хеджувати створений виключно з політичних мотивів ризик на шляху євроатлантичної інтеграції України.
І ось знову. Тепер деякі посадовці з незрозумілою мені метою заявляють про початок дискурсу з НАТО щодо приєднання України до ПДЧ, стираючи всі попередні напрацювання ніби до цього нічого не було. Подібні заяви так само як і в 2019 році сильно віддають політикою. Більше того, вони створюють черговий ризик.
Наголошую, що дискурс про приєднання України до ПДЧ було розпочато з НАТО ще у 2008 році на Бухарестському саміті. Надання ПДЧ Україні вже принципово погоджене главами держав та урядів НАТО в підсумковій декларації Бухарестського саміту, де чітко прописано, що «Україна буде членом НАТО, а ПДЧ є наступним кроком на прямому шляху України до членства».
Вкотре закликаю деполітизувати питання приєднання України до ПДЧ, припинити галас і PR, оскільки це суттєво шкодить процесу і заважає результату.
- Що чекає українську переробну промисловість та перспективи Кіровоградщини Юлія Мороз 16:10
- Водневі ініціативи в Україні: роль адвокації та GR у розбудові майбутньої енергетики Олексій Гнатенко 12:35
- Ваші гроші, ваше майбутнє: чому важливо перемогти фінансові злочини в державному секторі Акім Кібновський вчора о 21:38
- 60 днів до межі: чому ротація рятує життя і фронт Віктор Плахута вчора о 12:46
- Чого чекати від 15 серпня? Олександр Скнар вчора о 09:03
- Дистанційне управління бізнесом: приховані загрози та мільйонні втрати Артем Ковбель 12.08.2025 23:15
- Небезпечний Uncapped SAFE Note: що це таке і як інвестору не потрапити в пастку Роман Бєлік 12.08.2025 18:30
- Тіньова імперія Telegram: як право і держава приборкують анонімну свободу Дмитро Зенкін 12.08.2025 14:58
- Гра за правилами: чому відповідальність – це основа гемблінг-індустрії Михайло Зборовський 12.08.2025 12:30
- Перемовини США та рф приречені Ігор Шевченко 12.08.2025 12:27
- Зберегти код нації: особистий досвід гуцулки про українську ідентичність за кордоном Наталія Павлючок 12.08.2025 11:22
- Ваш генератор може заробляти Ростислав Никітенко 12.08.2025 10:14
- Базовая военная подготовка в вузах: права студентов и последствия отказа Віра Тарасенко 11.08.2025 22:18
- Порівняння податкових навантажень: Велика Британія vs Кіпр для IT-компаній і фрілансерів Дарина Халатьян 11.08.2025 17:41
- Енергія хорошої пам'яті Євген Магда 11.08.2025 17:20
-
Вкладник намагався відсудити у ПриватБанку 3 млрд євро за депозит 1995 року
Фінанси 24753
-
У "маркетплейсі дронів" DOT-Chain Defence виконали перші замовлення
оновлено Бізнес 7879
-
Гетманцев: Рада не планує ухвалювати закон щодо крипторезерву, НБУ проти
Фінанси 6244
-
Галина Ободець: "Українське походження товару – ще не гарантія успіху на полиці"
Новини компаній 4579
-
Шмигаль терміново зв'язався з главою Rheinmetall після його скарг на бюрократію в Україні
Бізнес 4105