Як розбудувати та залучити інвестиції у Чернівці
Сьогодні перед усією європейською спільнотою постають нові проблеми, які необхідно вирішувати на стратегічному рівні.
Про це свідчить і вихід Великобританії зі складу Європейського союзу, і референдум щодо незалежності Каталонії 2017 року. Незадоволення регіонів перерозподільчою політикою Європейського Союзу змушує звернути більше уваги на те, як самі регіони інтегровані у систему світових економічних зв’язків.
Транскордонне співробітництво, тобто підвищення ефективності економічної політики окремих регіонів та вдосконалення механізмів зовнішньоекономічних відносин у цих регіонах – це найефективніша форма функціонування сусідніх регіонів та міст, що знаходяться по різні сторони кордону між країнами.
Україна та Чернівці – не виняток!
Міждержавне співробітництво є перспективною формою міжнародної співпраці регіонів, вагомим фактором розвитку сучасної економіки, тому це дозволяє поєднувати процеси регіоналізації. На сучасному етапі у Європі налічується, за різними джерелами, понад 200 єврорегіонів та більш як 30 структур регіонального співробітництва.
Наше місто Чернівці є частиною так званого “Карпатського єврорегіону” та тісно інтегроване в систему транскордонного співробітництва з сусідніми державами - Молдовою та Румунією.
Регіон володіє значним потенціалом розвитку. Він охоплює Закарпатську, Івано-Франківську, Чернівецьку та Львівську області України та 5 повітів Румунії Сату-Маре, Марамуреш, Сучава, Ботошань та Тулча). Площа транскордонного регіону складає 100 872 км населення – 8,3 млн. осіб, довжина кордону з Румунією становить (625,4 км), що становить 10,8 % від усієї довжини українського державного кордону по суходолу. Рівень життя населення в Румунії є значно вищим порівняно з Україною: мінімальна заробітна плата в Україні станом на січень 2017 р. – 102.5 євро, у Румунії – 316.6 євро (у 3 рази більше).
Проте рівень інвестиційної співпраці з Румунією залишається незначним. В останні роки, у Румунії зареєстровано 430 спільних українсько-румунських підприємств, обсяг українських інвестицій становить 12,4 млн.дол. США (54 місце в списку іноземних інвесторів).
Ця статистика свідчить, що розвиток транскордонного співробітництва у Карпатському Єврорегіоні, куди входять Чернівці, створює нові можливості як для самих Чернівців, так і всього Карпатського Єврорегіону.
Перші кроки на шляху до прогресу
Щоб наше місто могло розвиватися, нам потрібно зробити декілька кроків на шляху до транскордонної співпраці з сусідніми країнами.
По-перше, жоден інвестор, внутрішній чи зовнішній, не буде інвестувати у розвиток регіону, куди неможливо добратися. Аеропорт перебуває у жахливому стані, швидкісного потяга “Київ - Чернівці” не існує, а автомобільні дороги такої якості, що після поїздки по них, інвестувати доводиться у підвіску власного авто.
Розвиток регіону – це не ремонт існуючих доріг, а будівництво нових автошляхів міжнародного значення. Місцева влада повинна активно брати участь у лобіюванні власних інтересів на міжнародному рівні.
Чернівці зацікавлені у будівництві швидкісної траси, яка з’єднає Балтику та Чорне море, порти у Миколаєві та Одесі з портами у Польщі – це лише перші кроки на шляху до ефективного транскордонного співробітництва, про що йшлося вище.
Будівництво цієї траси та угода про зону вільної торгівлі між Україною та ЄС дасть змогу залучити кошти для ремонту існуючих доріг та всієї інфраструктури Чернівецької області, а будівництво складів та міжнародних логістичних компанії вздовж траси приведе у наш регіон міжнародних інвесторів. Також Чернівці через вигідне географічне розташування можуть стати центром торгових шляхів між Румунією, Молдовою та Польщею.
- Успіх компанії залежить від ефективності кожного працівника Катерина Мілютенко вчора о 23:55
- Поділу доходів отриманих другим із подружжя від зайняття підприємницькою діяльністю Євген Морозов вчора о 20:34
- Скасування повідомлення про підготовчі роботи: юридичні аспекти Павло Васильєв вчора о 17:22
- Судова практика: сервітут без переговорів – шлях до відмови в позові Світлана Приймак вчора о 16:11
- Доцільність залучення експерта у виконавчому провадженні Дмитро Зенкін вчора о 13:14
- 2025. Рік економічного відновлення, репатріації та інтеграції військових. Чи буде так? Сергій Лабазюк вчора о 11:43
- Розпорядження майном "цивільного подружжя" при поділі спільного сумісного майна Євген Морозов 22.12.2024 20:34
- JIT – концепція, час якої настав Наталія Качан 22.12.2024 19:43
- Оновлення законодавства про захист персональних даних: GDPR в законопроєкті 8153 Анастасія Полтавцева 21.12.2024 18:47
- Податкова біполярність або коли виграв справу, але неправильно Євген Власов 21.12.2024 16:35
- Встановлення факту спільного проживання «цивільного подружжя» при поділі майна Євген Морозов 21.12.2024 10:52
- Когнітивка від Psymetrics – прогнозований бар’єр для Вищого антикорупційного суду Лариса Гольник 21.12.2024 09:26
- Топ-3 проєктів протидії фінансовому шахрайству у 2024 році Артем Ковбель 20.12.2024 23:10
- Как снять арест с карты: советы для должников ЖКХ Віра Тарасенко 20.12.2024 21:40
- Кейс нотаріальної фальсифікації в Україні: кримінал, зловживання довірою й порушення етики Світлана Приймак 20.12.2024 16:40
- Україна сировинний придаток, тепер офіційно? 1396
- Когнітивка від Psymetrics – прогнозований бар’єр для Вищого антикорупційного суду 686
- Правова стратегія для захисту інтересів дитини у суді 567
- Вчимося та вчимо дітей: мотивація та управління часом 316
- 2025. Рік економічного відновлення, репатріації та інтеграції військових. Чи буде так? 201
-
В Україні рекордно подорожчав часник
Бізнес 8116
-
Укренерго дало команду на екстрені відключення світла: причина
оновлено Бізнес 3711
-
"Особливі буряти" Путіна. Як солдати КНДР воюють проти України: ексклюзивні подробиці
3144
-
Королі савани, небезпечний Крейвен і поїздка, з якої немає вороття: три кіноновинки тижня
Життя 2741
-
"Ми повинні потримати цю штуку ще трохи". Трамп виступив проти заборони TikTok в США
Бізнес 2594