Сучасна та перспективна ІТ-освіта в Україні потребує реформування
З метою ефективного реформування IT-освіти, Міносвіти і Мінцифра створили Робочу групу з питань реформування ІТ.
Якщо раніше Україну розглядали, виключно, як аграрну державу з багатими чорноземами і працьовитими робітниками, то зараз наша держава є хабом з потужним потенціалом для розвитку промислових галузей та ІТ. Чимало українських айтішників знайшли свою нішу та розвивають мільйонні ІТ-проєкти у цілому світі. І це дає розуміння, що дана галузь є не лише економічно прибутковою, а й перспективною. Тому освіта у цій сфері потребує нових кваліфікованих кадрів та ідей, якісного реформування та розвитку.
Згідно із статистичними даними 2020 року, понад 20 тисяч українських студентів здобувають ІТ-освіту. Щороку молоді хлопці та дівчата шукають ВУЗи, де могли би здобувати профільну сучасну ІТ-освіту. Їх приваблює затребуваність і попит на ринку праці, а також високі заробітні плати. Із 30 тисяч потреби (яка щороку лише зростає) ми маємо лише 2/3 необхідної кількості фахівців. Зараз колишні менеджери, юристи та навіть лікарі, активно шукають майданчики для отримання саме ІТ-освіти. Та сама система формальної вищої освіти потребує кардинальних змін.
На сьогодні, ми маємо колосальний дефіцит висококваліфікованих кадрів, брак «спеціальностей майбутнього» та недостатню якість освіти. Застарілі програми, підходи до системи навчання, слабкий зв’язок із потребами сьогодення не дозволяють українським студентам отримати якісну профільну освіту у свої країні.
Відтак, аби вирішити дану проблематику, з метою ефективного реформування IT-освіти в Україні, Міністерство освіти України спільно із Міністерством цифрової трансформації України створило Робочу групу з питань реформування ІТ. Україна повинна відповідати міжнародним стандартам розвитку галузі і попиту на ринку праці в цьому напрямку. Що важливо, ініціатива виникала в результаті комунікації з ІТ-індустрією. Разом із представниками МОН, Мінцифри, Офісу Президента, Верховної Ради, бізнес-асоціацій, ІТ-кластерів і громадських організацій зі всієї України я увійшов до цієї Робочої групи. Адже вірю в те, що вона здатна вибудувати алгоритм розвитку ІТ-освіти в Україні.
Основне завдання Робочої групи з питань реформування ІТ – забезпечити надання пропозицій щодо дорожньої карти реформування ІТ-освіти та підготовки необхідних проєктів нормативно-правових актів. Ми, учасники Робочої групи, впродовж кількох місяців будемо працювати над конкретними пропозиціями модернізації системи підготовки ІТ-фахівців в українських навчальних закладах, аби забезпечити ІТ-індустрію висококласними та конкурентоспроможними на ринку праці фахівцями.
Насамперед, в системі реформування ІТ-освіти важливо провести якісний аналіз проблем сучасної ІТ-освіти і потреб ринку, світового досвіду реформування ІТ, точковий аудит 5 стандартів вищої освіти (бакалаврських ІТ-спеціалізацій, якості, тривалості та відповідності потребам індустрії) та аналіз чинної нормативно-правової бази. На сьогодні, Центр економічного відновлення вже провів попередній експрес-аналіз потреб ІТ-ринку. Адже лише після отримання точних вихідних даних ми можемо розробити дорожню карту реформування та розвитку сучасної ІТ-освіти. А далі – запуск масштабних перетворень в галузі.
Важливо фахово зробити перші кроки у складному процесі реформування. Важливо працювати над розвитком державно-приватного партнерства, проводити тренінги для викладачів. Також держава має запровадити єдиний державний кваліфікаційний іспит для усіх випускників, посилити рівень фінансової та управлінської автономії, державної підтримки ЗВО (які здійснюють дослідницьку роботу: гранти, співфінансування тощо), збільшити кількість кредитів на рік, зменшуючи час навчання до трьох років, дозволити перезараховувати кредити за рахунок успішно складених онлайн-курсів (Coursera, МІТ).
На базі Центру економічного відновлення основні стейкхолдери працюватимуть над стратегією ефективного реформувати IT-освіти в нашій державі, аналізуючи потреби ринку. Нас чекаю багато роботи.
Вірю, що Україна має всі шанси стати потужним ІТ-хабом у Центральній та Східній Європі, а ІТ-освіта – однією з найкращих!
- Строк нарахування 3 % річних від суми позики Євген Морозов 09:52
- Судовий захист при звернені стягнення на предмет іпотеки, якщо таке майно не відчужено Євген Морозов вчора о 13:02
- Система обліку немайнової шкоди: коли держава намагається залікувати невидимі рани війни Світлана Приймак вчора о 11:36
- Чому енергетичні та газові гіганти обирають Нідерланди чи Швейцарію для бізнесу Ростислав Никітенко вчора о 08:47
- 1000+ днів війни: чи достатньо покарати агрессора правовими засобами?! Дмитро Зенкін 21.11.2024 21:35
- Горизонтальний моніторинг як сучасний метод податкового контролю Юлія Мороз 21.11.2024 13:36
- Ієрархія протилежних правових висновків суду касаційної інстанції Євген Морозов 21.11.2024 12:39
- Чужий серед своїх: право голосу і місце в політиці іноземців у ЄС Дмитро Зенкін 20.11.2024 21:35
- Сталий розвиток рибного господарства: нові можливості для інвестицій в Україні Артем Чорноморов 20.11.2024 15:59
- Кремль тисне на рубильник Євген Магда 20.11.2024 15:55
- Судова реформа в контексті вимог ЄС: очищення від суддів-корупціонерів Світлана Приймак 20.11.2024 13:47
- Як автоматизувати процеси в бізнесі для швидкого зростання Даніелла Шихабутдінова 20.11.2024 13:20
- COP29 та План Перемоги. Як нашу стратегію зробити глобальною? Ксенія Оринчак 20.11.2024 11:17
- Ухвала про відмову у прийнятті зустрічного позову підлягає апеляційному оскарженню Євген Морозов 20.11.2024 10:35
- Репарації після Другої світової, як передбачення майбутнього: компенсації постраждалим Дмитро Зенкін 20.11.2024 00:50
-
Що вигідно банку – невигідно клієнту. Які наслідки відмови Monobank від Mastercard
Фінанси 23539
-
"Ситуація критична". У Кривому Розі 110 000 жителів залишаються без опалення
Бізнес 21299
-
Мінекономіки пояснило, як отримати 1000 грн єПідтримки, і порадило задонатити їх на ЗСУ
Фінанси 10137
-
Курс євро впав на 47 копійок: Який курс долара НБУ зафіксував на понеділок
Фінанси 9083
-
Як тренування в спортзалі можуть нашкодити: помилки початківців
Життя 7734