Довгобуд на вулиці Сім’ї Сосніних: справа зрушила?
У 2006 році близько 650 родин готувалися відсвяткувати новосілля у будинках по вулиці Сім’ї Сосніних. Але вже 10 років, як будівництво «заморожене». Цю історію називають однією з найбільш резонансних у столиці.
У 2006 році близько650 родин готувалися відсвяткувати новосілля у будинках по вулиці Сім’ї Сосніних. Але вже 10 років, як будівництво «заморожене». Цю історію називають однією з найбільш резонансних у столиці.
…Працівниця перевіряє паспорт. Дивиться то на фото, то на чоловіка, який сидить навпроти. І знов на фото. «Пробачте, а це точно ви?» - запитує. Він розгубився. «Точно я… У мене і військовий білет з собою». Отак на переоформленні документів ми і познайомилися з одним із захисників Донецького аеропорту. Тоді він приїхав з АТО на кілька днів і зайшов підписати папери. Історія сумна: у 2003 році продав усе, що було, і вклав у квартиру на вулиці Сім’ї Сосніних. Будівництво зупинилося у 2007-му, іще до початку обвалу ринку житла. Тодішнього забудовника атакували рейдери, потім пішли махінації з перепродажем одних і тих самих квартир. Будівництвом займалися одні, а гроші за квадратні метри приймали інші. Невдовзі «піраміда» завалилася, і будівництво заморозили. У 2009 році директора компанії звинуватили у шахрайстві, прокуратура відкрила справу.
А тим часом інвестори, які заплатили чималі кошти за нові квартири, об’єдналися, щоб відстояти свої права. Пікетували Банкову, просили допомоги, стукали в усі двері. Довгобуд на Сім’ї Сосніних – не єдиний в Києві, але один з найбільш «знаменитих».
Загалом сьогодні у Києві з порушенням чинних містобудівних норм будується або припинено роботи на більш ніж 500 об’єктах, з них житлового призначення – близько 100. Таких постраждалих інвесторів, як наш захисник аеропорту, у Києві вже більше 12 тисяч. І єдиного рішення для «недобудов» не існує. Немає відповідного законодавства, немає коштів для повного вирішення проблеми.
У випадку будинків на вулиці Сім’ї Сосніних інвестори «достукалися» до найвищих інстанцій. На це пішло чимало років. На щастя, є економічні умови для завершення будівництва на Сім’ї Сосніних. Залишилася непроданою частина житла, нежитлових приміщень і паркувальних місць. Реалізувавши це все, можна отримати кошти на початок робіт. Але повністю оцінити витрати на завершення будівництва можна буде тільки після отримання експертизи та завершення обстеження об’єктів. Десять років недобудовані будинки стояли під відкритим небом, під дощем, сонцем і вітром, обладнання розкрадене.
26 квітня 2012 року Київрада передала комунальному підприємству «Житлоінвестбуд-УКБ» в оренду на 3 роки земельну ділянку для завершення будівництва на вулиці Сім’ї Сосніних, 4-А. Але договір оренди укладений не був, оскільки не були врегульовані майнові і правові питання з попереднім забудовником та інвесторами.
На сьогодні «паперовий» процес суттєво просунувся вперед. Підписано більше 500 договорів з інвесторами для проведення подальшого будівництва. Зареєстровано власність підприємства на «недобуд».
28 липня 2016 року Київрада проголосувала за продовження рішення про передачу земельної ділянки в оренду КП «Житлоінвестбуд-УКБ».
Є надія, що за пару років постраждалі інвестори таки відсвяткують новосілля.
Однак, історія з довгобудом на Сім’ї Сосніних змушує замислитися над долею тих, кому пощастило менше. Необхідно провести ретельний аналіз по кожному об’єкту незаконного будівництва з ухваленням рішення на рівні голови КМДА за участі Мінрегіонбуду. На жаль, серед «довгобудів» є об’єкти, які профінансовані з державного бюджету. Потім, необхідно розробити програму ліквідації «довгобудів» з ухваленням рішення на рівні Кабінету Міністрів. І, зрештою, доопрацювати законопроект «Про захист прав постраждалих інвесторів під час будівництва житлової нерухомості», який був внесений до Верховної Ради України наприкінці 2013 року, але отримав зауваження Головного юридичного управління. КМДА у 2015 році ініціювала його доопрацювання. На сьогодні закон не прийнято, а він міг би суттєво скоротити час на передачу «замороженого» будівництва новому забудовнику.
- Ключові інструменти, які допоможуть виграти найскладніші перемовини: поради підприємцям Владислав Пʼявка 10:46
- Харасмент у школах: чому мовчати небезпечно і як створити безпечне середовище для дітей Олександра Нікітіна 10:40
- З чого почати масштабування і систематизацію бізнесу Олександр Висоцький 10:29
- Як зменшити пори на обличчі? Вікторія Жоль 10:21
- Чи варто боятися фінмоніторингу? Сергій Пагер 08:40
- Що означає бути громадянином? Дмитро Зенкін вчора о 09:44
- Дві нові "гарячі точки" в Азійському регіоні Георгій Тука вчора о 07:54
- Європейський вибір України: Як суспільство звільняється від пострадянського минулого Штефан Сабау 26.04.2025 23:00
- Дзеркальні кроки – основа переговорного процесу Сергій Пєтков 26.04.2025 07:28
- Післяплата через Нову пошту та NovaPay: чи потрібен фіскальний чек? Арсен Маринушкін 26.04.2025 00:43
- ТЦК проти позову: розбираю відзив на позов, коментую, відповіді Павло Васильєв 25.04.2025 21:39
- Очікування vs реальність: правда про старт кар’єри в IT Сергій Немчинський 25.04.2025 10:36
- З чого починати описувати бізнес-процеси? Жанна Кудрицька 24.04.2025 23:46
- Неустойка за неповернення майна з оренди: між штрафом та пенею Дмитро Шаповал 24.04.2025 13:56
- Стягнення шкоди з закладу освіти та батьків внаслідок пошкодження ока дитині Артур Кір’яков 24.04.2025 13:11
- ТЦК проти позову: розбираю відзив на позов, коментую, відповіді 458
- Захист дітей від насильства: як працює модель Барнахус в Україні та Польщі 127
- ТЦК – треш, хайп, фейк або соціальна допомога військовим та їх сім’ям 111
- Китай закручує "рідкоземельну гайку". Як Україні скористатися своїм шансом? 100
- За фасадом новобудови: як виявити ризики перед купівлею 99
-
Зрадник Сальдо отримав підозру за заволодіння Херсонською нафтоперевалкою
Бізнес 8703
-
У Польщі зірвали спробу повернення російських дискаунтерів
Бізнес 7505
-
Чому тепер Зеленський має козирі у переговорах, а у Трампа карти такі собі
Думка 4263
-
Скільки коштує стати блогером у 2025: реальні історії інфлюенсерок про старт, витрати та заробіток
Життя 4253
-
"Життя після 100 — не виняток, а нова норма": як тренд довголіття змінює наш підхід до краси
Життя 3678