Чому президент раптом заговорив про НАТО?
Петро Порошенко почав виборчу кампанію по балотуванню на другий термін
У четверзранку чимало вітчизняних експертів та політичних оглядачів були здивованіновиною про те, що президент Порошенко планує провести референдум щодо вступуУкраїни до НАТО. Про це він заявив в інтерв'ю виданням німецької медіагрупиFunke, опублікованому в четвер, 2 лютого, газетою Berliner Morgenpost. Головадержави, зокрема, зауважив про «необхідність НАТО» і повідомив, що, якщоукраїнці проголосують за вступ країни до альянсу, він зробить все можливе дляцього. «4 роки тому лише 16 відсотків жителів підтримували вступ в НАТО. Заразтаких 54 відсотки», — серед іншого підкреслив він.
Однак,дивуватися тут не треба, і ось чому.
Цей крок —ініціювання референдуму щодо вступу України до НАТО — можна назвати одним ізнайвдаліших технологічних посилів суспільству від команди президента. Меседжздатен перекрити більшість негативних інформприводів, що супроводжують ПетраПорошенка протягом останнього часу. Це і видима відсутність системних реформ, ікорупція оточення, і часто неспроможність адекватно реагувати на існуючівиклики, і «зрада ідеалів Майдану». Все це забудеться на тлі педалюванняглобальної та недосяжної ініціативи — вступу до НАТО.
Адже що такереферендум з точки зору політтехнолога? В першу чергу референдум — це процес.Процес максимальної мобілізації власного електорату та залучення значно ширшихелекторальних груп і їх консолідація навколо своєї ідеї та, власне, себе.Можливість фактично вести виборчу кампанію поза виборчим процесом з усіма «витікаючими»— збором підписів (для формування бази прихильників та проведення агітації навулицях, яке ні в кого не викличе зайвих питань), безкоштовним доступом до ЗМІ (позавиборчим фондом і з залізобетонним інформприводом), розміщенням «соціальної»реклами на усіх можливих носіях без огляду на суспільну думку про марнотратствота ін. Це можливість легко і невимушено сформувати в виборця відчуття «свій-чужий»щодо ініціатора референдуму з одного боку, та тих, хто проти — з іншого. Поділсуспільства на чорне і біле, й очолювання однієї з його частин.
Але головне вреферендумі — це ідея. І варто визнати: ідея вступу до НАТО, обранаполіттехнологами Банкової в якості теми гіпотетичного референдуму «відПорошенка», просто блискуча. На тлі війни, що точиться на Сході, кількістьприхильників вступу України до Альянсу протягом останніх років стрімко зросла,і наразі сягає більше половини дорослого населення. Загострення на Сході, щоспостерігається зараз і, на жаль, чекає нас найближчим часом, тільки збільшить кількістьприхильників вступу до НАТО.
Потрібно лише «очолитипроцес» й жорстко прив’язати тему вступу до НАТО до Петра Порошенка, і можнасміливо балотуватися на другий термін. Зрештою, це якраз нині і відбувається:ініціювання референдуму щодо НАТО є стартом виборчої кампанії чинногопрезидента. Залишається лише вивести у другий тур противника вступу до Альянсутипу «миротворця» Пінчука чи православного олігарха Новинського, і справа зроблена.
І байдуже, щов НАТО нас найближчим часом ніхто не візьме. Байдуже, що в європейськихстолицях і на Капітолійському пагорбі лише покрутять пальцем біля скроні відтакої ідеї. Повторимося: ідея направлена не на зовнішнього, а на внутрішньогоспоживача, і головне тут не результат, а процес.
Який відсьогодні запущено.- Захист дітей від насильства: як працює модель Барнахус в Україні та Польщі Галина Скіпальська вчора о 17:02
- ПРРО як шлях до детенізації бізнесу та збільшення надхожень у бюджет Андрій Сухов вчора о 11:59
- Cпеціальні військові операції – міжнародна політика кремля Сергій Пєтков вчора о 10:18
- 100 днів, які не повернули мир в Україну Дмитро Пульмановський вчора о 10:15
- За фасадом новобудови: як виявити ризики перед купівлею Юрій Бабенко 22.04.2025 15:32
- Як енергетичні компанії оптимізують КІК: досвід ЄС та українські реалії Ростислав Никітенко 22.04.2025 11:46
- 4 помилки, які заважають власнику бізнесу побудувати сильну компанію Олександр Висоцький 22.04.2025 10:27
- Где покупать жилую недвижимость и какую? Володимир Стус 21.04.2025 23:53
- ТЦК – треш, хайп, фейк або соціальна допомога військовим та їх сім’ям Сергій Пєтков 21.04.2025 19:52
- Китай закручує "рідкоземельну гайку". Як Україні скористатися своїм шансом? Ксенія Оринчак 21.04.2025 16:53
- Компенсація 1,5 млн грн моральної шкоди з рф на користь киянина за "повітряні тривоги" Світлана Приймак 21.04.2025 10:20
- Розпоряджання землею під час війни: поради юриста Сергій Пагер 21.04.2025 08:57
- Стажування і підвищення кваліфікації: сенси та підходи Сергій Пєтков 20.04.2025 19:43
- Рішенням суду з працівника (водія) стягнуто упущену вигоду Артур Кір’яков 19.04.2025 18:25
- Чому корпоративний стиль – це більше, ніж просто форма Павло Астахов 19.04.2025 12:09
- Як комплаєнс допомагає громадським організаціям зміцнити довіру та уникнути ризиків 232
- Модель нової індустріалізації України 184
- Омріяна Перемога: яким українці бачать закінчення війни? 145
- Стажування і підвищення кваліфікації: сенси та підходи 136
- Ілюзія захисту: чим загрожують несертифіковані мотошоломи 124
-
Львів планує відкрити заміський тролейбусний маршрут до сусіднього села
Бізнес 31490
-
Хто такі світчери і чому вік — не привід боятись почати з нуля
Життя 5964
-
"Дитячий бонус" $5000: Білий дім збирає ідеї для збільшення народжуваності у США
Бізнес 4800
-
Держборг України у 2025 році вперше перевищить "психологічну" позначку 100% – МВФ
Фінанси 4580
-
"Останній інгредієнт отруйного коктейлю". У Швейцарії стривожені різким зростанням франка
Фінанси 4357