Авторські блоги та коментарі до них відображають виключно точку зору їхніх авторів. Редакція ЛІГА.net може не поділяти думку авторів блогів.
28.11.2013 16:51
Кокс без Квасьнєвського
Хтось вирішив занадто пізно, хтось дуже вчасно натиснув... А хтось з відповідальних за ідеологічний супровід, як завжди, проспав, хтось не догледів, а хтось, очевидно, й банально забухав :)
Очевидно, що українська влада не зробила все, аби "по-нормальному" розрулити ситуацію у Вільнюсі і завчасно донести до української громади та європейських партнерів власну аргументацію, чому не хочуть підписувати угоду саме зараз і саме у Вільнюсі. Хтось вирішив занадто пізно, хтось дуже вчасно натиснув... А хтось з відповідальних за ідеологічний супровід, як завжди, проспав, хтось не догледів, а хтось, очевидно, і банально забухав :).
Так само очевидно, що подібні "прососи" багато в чому й призвели до щирого невдоволення громадян, передусім, молоді, яка, як бачимо по історії взаємостосунків двох майданів, майже однаково ставиться як до влади, так і до "офіційної опозиції" з її прапорами та гаслами.
Всі акцентують на тому, що Україна не підписує угоду саме у Вільнюсі. І це логічно, адже саме влада в останній рік, і особливо останні півроку, агітувала за підписання, в тому числі і своїх соратників, серед яких і, наприклад, Ігор Марков. І якось дивно в останній момент змінила свою думку.
Але більшість спостерігачів забуває ще одну тезу, яка, як здається, є очевидною -- ми, слава тобі, Господи, не приєднуємося ні до якого Митного союзу! Про жодні поступки Росії та її кремлівським карликам наразі не йдеться. Думаю, найголовніший з цих карликів на прізвище Путін зараз так само подумки материть Януковича, як той же ж Фюле, чи, скажімо, Кокс без Квасьнєвського.
Попри загальну істерію щодо неподписання угоди про асоціацію саме на Вільнюському самиті, серед висловлювань європейських політиків є і цілком тверезі. Наприклад, ті, що робилися вже під час самиту і подаються нижче, без купюр, сайтом "Українська правда".
"Президент Польщі Броніслав Коморовський не вважає, що його український колега Віктор Янукович його ошукав.
Про це він заявив в інтерв'ю польському радіо RMF24.
Як пояснив польський президент, він знає Януковича уже багато років і тому був готовий до усякого розвитку подій.
"Це взагалі дивне поняття в політиці (обман – ред.), де одразу передбачається, що у кожній ситуації можуть бути приховані наміри. Я президента Януковича знаю кілька років, з часу, коли він ще був в опозиції, і знаю одне – він завжди керуватиметься своїми інтересами, свого оточення і своєї країни, тобто не має місця для чогось такого як обман", - сказав Коморовський.
"Звичайно можна, і всі хотіли б, щоб у рамках асоціації отримати якнайбільше сьогодні, натомість і президент Янукович і більшість українців знають, що угода про асоціацію – це великі переваги у майбутньому", - каже Коморовський.
Він також вважає, що не слід говорити про те, що Янукович керується виключно своїми інтересами.
"Якщо ми приймемо таку точку зору, що йдеться про найбільший зиск, то дуже скоро громадська думка в Україні буде розчарована, як уже тепер розчарована віддаленням європерспективи", - пояснив Коморовський.
Він також додав, що саме "Янукович домігся збільшення рівня підтримки західного напрямку для України", який досяг уже більше 50%".
"Відмова України від асоціації з Євросоюзом пов'язана, серед іншого, з недостатньою готовністю ЄС надати цій країні необхідну допомогу.
Таку думку висловив голова Європарламенту Мартін Шульц в інтерв'ю радіостанції Deutschlandfunk, повідомляє ИТАР-ТАСС.
"Вважаю, що ми недооцінили драматизм внутрішньополітичної ситуації в Україні", - заявив він.
На думку Шульца, "Україна в економічному і насамперед у фінансовому відношенні перебуває у глибокій кризі з моменту встановлення демократії".
"Їм терміново необхідні гроші, вони наполегливо потребують надійного газопостачання", - зазначив голова Європарламенту.
На його погляд, Євросоюз не був готовий надати допомогу Києву тією мірою, як Росія.
"Допомагати державам, які перебувають у кризі, в Європі не особливо популярно... А Україна отримує, якщо подивитися на пропозиції з Москви, короткострокову допомогу, яку ми, європейці, в цій формі не можемо чи не хочемо надати", - зазначив Шульц.
"Це є однією з причин, з якої уряд (України), перебуваючи під цим гігантським тиском, зрештою зважилося на кооперацію з Росією", - підсумував він.
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишею і натисніть Ctrl+Enter.
Останні записи
- Стамбул 2.0 Василь Мокан 17:37
- Як NIS2 змінить правила гри для енерготрейдерів: кібербезпека як нова реальність Ростислав Никітенко 14:03
- Післявоєнна відбудова: вікна можливостей і як ними скористатися Дмитро Соболєв 12:54
- Реальні потреби та гранти: Як краще адаптувати допомогу до змін Юлія Конотопцева 12:13
- Розлучення без згоди іншого з подружжя: коли це можливо? Альона Пагер 08:50
- Лідерство розгортання: коли стратегія виходить за межі кабінету Жанна Кудрицька вчора о 19:06
- Як навчитися ухвалювати рішення на перемовинах? Розглядаємо на прикладі покеру Владислав Пʼявка вчора о 14:57
- Встигнути до штормів: чи готові інвестори до українських податкових гірок? Сергій Дзіс вчора о 10:40
- Від парової тяги до цифрової етики: як змінювалось людство й корпоративна безпека Ігор Шевцов вчора о 08:54
- "Справедливість" судді Канигіної Лариса Гольник 12.05.2025 18:43
- Нові правила для енергонакопичувачів: як зміняться контракти через кіберризики з 2025 Ростислав Никітенко 12.05.2025 15:01
- Як довести вину стоматолога у суді: практика відшкодування шкоди за неякісне лікування Артур Кір’яков 12.05.2025 13:59
- Форензик як інструмент захисту, діагностики та зростання бізнесу в умовах ризиків Артем Ковбель 12.05.2025 03:29
- Вбивчі цифри: як звички й випадки скорочують життя Христина Кухарук 11.05.2025 13:54
- Відповідальна особа з питань захисту персональних даних: новий гравець у структурі бізнесу Анастасія Полтавцева 10.05.2025 14:43
Топ за тиждень
Популярне
-
Угорщина готується до війни? Що стоїть за "шпигунами Орбана" на Закарпатті
45306
-
"ЗСУ знищили російську армію. Путін будував її 10 років", – генерал армії США Дуґлас Лют
22560
-
На стамбульській розтяжці – як Путін нарешті змушений зіткнутися з реальністю
Думка 16197
-
Підготовка піхотинців: державна некомпетентність і приватна ініціатива
Думка 12858
-
Держава і бізнес: партнерство краще за протистояння
Думка 11055
Контакти
E-mail: [email protected]