Авторські блоги та коментарі до них відображають виключно точку зору їхніх авторів. Редакція ЛІГА.net може не поділяти думку авторів блогів.
23.11.2013 13:59
До уваги єврооптимістів!
Єврочиновники не виключають підписання угоди про асоціацію через кілька місяців
У п'ятницю єврокомісар з питань розширення та Європейської політики сусідства Штефан Фюле, персональна кар'єра якого прямо залежить від результатів самиту у Вільнюсі, зробив кілька цікавих заяв.
По-перше, пан Фюле наголосив, що Євроссоюз все ще не отримав від України офіційного підтвердження припиненння підготовки до підписання Угоди про асоціацію з ЄС. "Нам відомо про рішення уряду, і нам відомо про прерогативи президента завершити і підписати Угоду про асоціацію. Чи буде це зараз під час Вільнюського саміту? Ще є кілька днів, -- заявив він, акцентувавши на тому, что офіційний Київ ще не поінформував Брюсель про призупинення євроінтеграційних процедур. -- Тому ми не відмовляємося від підписання і не відмовляємося від того, щоб Україна виконала необхідні критерії для підписання у Вільнюсі".
Ця заява цікава не тільки тим, що акцентує на відсутності офіційного повідомлення Києва, що дає надію єврооптимістам, налаштованим на негайне підписання угоди, але й тим, що була виголошена на фоні цілковитої відсутності реакції Віктора Януковича на знамениту постанову Кабміну. І дійсно -- офіційної реакції президента на призупинення урядом євроінтеграції нема, а все, що ми знаємо про думки людини, яка за Конституцією керує зовнішньою політикою, це її виступ у Відні. Тобто те, що євроінтеграція -- це для країни пріоритет. Мене особисто це все більше наштовхує на думку, що Янукович через такі рішення Кабміну та інспірацію радикального зближення з Росією усього лише намагається виторгувати в Європи побільше. До речі, у вчорашніх "Подробицях" на Інтері (не плутати з передачею Шустера) Азаров був показаний у вкрай негативному світлі -- чи не як основна перепона до євроінтеграції. До чого б це?
По-друге, пан Фюле заявив, що угода про асоціацію може бути підписана на майбутньому саміті Україна-ЄС, який може відбутися наприкінці зими - на початку весни. "Ви не повинні бути вченими, щоб побачити, що наступна можливість для підписання - це саміт Україна-ЄС, дата якого ще не визначена, ми думаємо про кінець зими - початок весни", - сказав він.
Єврокомісар зазначив, що "українці попросили про паузу, і ми поважаємо це рішення". "Ми думаємо, що це буде мати наслідки, бо відкладе модернізацію, передбачену Угодою про асоціацію. Ми не хочемо, щоб ця пауза була невизначеною і тривала завжди. Ми хочемо надати час, який необхідний Україні, щоб вирішити ці проблеми, всі ці питання - в руках держав-членів", - пояснив він такі часові рамки.
"Важливо, що двері залишаються відкритими, ми не відмовляємося від українського народу, ми не відмовляємося від європейських прагнень українців", -- уточнив Фюле.
Ця заява цікава не декларацією того, що "двері не зачинено", але й насамперед тим, що в Європі зрозуміли, що пауза, яка б вона не була -- на тиждень чи наа два місяця -- це усього лише пауза, яка передбачає припинення. Тобто в Європі зрозуміли те, що не хоче бачити більшість українських політиків: ніякого кардинального розвороту української зовнішньої політики у бік Росії не сталося, нііякого вступу до Митного союзу не буде, а асоціація буде підписана після перемовин. Або у Вільнюсі (якщо переговори будуть швидкими), або в будь-якому іншому місті. Тільки не в Москві.
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишею і натисніть Ctrl+Enter.
Останні записи
- Успіх компанії залежить від ефективності кожного працівника Катерина Мілютенко вчора о 23:55
- Поділу доходів отриманих другим із подружжя від зайняття підприємницькою діяльністю Євген Морозов вчора о 20:34
- Скасування повідомлення про підготовчі роботи: юридичні аспекти Павло Васильєв вчора о 17:22
- Судова практика: сервітут без переговорів – шлях до відмови в позові Світлана Приймак вчора о 16:11
- Доцільність залучення експерта у виконавчому провадженні Дмитро Зенкін вчора о 13:14
- 2025. Рік економічного відновлення, репатріації та інтеграції військових. Чи буде так? Сергій Лабазюк вчора о 11:43
- Розпорядження майном "цивільного подружжя" при поділі спільного сумісного майна Євген Морозов 22.12.2024 20:34
- JIT – концепція, час якої настав Наталія Качан 22.12.2024 19:43
- Оновлення законодавства про захист персональних даних: GDPR в законопроєкті 8153 Анастасія Полтавцева 21.12.2024 18:47
- Податкова біполярність або коли виграв справу, але неправильно Євген Власов 21.12.2024 16:35
- Встановлення факту спільного проживання «цивільного подружжя» при поділі майна Євген Морозов 21.12.2024 10:52
- Когнітивка від Psymetrics – прогнозований бар’єр для Вищого антикорупційного суду Лариса Гольник 21.12.2024 09:26
- Топ-3 проєктів протидії фінансовому шахрайству у 2024 році Артем Ковбель 20.12.2024 23:10
- Как снять арест с карты: советы для должников ЖКХ Віра Тарасенко 20.12.2024 21:40
- Кейс нотаріальної фальсифікації в Україні: кримінал, зловживання довірою й порушення етики Світлана Приймак 20.12.2024 16:40
Топ за тиждень
- Україна сировинний придаток, тепер офіційно? 1396
- Когнітивка від Psymetrics – прогнозований бар’єр для Вищого антикорупційного суду 683
- Правова стратегія для захисту інтересів дитини у суді 567
- Вчимося та вчимо дітей: мотивація та управління часом 316
- 2025. Рік економічного відновлення, репатріації та інтеграції військових. Чи буде так? 198
Популярне
-
В Україні рекордно подорожчав часник
Бізнес 8096
-
Укренерго дало команду на екстрені відключення світла: причина
оновлено Бізнес 3591
-
"Особливі буряти" Путіна. Як солдати КНДР воюють проти України: ексклюзивні подробиці
3122
-
Королі савани, небезпечний Крейвен і поїздка, з якої немає вороття: три кіноновинки тижня
Життя 2706
-
"Ми повинні потримати цю штуку ще трохи". Трамп виступив проти заборони TikTok в США
Бізнес 2536
Контакти
E-mail: [email protected]