Самоврядування по-ірпінськи: уряд тільки планує, а ми вже працюємо
Віце-прем’єр-міністр Геннадій Зубко озвучив головні завдання уряду у напрямку децентралізації на 2017 рік: розбудова інфраструктури громад, запровадження стратегічного планування розвитку ОТГ, підвищення якості надання послуг, реформування сектору ЖКГ. Пок
Віце-прем’єр-міністр Геннадій Зубко озвучив головні завдання уряду у напрямку децентралізації на 2017 рік: розбудова інфраструктури громад, запровадження стратегічного планування розвитку ОТГ, підвищення якості надання послуг, реформування сектору ЖКГ. Поки уряд все це планував, Ірпінь все це успішно робив. І сьогодні продовжує впевнено рухатися у цьому напрямку.
У травні 2015-говідбулося перше у Київській області офіційне об’єднання громад. Таке рішення прийнялисело Михайлівка-Рубежівка, село Забуччя та місто Ірпінь. Згодом до спроможної ірпінськоїгромади виявили бажання долучитися ще дві сільські ради з селами Козинці,Діброва, Бузова, Буча, Любимівка, Гурівщина, Хмільна.
З головами цихсільських рад ми уже співпрацюємо на паритетних засадах. Андрій Помазан, СергійКижлай, Володимир Вигінний увійшли до складу виконавчого комітету Ірпінськоїміської ради. Село Козинці отримало від Ірпеня, хоча не нові, проте робочіавтобус та екскаватор. А мивикупили у Михайлівки-Рубежівки недобудований гуртожиток, який будевідремонтований і облаштований під житло для освітян та медиків Ірпінського регіону.Зараз разом із сільськими головами плануємо спільніпроекти на наступний рік.
Однак, користуватися реальними суттєвими перевагами об’єднаної територіальної громади мешканці згаданихсіл ще не можуть. Ні звернутися до найближчої поліклініки, ані скористатисябезкоштовними послугами центру соціалізації дітей-інвалідів, ані подати запитдо сучасного Ірпінського центру надання адміністративних послуг, кращогоЦНАПу в області.
Офіційні висновки проутворення об’єднаноїтериторіальної громади з центром в Ірпені «зависли» на обласному рівні. Всіпосилаються на недосконале законодавство. Досі не затверджені умови змінимеж районів у процесі утворення ОТГ, умови приєднання окремих громад до уже об’єднаних, ряд інших питань.
Ці законодавчі бар’єри серйозногальмують реформу самоврядування. Але не тільки вони. За радянськими традиціямиокремі представники центральної влади ще й досі поводяться з місцевимсамоврядуванням як із васалами. Лише за один рік до Ірпінськоїміської ради надійшло близько 900 різноманітних запитів у тому числі йдепутатських. Відбулося кілька десятків перевірок, навіть із залученнямозброєних силовиків у масках. Тиск на місцеве самоврядування, на жаль, поки щозалишається сумною реальністю в Україні.
Повноваження, ресурс тавідповідальність. У рамках реформи місцевого самоврядування саме ці три китидецентралізації держава мала передати на місця. Чи маємо їх на сьогоднішнійдень? Щодо повноважень, а відтак і відповідальність, радіти ще рано – їх передалилише частково, навіть менше половини.
Єдине, що додалооптимізму – фінансова децентралізація. Акцизний збір, що залишили на місцях, атакож платежі за послуги реєстрації нерухомості дали можливість збільшитинадходження до бюджету. Хоча і в цьомупитанні не все просто, ця реформа разом з іншими спрямованими на поповненнябюджету заходами допомогла нам за два роки збільшити бюджет розвитку Ірпеня практичноу 20 разів: від 8 мільйонів до більш як 160 мільйонів гривень. Завдяки цьому мидинамічно розвиваємо міську інфраструктуру, реформуємо ЖКГ, робимо наше містосучасним європейським центром об’єднаної громади.
Вже цієї неділі кількадесятків новостворених об’єднанихтериторіальних громад в Україні проведуть свої першівибори. Всього їх створеновдвічі більше. На жаль, об’єднаної територіальної громади зцентром в Ірпені серед них ще немає. Але я твердо знаю, що вона буде. Ми невпиннорухаємося до неї і, попри труднощі реформування, робимо все можливе, щобІрпінська об’єднана громада була однією з найпотужніших у державі.
- Ключові тренди сталого інвестування та ESG для добувної галузі у 2025 році Ксенія Оринчак 14:54
- Як забезпечити стабільність та вигоду на енергоринку України у 2025 роци? Ростислав Никітенко 13:31
- Право на здоров’я та трансплантацію: фундаментальне благо і виклик сучасного суспільства Дмитро Зенкін 13:17
- Як змусити інтер’єр працювати на ваш бренд? Алеся Карнаухова 11:48
- Успіх компанії залежить від ефективності кожного працівника Катерина Мілютенко вчора о 23:55
- Поділу доходів отриманих другим із подружжя від зайняття підприємницькою діяльністю Євген Морозов вчора о 20:34
- Скасування повідомлення про підготовчі роботи: юридичні аспекти Павло Васильєв вчора о 17:22
- Судова практика: сервітут без переговорів – шлях до відмови в позові Світлана Приймак вчора о 16:11
- Доцільність залучення експерта у виконавчому провадженні Дмитро Зенкін вчора о 13:14
- 2025. Рік економічного відновлення, репатріації та інтеграції військових. Чи буде так? Сергій Лабазюк вчора о 11:43
- Розпорядження майном "цивільного подружжя" при поділі спільного сумісного майна Євген Морозов 22.12.2024 20:34
- JIT – концепція, час якої настав Наталія Качан 22.12.2024 19:43
- Оновлення законодавства про захист персональних даних: GDPR в законопроєкті 8153 Анастасія Полтавцева 21.12.2024 18:47
- Податкова біполярність або коли виграв справу, але неправильно Євген Власов 21.12.2024 16:35
- Встановлення факту спільного проживання «цивільного подружжя» при поділі майна Євген Морозов 21.12.2024 10:52
- Україна сировинний придаток, тепер офіційно? 1411
- Когнітивка від Psymetrics – прогнозований бар’єр для Вищого антикорупційного суду 709
- Правова стратегія для захисту інтересів дитини у суді 567
- Вчимося та вчимо дітей: мотивація та управління часом 349
- 2025. Рік економічного відновлення, репатріації та інтеграції військових. Чи буде так? 232
-
Укренерго дало команду на екстрені відключення світла: причина
оновлено Бізнес 4853
-
"Особливі буряти" Путіна. Як солдати КНДР воюють проти України: ексклюзивні подробиці
3403
-
"Ми повинні потримати цю штуку ще трохи". Трамп виступив проти заборони TikTok в США
Бізнес 3338
-
"Умови сприятливіші за довоєнні". Вартість житла у Києві відповідає десяти рокам оренди
Бізнес 2967
-
Актор Дензел Вашингтон став священником: подробиці
Життя 2474