Податкова реформа - нове "затягування пасків" чи фундамент розвитку?
Податкова реформа здатна перепрограмувати, змінити економічну долю України. Треба підвищувати податки для сировинного-олігархічного-монополізованого бізнесу, збираючи ренту з “економіки минулого”, та цілеспрямовано стимулювати створення економіки майбутньо
Взяв участь в обговоренні податкової реформи, організованій Комітетом ВР з питань податкової політики. Як заступник голови Радикальної партії з питань економічної політики та Голова Комітет Верховної Ради з питань промислової політики та підприємництва висловив такі позиції:
1. Всі зміни у податковій системі мають бути системні, прозорі та передбачувані, а не вирішуваться “за ніч”. Отже дякую пану Роман Насіров своєчасну організацію багатостороннього діалогу Парламент-Уряд-Бізнес.
2. Податкова реформа – не мета. Не потрібні зміни заради змін чи чергових “покращень”. Податкова реформа – один за найпотужніших інструментів економічної політики. І ми зобов’язані почати використовувати його за призначенням – для створення економічного зростання, а не для фіскального “витискання останніх соків”.
3. Економічна політика і її податковий інструментарій мають бути спрямовані на створення умов детінізації економіки, залучення інвестицій, ріст експорту, збереження й створення робочих місць. Це має стати філософією податкової реформи, її відправною точкою.
4. Податкова реформа здатна перепрограмувати, змінити економічну долю України. Треба підвищувати податки для сировинного-олігархічного-монополізованого бізнесу, збираючи ренту з “економіки минулого”, та цілеспрямовано стимулювати створення економіки майбутнього – знижувати податки і надавати потужні податкові стимули для виробничого і інтелектуально-місткого бізнесу.
5. Пріоритетним є спрощення адміністрування податків + зниження фіскального навантаження на фонд оплати праці (ЄСВ та ПДФО) + податкові стимули для виробничого сектору економіки. Це дозволить перетворити Україну з економічної колонії, яка експортує метал-зерно-руду-ліс кругляк, на потужного сучасного Європейського виробника продукції з високою доданою вартістю.
6. Україна, хочемо ми цього чи ні, бере участь в глобальній конкурентній боротьбі за інвестиції, ринки та робочі місця. І нажаль інвестори та виробники в Україну не рвуться, а заходять в Польщу, Туреччину, Чехію тощо. Ми маємо виборювати свої позиції. Дякую за чітку позицію з цього приводу заступника Міністра економіки Max Nefyodov.
7. Тільки такий цілеспрямований та комплексний, а не фрагментарний підхід до податкової реформи дасть Україні шанс досягти рівня розвитку економіки, передбаченого Стратегію-2020. Адже сьогодні ми економічний аутсайдер. ВВП України (за паритетом купівельної спроможності) на душу населення сьогодні – менше $8 000 на душу населення, в Білорусі – понад $17 000. Частка переробної промисловості в Україні <14%, в Білорусі – 27%. В цьому велика “заслуга” саме неефективної податкової системи. Тому якщо вже робити реформу - то справжню, а не поверхневу.
- Поділу доходів отриманих другим із подружжя від зайняття підприємницькою діяльністю Євген Морозов 20:34
- Скасування повідомлення про підготовчі роботи: юридичні аспекти Павло Васильєв 17:22
- Судова практика: сервітут без переговорів – шлях до відмови в позові Світлана Приймак 16:11
- Доцільність залучення експерта у виконавчому провадженні Дмитро Зенкін 13:14
- 2025. Рік економічного відновлення, репатріації та інтеграції військових. Чи буде так? Сергій Лабазюк 11:43
- Розпорядження майном "цивільного подружжя" при поділі спільного сумісного майна Євген Морозов вчора о 20:34
- JIT – концепція, час якої настав Наталія Качан вчора о 19:43
- Оновлення законодавства про захист персональних даних: GDPR в законопроєкті 8153 Анастасія Полтавцева 21.12.2024 18:47
- Податкова біполярність або коли виграв справу, але неправильно Євген Власов 21.12.2024 16:35
- Встановлення факту спільного проживання «цивільного подружжя» при поділі майна Євген Морозов 21.12.2024 10:52
- Когнітивка від Psymetrics – прогнозований бар’єр для Вищого антикорупційного суду Лариса Гольник 21.12.2024 09:26
- Топ-3 проєктів протидії фінансовому шахрайству у 2024 році Артем Ковбель 20.12.2024 23:10
- Как снять арест с карты: советы для должников ЖКХ Віра Тарасенко 20.12.2024 21:40
- Кейс нотаріальної фальсифікації в Україні: кримінал, зловживання довірою й порушення етики Світлана Приймак 20.12.2024 16:40
- Валюта боргу та валюта платежу в договірних відносинах Євген Морозов 20.12.2024 09:50
- Україна сировинний придаток, тепер офіційно? 1382
- Когнітивка від Psymetrics – прогнозований бар’єр для Вищого антикорупційного суду 671
- Правова стратегія для захисту інтересів дитини у суді 567
- Вчимося та вчимо дітей: мотивація та управління часом 293
- 2025. Рік економічного відновлення, репатріації та інтеграції військових. Чи буде так? 175
-
В Україні рекордно подорожчав часник
Бізнес 7954
-
"Особливі буряти" Путіна. Як солдати КНДР воюють проти України: ексклюзивні подробиці
2848
-
Укренерго дало команду на екстрені відключення світла: причина
оновлено Бізнес 2752
-
Королі савани, небезпечний Крейвен і поїздка, з якої немає вороття: три кіноновинки тижня
Життя 2473
-
"Ми повинні потримати цю штуку ще трохи". Трамп виступив проти заборони TikTok в США
Бізнес 2042