Відстрочка для студентів від призову на військову службу під час мобілізації
Послідовність отримання освіти в умовах воєнного часу і навчання за кордоном
Відповідно до нової редакції Закону України «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію», яка набере чинності 17 травня 2024 року, призову на військову службу під час мобілізації, на особливий період не підлягають здобувачі професійної (професійно-технічної), фахової передвищої та вищої освіти, які навчаються за денною або дуальною формою здобуття освіти, але при цьому здобувають рівень освіти, що є вищим за раніше здобутий рівень освіти у певній послідовності.
Так, для професійно-технічної освіти – це перший (початковий), другий (базовий) та третій (вищий) рівень професійної (професійно-технічної) освіти.
Для вищої освіти перелік наступний: фахова передвища освіта, початковий рівень (короткий цикл вищої освіти), перший (бакалаврський), другий (магістерський) та третій (освітньо-науковий/освітньо-творчий) рівень вищої освіти та докторанти та особи, зараховані на навчання до інтернатури.
Порівняно з попередньою редакцією Закону України «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію» (чинною до 17 травня 2024 року включно), підпункт 1 пункту 3 статі 23 Закону доповнено додатковим критерієм щодо послідовності отримання рівня освіти. Тобто призову на військову службу під час мобілізації, на особливий період не підлягають особи, які здобувають рівень освіти вище за попередньо отриманий, незважаючи на отриману раніше кваліфікацію. При цьому, не має значення отримана до цього спеціальність. Для прикладу, особа, яка здобула освітній рівень бакалавра за спеціальністю «правознавство» і має намір отримати освітній рівень магістра за спеціальністю «економіка», не підлягає призову на військову службу під час мобілізації. Особа, яка здобула освітній рівень магістра за спеціальністю «правознавство» і має намір отримати освітній рівень бакалавра або магістра за спеціальністю «економіка», підлягає призову на військову службу під час мобілізації.
Разом із тим, нова редакція Закону України «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію» та Закон України «Про освіту» не містять будь-яких обмежень щодо країни отримання такої освіти, оскільки здобувачами освіти є «вихованці, учні, студенти, курсанти, слухачі, стажисти, аспіранти (ад’юнкти), інші особи, які здобувають освіту за будь-яким видом та формою здобуття освіти» без будь-яких додаткових посилань, включаючи країну отримання такої освіти.
Тому, зважаючи на такі обставини:
- наявна законодавча відстрочка від призову на військову службу під час мобілізації, на особливий період для окремих категорій здобувачів фахової освіти;
- відсутність законодавчих обмежень щодо країни здобуття такої освіти такими окремими категоріями здобувачів фахової освіти, де-юре чинне законодавство України не визначає місце отримання освіти як визначальний критерій, згідно з яким здобувач освіти підлягає або не підлягає призову на військову службу під час мобілізації.
Таким чином, будь-який здобувач освіти, який навчається на денній або дуальній формі освіти в Україні або за кордоном та який здобуває рівень освіти вище за попередньо отриманий, має право на відстрочку від призову на військову службу під час мобілізації на особливий період та має можливість підвищувати свій освітньо-кваліфікаційний рівень.
- Поділу доходів отриманих другим із подружжя від зайняття підприємницькою діяльністю Євген Морозов 20:34
- Скасування повідомлення про підготовчі роботи: юридичні аспекти Павло Васильєв 17:22
- Судова практика: сервітут без переговорів – шлях до відмови в позові Світлана Приймак 16:11
- Доцільність залучення експерта у виконавчому провадженні Дмитро Зенкін 13:14
- 2025. Рік економічного відновлення, репатріації та інтеграції військових. Чи буде так? Сергій Лабазюк 11:43
- Розпорядження майном "цивільного подружжя" при поділі спільного сумісного майна Євген Морозов вчора о 20:34
- JIT – концепція, час якої настав Наталія Качан вчора о 19:43
- Оновлення законодавства про захист персональних даних: GDPR в законопроєкті 8153 Анастасія Полтавцева 21.12.2024 18:47
- Податкова біполярність або коли виграв справу, але неправильно Євген Власов 21.12.2024 16:35
- Встановлення факту спільного проживання «цивільного подружжя» при поділі майна Євген Морозов 21.12.2024 10:52
- Когнітивка від Psymetrics – прогнозований бар’єр для Вищого антикорупційного суду Лариса Гольник 21.12.2024 09:26
- Топ-3 проєктів протидії фінансовому шахрайству у 2024 році Артем Ковбель 20.12.2024 23:10
- Как снять арест с карты: советы для должников ЖКХ Віра Тарасенко 20.12.2024 21:40
- Кейс нотаріальної фальсифікації в Україні: кримінал, зловживання довірою й порушення етики Світлана Приймак 20.12.2024 16:40
- Валюта боргу та валюта платежу в договірних відносинах Євген Морозов 20.12.2024 09:50
- Україна сировинний придаток, тепер офіційно? 1382
- Когнітивка від Psymetrics – прогнозований бар’єр для Вищого антикорупційного суду 672
- Правова стратегія для захисту інтересів дитини у суді 567
- Вчимося та вчимо дітей: мотивація та управління часом 295
- 2025. Рік економічного відновлення, репатріації та інтеграції військових. Чи буде так? 179
-
В Україні рекордно подорожчав часник
Бізнес 7981
-
"Особливі буряти" Путіна. Як солдати КНДР воюють проти України: ексклюзивні подробиці
2927
-
Укренерго дало команду на екстрені відключення світла: причина
оновлено Бізнес 2901
-
Королі савани, небезпечний Крейвен і поїздка, з якої немає вороття: три кіноновинки тижня
Життя 2513
-
"Ми повинні потримати цю штуку ще трохи". Трамп виступив проти заборони TikTok в США
Бізнес 2123