Позитивні зміни в коронавірусних закупівлях! Повертаються роботи
Сподіваюсь, чекати недовго
UPD Закон прийнято! 18.11.2021
//Президент України Володимир Зеленський 05.11.2021 підписав Закон щодо збільшення видатків на закупівлю, проектування та встановлення кисневих станцій.
Цим Законом збільшено на 800 млн грн обсяг бюджетних призначень Міністерства охорони здоров’я України за загальним фондом державного бюджету, передбачивши видатки розвитку за двома новими бюджетними програмами:
«Централізовані закупівлі кисневих станцій для опорних закладів охорони здоров’я» у обсязі 650 млн грн;
«Субвенція з державного бюджету місцевим бюджетам на закупівлю опорними закладами здоров’я послуг щодо проектування та встановлення кисневих станцій» у обсязі 150 млн грн.
А восьмого листопада у Верховній Раді України зареєстровано законопроект 6293 «Про внесення зміни до розділу X «Прикінцеві та перехідні положення» Закону України «Про публічні закупівлі» щодо запобігання виникненню і поширенню коронавірусної хвороби (COVID-19).
Які ж чергові зміни передбачає новий законопроект?
Абзац четвертий пункту 3-1 Прикінцевих положень планується викласти у наступній редакції:
"Установити, що на період дії встановленого Кабінетом Міністрів України карантину, відповідно до Закону України "Про захист населення від інфекційних хвороб", закупівля товарів (крім лікарських засобів, вакцин або інших медичних імунобіологічних препаратів, розхідних матеріалів для надання медичної допомоги хворим на COVID-19 та медичних виробів для вакцинації від COVID-19, медичного обладнання для закладів охорони здоров’я, що надають допомогу пацієнтам, хворим на COVID-19, систем постачання медичних газів), робіт та послуг, пов’язаних з проектуванням та встановленням систем постачання медичних газів (у тому числі кисневих станцій, кріогенних ємностей, мереж централізованого киснепостачання та їх складових), а також інших послуг, необхідних для виконання заходів, спрямованих на запобігання виникненню і поширенню, локалізацію та ліквідацію спалахів, епідемій та пандемій коронавірусної хвороби (COVID-19), здійснюється в порядку, встановленому цим Законом для спрощених закупівель."
Це означає,
по-перше, що до закупівель, які проводяться із застосуванням спрощеної процедури без обмеження очікуваної вартості (оскільки предмет закупівлі необхідний для боротьби з COVID-19), повертаються роботи.
Не будь-які, а лише ті, що пов’язані із проектуванням та встановленням систем постачання медичних газів. Тобто проектування, реконструкцію системи киснепостачання, роботи з монтажу такої системи замовник зможе закупити за спрощеною процедурою незалежно від очікуваної вартості, що дасть змогу істотно скоротити час від оголошення закупівлі до укладення договору.
По-друге, системи постачання медичних газів, як і раніше, будуть закуповуватися за прямим договором, без використання електронної системи закупівель. Але ми отримаємо додаткове роз'яснення, що відноситься до системи постачання медичних газів і можливо закупити за прямим договором – це кисневі станції, кріогенні ємності, мережі киснепостачання та, що важливо, їх складові.
І по-третє – текст законопроекту чітко передбачає можливість придбавати за спрощеною процедурою закупівлі послуги, необхідні для боротьби із пандемією COVID-19. Така можливість у замовників є і зараз, але в новому законопроекті це окремо додатково підкреслюється – «а також інших послуг, необхідних для виконання заходів, …». До таких послуг можна віднести санітарну обробку приміщень, поводження з медичними відходами, ремонт та технічне обслуговування медичного обладнання, поточний ремонт приміщень тощо; замовник сам має вирішити, що саме необхідно йому у боротьбі з пандемією і бажано швидше.
Хочеться подякувати авторам законопроекту, що оперативно подбали про внесення таких необхідних змін, а всім нам побажати, щоб законопроект якнайшвидше вступив у дію.
Адже закупівля кисневих станцій сама по собі, без попереднього виконання робіт з проектування та монтажу не вирішить проблему із забезпеченням медичних закладів киснем!
- Ресурси перемоги: як працюють сучасні благодійні фонди Нісар Ахмад 15:58
- Чи варто шукати справедливості у країні чиновників? Любов Шпак вчора о 20:42
- Последние изменения в правилах оформления отсрочки от мобилизации Віра Тарасенко вчора о 18:49
- Документи в умовах окупації: між правом та реальністю Дмитро Зенкін вчора о 17:06
- Івенти для покоління Хоумлендерів. Особливості та деякі думки Олексій Куліков вчора о 16:12
- Спецоперація проти "Глобино" Євген Магда вчора о 14:29
- Податок на посилки: думки щодо за і проти цієї ініціативи Олег Пендзин вчора о 14:20
- Нумерологія в податках. Цифра 11 Євген Власов вчора о 12:21
- Америка поза глобальною грою: філософія відступу чи стратегічна помилка? Світлана Приймак вчора о 09:00
- Думка первинна, чули? Катерина Мілютенко 22.01.2025 23:42
- 21% українців, які хотіли б емігрувати – це катастрофа Володимир Горковенко 22.01.2025 16:07
- Як ШІ змінює закупівлі: клієнти-машини та криза кадрів Марина Трепова 22.01.2025 15:12
- Пеня на заборгованість по аліментах: поняття, порядок нарахування та граничний розмір Леся Дубчак 22.01.2025 15:01
- Правила ефективного партнерства в адвокатурі Тетяна Лежух 22.01.2025 13:33
- Перемир’я між Ізраїлем і ХАМАС: виклики та перспективи після 15 місяців конфлікту Олег Вишняков 22.01.2025 13:25
-
США висунули Путіну ультиматум: що насправді хотів сказати Трамп
Думка 3007
-
"Відкрийте газовий маршрут". Орбан виставив Україні умови для продовження санкцій
Бізнес 2297
-
Барбадос і Панама позбавлять свого прапора 114 танкерів тіньового флоту Росії
Бізнес 2207
-
Дешево, але дорого. Порівняння вартості життя у Києві та інших європейських містах
Інфографіка 2142
-
"Сьогодні надійшли кошти". Співвласник АТБ Буткевич заплатив 1,9 млрд грн за Аерок
Бізнес 2134