А хто у вас відповідає за коронавірусні закупівлі?
Вирішила перевірити хто в лікарнях проводить коронавірусні закупівлі. І виявилось - тендерні комітети!
Останні декілька місяців майже в кожному своєму блозі та постах в Facebook я знову і знову нагадую замовникам про особливості проведення коронавірусних закупівель (закупівля Звіт про укладений договір COVID-19). І вважаю не зайвим звернути увагу замовників про обов’язковість оприлюднення в електронній системі закупівель звіту про договір про закупівлю, укладеного без використання електронної системи закупівель, договору про закупівлю та всіх додатків до нього, звіту про виконання договору про закупівлю.
Адже відповідно до статті 164-14 Кодексу про адміністративні порушення за неоприлюднення або порушення порядку оприлюднення звіту про договір про закупівлю, укладеного без використання електронної системи закупівель, договору про закупівлю та всіх додатків до нього, звіту про виконання договору про закупівлю відповідно до статті 10 Закону «Про публічні закупівлі» накладається штраф у розмірі 1 700 грн.
Також регулярно нагадую про необхідність уважно звірятися з Переліком товарів, робіт і послуг, необхідних для здійснення заходів, спрямованих на запобігання виникненню та поширенню, локалізацію та ліквідацію спалахів, епідемій та пандемій гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2, на території України (Перелік), перш ніж оголосити закупівлю, повідомляю про внесення змін до Переліку – а раптом така зміна залишилася вами непоміченою.
Але виявилося, що цього замало.
Так, мені стало цікаво, як саме ви, шановні замовники, оформлюєте протоколи під час проведення коронавірусних закупівель. І в останніх листах, що від мене отримували лікарні, вирішила запитати копії протоколів для ознайомлення. Результати вразили: половина з наданих протоколів - від тендерних комітетів.
Ну що ж, давайте знову обговоримо особливості проведення коронавірусних закупівель.
Так, відповідно до Постанови Кабінету Міністрів України від 20.03.2020 № 225 затверджено Порядок проведення закупівель товарів, робіт і послуг, необхідних для здійснення заходів, спрямованих на запобігання виникненню та поширенню, локалізацію та ліквідацію спалахів, епідемій та пандемій гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2, на території України та Перелік, про який йшлося вище.
Але попри всі зміни, що вносилися до Постанови №225 протягом минулих місяців, залишилось незмінним те, що відповідно до пункту 2 Порядку особа, уповноважена замовником на проведення закупівель (далі - уповноважена замовником особа), - службова (посадова) особа замовника, яка визначена ним відповідальною за організацію та проведення закупівель.
Ні, це не уповноважена особа у розумінні Закону про публічні закупівлі, це уповноважена замовником особа, яка призначається окремим наказом та є відповідальною за організацію та проведення закупівель, спрямованих на запобігання виникненню та поширенню, локалізацію та ліквідацію спалахів, епідемій та пандемій гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2, на території України.
Такою особою може бути будь-яка служба (посадова) особа замовника, у тому числі уповноважена особа, яка є відповідальною за організацію та проведення процедур закупівель та спрощених закупівель або будь-який член тендерного комітету. (Так, член тендерного комітету може бути призначений відповідальним за проведення коронавірусних закупівель, але ж не весь комітет одразу!).
Що ж саме входить до кола обов’язків такої особи?
Відповідно до пункту 6 Порядку, Уповноважена замовником особа:
планує закупівлі та вносить інформацію до річного плану закупівель в електронній системі закупівель, зокрема про технічні, якісні та інші характеристики предмета закупівлі;
організовує та проводить закупівлі. Замовник може самостійно встановлювати критерії доброчесності та надійності вибору особи, з якою буде укладений договір про закупівлю;
забезпечує складення, затвердження та зберігання відповідних документів з питань закупівель;
забезпечує оприлюднення в електронній системі закупівель інформації, необхідної для виконання пунктів 8 і 9 розділу І Закону України від 17 березня 2020 р. № 530-IX «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України, спрямованих на запобігання виникненню і поширенню коронавірусної хвороби (COVID-19)», та інформації відповідно до пункту 9 частини другої статті 9 Закону України «Про державну реєстрацію юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань» з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань про кінцевого бенефіціарного власника юридичної особи, з якою замовник уклав договір про закупівлю;
вчиняє інші дії, передбачені цим Порядком.
Усі рішення уповноваженої замовником особи оформлюються протоколом із зазначенням дати прийняття рішення.
І звичайно ж, всі протоколи, що стосуються коронавірусних закупівель, ведуться та нумеруються окремо.
Знову ж таки, дія Закону України «Про публічні закупівлі» на коронавірусні закупівлі не поширюється. До речі, суми закупівель за окремим кодом не сумуються з іншими закупівлями, проведеними за тим же кодом.
Вдалих закупівель!
Проєкт реалізується за фінансової підтримки Міністерства закордонних справ Чеської Республіки у рамках Transition Promotion Program.
- "Візуальний огляд" водія на стан наркотичного сп’яніння: аспект законності Євген Морозов вчора о 20:08
- Благодійна діяльність в Україні під час дії воєнного стану Оксана Соколовська вчора о 16:10
- Юридична практика у спорах з банками: реальний приклад Павло Васильєв вчора о 12:18
- Нові правила експортного контролю: виклики та можливості для українського бізнесу Ростислав Никітенко вчора о 12:12
- Від entry-level до CEO: розбираємо головні бар'єри для жінок у корпоративному світі Юлія Маліч вчора о 12:10
- Про Молдову, вибори і російський слід Галина Янченко вчора о 09:58
- Судовий збір при заявлені цивільного позову у кримінальному провадженні Євген Морозов 04.11.2024 20:02
- Скасування Господарського кодексу: ризики для бізнесу та економіки Володимир Бабенко 04.11.2024 17:11
- Розпочато роботу над вебплатформою судових рішень War Crime Леонід Сапельніков 04.11.2024 14:41
- Маємо забезпечити армію якісним майном Дана Ярова 04.11.2024 14:21
- Нові зміни до Кримінального кодексу України: що потрібно знати Оксана Соколовська 04.11.2024 13:27
- Судова практика: відміна виконавчого напису приватного нотаріуса Павло Васильєв 04.11.2024 12:31
- Сектори польської економіки, в які інвестує український бізнес Сильвія Красонь-Копаніаж 04.11.2024 12:10
- Санкції та їх оскарження в ЄС: що варто знати українському бізнесу та адвокатам Ростислав Никітенко 04.11.2024 12:08
- Відвід судді: закон, практика та поради Владислав Штика 03.11.2024 23:06
-
Освітні втрати набирають обертів: чому школярі масово виїжджають і не планують повертатися
Думка 28334
-
Укрнафта пробурила найглибшу свердловину за останні вісім років. Дає нафту та газ
Бізнес 11734
-
Найбільший завод з виробництва свинцю в Україні визнали банкрутом
Бізнес 11340
-
Німеччина отримала першу компенсацію за недопостачений Газпромом газ
Бізнес 7328
-
Антонов перевіз до США спеціальний космічний супутник "Гера" – фото
Бізнес 5301