Трансформація ДФС в незалежну службу – цивілізована вимога сучасності
Незалежність України... Що вона означає для кожного з нас? І що для мене - незалежність ДФС
Очевидно, що суверенність визначається не лише територією, але й відсутністю будь-якого впливу на рішення країни щодо міжнародних векторів та розвитку економіки. Це її політична самостійність, суверенітет владних та контролюючих органів. Незалежність – не абстрактне поняття. Це конкретні кроки з позбавлення старих зужитих ідеологічних догм, подолання корупційних схем в державних органах влади, забезпечення самостійності судової системи, фіскальної служби.
Від органу тиску до ефективного інструменту з детінізації економіки
Що стосується незалежності ДФС, для мене особисто, – це позбавлення від сформованих роками стереотипів, що податкова міліція – це загроза для бізнесу, інструмент тиску на підприємців. Якщо відверто, за роки незалежності фіскальна служба так і не стала самостійною структурою, яка б діяла виключно в інтересах держави. Так звані маски-шоу, блокування рахунків підприємств, корупційні схеми – не найкращим чином вплинули на її імідж. Суспільство сприймало податкового міліціонера, як корупціонера, а бізнес вважав його ворогом.
Зараз ми намагаємось кардинально змінити ситуацію, запровадити нову філософію взаємовідносин з бізнесом: Ми не втручаємось в роботу білого бізнесу, а зосереджуємо увагу на активній протидії «тіньовикам»! І це не просто слова. Наразі заборонено проведення слідчих дій, які можуть призвести до зупинки роботи підприємств чи ФОПів. Тобто ніякого незаконного блокування рахунків, вилучення продукції, оборотних коштів, майна тощо.
Сьогодні ДФС – це зовсім інша служба, ніж вона була ще рік тому. І ми продовжуємо якісно змінюватись, оскільки цей процес – справа не одного дня і навіть року.
Звичайно, всі здобутки можуть бути нівельовані, якщо не ліквідувати корупційну складову у роботі податкової міліції. У цьому напрямі теж ведеться копітка робота. Цього року був оновлений весь керівний склад ДФС. Перед ними поставлене завдання - відійти від корупційного спілкування з бізнесом.
На жаль, повністю викорінити корупцію з системи поки-що не вдалося, але результати є - випадків участі податкової міліції в неправомірних діях стало помітно менше. Мною оприлюднено номер власного мобільного телефону, на який можна повідомити про випадки неправомірних дій податкової міліції. І це теж спрацьовує.
Нова філософія роботи податкової міліції також потребує удосконалення внутрішніх процесів служби. Нещодавно було затверджено нову структуру ДФС з урахуванням необхідності роботи з великими масивами даних та ризиками. Тобто посилена аналітична складова діяльності відомства. Ми починаємо працювати, спираючись на прогнозування ризиків та аналітику економічних процесів. Наша мета – стати тим органом, який зможе не силовими, а інтелектуальними методами виявляти та попереджувати економічні злочини.
Час інституційних змін
Незважаючи на проведену роботу, Державна фіскальна служба залишається недореформованим відомством. Триває реорганізація ДФС. У найближчій перспективі в Україні з'явиться принципово новий орган з протидії економічним правопорушенням. Фіскальна служба має всі можливості стати основою для створення такої структури. Тут мова йде і про висококваліфіковані кадри, здатні забезпечити невідворотність покарання в сфері економічних злочинів, і про матеріально-технічну базу.
Те, що ДФС вміє ефективно працювати, навіть незважаючи на складний перехідний етап, доводять цифри. Так, за 7 місяців 2020 року податковою міліцією було забезпечено відшкодування 796,5 млн гривень завданих державі збитків. В порівнянні з минулим роком ефективність відшкодування збитків збільшилась на 84%.
Ці дані ще раз доводять, що податкова міліція має всі необхідні вміння та досвід ведення оперативно-розшукової та слідчої діяльності.
Наразі питання інституційних змін в сфері фіскального контролю стоїть надзвичайно гостро. Країні потрібна повноцінна незалежна служба, яка консолідує всі повноваження з боротьби з фінансовими злочинами проти держави. Така трансформація ДФС стане завершальним етапом у її реформуванні і дозволить підвищити ефективність та прозорість фіскального контролю. Нова служба на базі ДФС має всі можливості стати дієвим механізмом з детінізації економіки.
- Централізація закупівель: як Україна та ЄС підвищують ефективність державних витрат Олена Усеінова вчора о 17:38
- Обмеження переказів між картками: що зміниться з 1 червня? Денис Терещенко вчора о 15:07
- Як уникнути блокування податкових накладних? Сергій Пагер вчора о 08:47
- Сімейне підприємництво в Україні: міжнародний досвід та перспективи Юлія Мороз 22.05.2025 14:15
- Світло – не трофей Ірина Голіздра 22.05.2025 12:56
- Оскарження тарифу на електроенергію: КОАС розглядає справу проти постанови КМУ Андрій Хомич 22.05.2025 11:38
- Господарювання без сторонніх або ТОВ з 1 учасником Альона Пагер 22.05.2025 09:39
- Капітал у квадратних метрах: стратегічний погляд на інвестиції в українську нерухомість Раміль Мехтієв 22.05.2025 09:07
- Хто вбив Андрія Портнова? Дмитро Золотухін 22.05.2025 01:17
- Психосоціальні ризики: прихована загроза безпеці праці, яку не варто ігнорувати Валентин Митлошук 21.05.2025 15:51
- Війна і молодь України: виклики, нові цінності та перспективи розвитку після війни Захарій Ткачук 21.05.2025 13:32
- Що робити зі скасуванням торгівельного безвізу для України Юрій Щуклін 21.05.2025 13:22
- Суд не вправі оцнювати ухвали НСРД Андрій Хомич 21.05.2025 11:39
- 8 звичок бідних людей, які заважають розбагатіти Олександр Висоцький 21.05.2025 11:23
- Кому дадут отсрочку: новые правила для многодетных отцов и не только Віра Тарасенко 20.05.2025 23:41
-
У чому була головна помилка Портнова
Думка 24980
-
Ексочільник Пенсійного фонду у Хмельницькій області приховав $500 000 у банку Австрії – НАЗК
Фінанси 20023
-
Ціни на оренду зросли майже на 30%: де в Києві та передмісті найбільше дорожчає житло — інфографіка
Інфографіка 16153
-
Хмельницький пивзавод змінює власника: покупець отримав дозвіл АМКУ
Бізнес 7440
-
Від $2000 за квадрат і робітники з Індії. Ігор Ніконов про майбутнє ринку нерухомості
Бізнес 5098