Неприємні для Росії резолюції
Нарешті, в Європі офіційно визнали не лише те, що конфлікт на сході України було розв’язано Росією, а й факт того, що так звані ДНР та ЛНР є лише її маріонетками.
Вчора ПарламентськаАсамблея Ради Європи прийняла дві резолюції, які однозначно вплинуть на мирневрегулювання ситуації на Донбасі. Ними, як відомо, визнається не лише те, щоконфлікт на сході України було розв’язано Росією, а й факт того, що так звані ДНРта ЛНР є лише її маріонетками. Тобто, чи не вперше на міжнародному рівні булоофіційно озвучено справжній стан справ на Донбасі, а саме – його окупацію заучастю військ РФ. Безумовно, такого роду документи відображають позитивнітенденції для України, але в той же час не потрібно занадто їх переоцінювати.
Перш за все, варто розуміти, що ці резолюції маютьдекларативний характер, оскільки висвітлюють позицію виключно даного інститутута не містять імперативних зобов’язань (лише заклики до певних дій, які непідкріплені примусом). Але в той же час слід зауважити, що ПАРЄ є органомміжпарламентської співпраці, який складається з депутатів парламентів країн-учасниць.Тому дані резолюції де в чому відображають й погляди легіслатур майже всієїЄвропи. Безумовно, це має важливе символічне значення.
Звісно ж, варто очікувати, що Росія, яка в цілому нехтуєнормами міжнародного права, почне використовувати факт того, що її членство вПАРЄ було призупинено, тому вона не зобов’язана враховувати ці резолюції. Але вданому випадку такий аргумент виглядатиме некоректно, оскільки Москвасамостійно перестала брати участь в роботі організації з огляду на те, що їїпредставники були позбавлені права голосу. Тому використання факту призупиненнячленства в ПАРЄ лише продемонструє чергову спробу Росії здійснити маніпулюванняіснуючим станом справ.
Зрозуміло, що в будь-якому разі Москва не зобов’язанавиконувати заклики, які були викладені в резолюціях. Але саме існування такогороду документів значно дошкулятиме російській дипломатії. У такий спосібофіційно було знищено міф щодо самостійної суб’єктності так званих ДНР та ЛНР,а також наголошено на тому, що РФ є фактичною стороною конфлікту, від визнаннячого остання категорично відмовляється. Відповідно, це значно ускладнить можливостіманеврування для російської дипломатії і в той же час відкриває простір дляукраїнської. Але, знову ж таки, не варто переоцінювати резолюції ПАРЄ,оскільки, не дивлячись на їх важливу символічну роль, вони не гарантуютьадекватних дій з боку Москви. Тут важливе інше: міжнародна спільнота потрохупочинає називати речі своїми іменами, а це в нашій ситуації дорогого вартує.
- Юридичне регулювання sweepstakes: основні аспекти та огляд за юрисдикціями Роман Барановський 16:19
- Нелегальний ринок тютюну: як зупинити мільярдні втрати для бюджету України? Андрій Доронін 15:05
- Перевірка компаній перед M&A: аудит, юридичні аспекти та роль менеджера Артем Ковбель 02:12
- Адвокатура в Україні потребує невідкладного реформування Лариса Криворучко 01:14
- Ретинол і літо: якими ретиноїдами можна користуватися влітку Вікторія Жоль вчора о 09:44
- К вопросу о гегелевских законах диалектики. Дискуссия автора с ИИ в чате ChatGPT Вільям Задорський вчора о 06:23
- Рекордні 8549 заяв на суддівські посади: що стоїть за ключовою цифрою пʼятого добору? Тетяна Огнев'юк 31.03.2025 21:11
- Med-Arb: ефективна альтернатива традиційному врегулюванню спорів Наталія Ковалко 31.03.2025 17:54
- Искусство наступать на грабли Володимир Стус 31.03.2025 17:05
- Нова судова практика – відсутній обов’язок надсилання копії скарги виконавцю Андрій Хомич 31.03.2025 16:01
- НАБУ: невиправдані надії Георгій Тука 31.03.2025 15:48
- Податкове резидентство для енерготрейдерів з іноземними бенефіціарами Ростислав Никітенко 31.03.2025 12:41
- Фінансова модель університетів майбутнього Віталій Кухарський 31.03.2025 12:21
- Шукайте жінку! Білоруський варіант Євген Магда 31.03.2025 09:09
- Спільний контроль у бізнесі: чому статус має значення? Анастасія Полтавцева 30.03.2025 19:23
-
У рейтингу мільярдерів Forbes з'явилось поповнення від України
Бізнес 33676
-
Колишній власник Галі Балуваної пояснив вихід з бізнесу: Було некомфортно
Бізнес 27602
-
"Супутник Притули" змінив правила гри: як Україна вплинула на фінський космічний бізнес
12898
-
Треба багато, але окупності нема. Чому в Україні так довго будуються скляні заводи
Бізнес 9596
-
Порошенко показав декларацію за 2024 рік: заробив понад 4 млрд грн
Бізнес 8438