Повторно голосувати за відставку Яценюка немає сенсу
Після провалу резолюції недовіри уряду Арсенія Яценюка окремі депутати не втрачають надії виправити ситуацію і проголосувати за відставку повторно.
Після провалу резолюції недовіри уряду АрсеніяЯценюка окремі депутати не втрачають надії виправити ситуацію і проголосуватиза відставку повторно.
Так, сьогодні кілька депутатів від різнихфракцій заявили, що їх голоси не були враховані системою «Рада», хоча вониголосували за недовіру. Враховуючи технічний збій системи, нардепи пропонуютьвизнати голосування за резолюцію недовіри Кабінету Міністрів недійсним іпроголосувати це питання повторно.
Однак у ситуації, що склалася, спробиповернути час назад не можуть суттєво змінити хід подій. Навіть суто зтехнічної точки зору, якщо збої «Ради» не були масовими, то депутати, які незмогли виразити свою позицію через це, можуть подати заяви на ім’я спікерапарламенту, аби їх голоси були враховані. Загальну картину це все одно незмінить. Хибно думати, що повторне голосування відставки Яценюка може бути успішним,навіть якщо фракція БПП віддасть всі свої голоси за таке рішення. Очевидно, щоцього не буде. Причина в тому, що діючий парламент не спроможний змінити чиннийуряд і призначити новий. Резони банальні: критичній масі парламентарів ніякіперезавантаження виконавчої влади просто не потрібні. Їм комфортно продовжуватисправи в існуючих умовах, за наявних принципів і кадрів. Ризикувати своєюстабільністю вони не будуть.
Більше того, невдала політика реформ не тількиуряду, а й коаліції, яка цей уряд призначила і працювала з ним, зробиланадзвичайно вигідною опозиційну риторику в суспільстві. Тому головнібенефіціари поглиблення політичної кризи – опозиціонери. Це означає, що вженайближчим часом більшість фракцій і груп, в тому числі коаліційних, швидкоперейдуть в опозицію і почнуть розганяти активну передвиборчу кампанію накритиці всього, до чого самі безпосередньо причетні.
Більшість політичних сил, які в парламенті8-го скликання виявилися обділеними представництвом у виконавчій владі, заразвгледіли непересічну нагоду збільшити свій вплив у Верховній Раді черездострокові вибори. Тож доля Кабміну їх цікавить в останню чергу, вони працюютьна перевибори. Відтак, якщо хтось гадає, що вчора в парламенті головнимпредметом політичних перипетій був уряд Яценюка, то сильно помиляється. Це булалише ширма, за якою частина депутатів започаткували виборчий процес.
- Як NIS2 змінить правила гри для енерготрейдерів: кібербезпека як нова реальність Ростислав Никітенко 14:03
- Післявоєнна відбудова: вікна можливостей і як ними скористатися Дмитро Соболєв 12:54
- Реальні потреби та гранти: Як краще адаптувати допомогу до змін Юлія Конотопцева 12:13
- Розлучення без згоди іншого з подружжя: коли це можливо? Альона Пагер 08:50
- Лідерство розгортання: коли стратегія виходить за межі кабінету Жанна Кудрицька вчора о 19:06
- Як навчитися ухвалювати рішення на перемовинах? Розглядаємо на прикладі покеру Владислав Пʼявка вчора о 14:57
- Встигнути до штормів: чи готові інвестори до українських податкових гірок? Сергій Дзіс вчора о 10:40
- Від парової тяги до цифрової етики: як змінювалось людство й корпоративна безпека Ігор Шевцов вчора о 08:54
- "Справедливість" судді Канигіної Лариса Гольник 12.05.2025 18:43
- Нові правила для енергонакопичувачів: як зміняться контракти через кіберризики з 2025 Ростислав Никітенко 12.05.2025 15:01
- Як довести вину стоматолога у суді: практика відшкодування шкоди за неякісне лікування Артур Кір’яков 12.05.2025 13:59
- Форензик як інструмент захисту, діагностики та зростання бізнесу в умовах ризиків Артем Ковбель 12.05.2025 03:29
- Вбивчі цифри: як звички й випадки скорочують життя Христина Кухарук 11.05.2025 13:54
- Відповідальна особа з питань захисту персональних даних: новий гравець у структурі бізнесу Анастасія Полтавцева 10.05.2025 14:43
- Як зруйнувати країну Андрій Павловський 10.05.2025 14:34
-
Угорщина готується до війни? Що стоїть за "шпигунами Орбана" на Закарпатті
44923
-
"ЗСУ знищили російську армію. Путін будував її 10 років", – генерал армії США Дуґлас Лют
21775
-
На стамбульській розтяжці – як Путін нарешті змушений зіткнутися з реальністю
Думка 15825
-
Підготовка піхотинців: державна некомпетентність і приватна ініціатива
Думка 12815
-
Держава і бізнес: партнерство краще за протистояння
Думка 11046