Асоціація між Україною та ЄС опинилася під загрозою зриву
У квітні цього року в Нідерландах відбудеться загальнонаціональний референдум щодо ратифікації Угоди про асоціацію між Україною та ЄС. Якщо голландці проголосують проти зближення Брюсселя з Києвом, то євроінтеграційний курс України може опинитися перед заг
У квітні цього року в Нідерландах відбудетьсязагальнонаціональний референдум щодо ратифікації Угоди про асоціацію міжУкраїною та ЄС. Якщо голландці проголосують проти зближення Брюсселя з Києвом,то євроінтеграційний курс України може опинитися перед загрозою зриву.
В самих Нідерландах референдум обґрунтовують нестільки небажанням зближуватися з нашою державою, скільки протестом протиполітики ЄС і необхідністю переглянути правила існування об’єднання. Тобтоголландці мають сумнів у доцільності збереження ЄС в тому форматі, в якому вініснує тепер.
Попри намагання створити вигляд, що конкретно Українатут ні до чого, до подібних ініціатив виникає ряд справедливих запитань.Зокрема, чому на референдумі предметом голосування буде саме асоціація зУкраїною, а не з іншою державою, адже ідея з референдумом виникла фактичноодночасно з ратифікацією Нідерландами таких самих угод з Грузією та Молдовою.Очевидно, що саме до України в нідерландському суспільстві культивується негативнеставлення. Великий вплив на цей процес мала катастрофа малазійського боїнга надДонбасом, жертвами якої в більшості були громадяни Нідерландів. Крім того,масла у вогонь підлив і нещодавній скандал з викраденою колекцією картин знідерландського музею, які несподівано «спливли» на території України. Танайбільш показово те, що всі ці факти активно підігріваються в інформаційномупросторі Нідерландів, в основному з подачі правих і ультраправих сил, яких вЄвропі спонсорує наш колишній старший брат. Відверта антиукраїнська пропагандау європейській країні, від якої тепер залежить майбутнє асоціації Україна-ЄС,ще раз переконує, наскільки далеко простягає руки Кремль.
Для розкручування євроскептичних і антиукраїнськихнастроїв у Нідерландах наразі склалися дуже сприятливі обставини, пов’язані іззагрозою ісламського екстремізму, міграційної проблеми та повільногоекономічного зростання єврозони, яке гальмує розвиток окремих країн-членів ЄС.Тож не дивно, що ініціатива провести референдум набрала потрібні 300 тис.підписів у рекордно стислі терміни. До того ж опитування громадської думки вГолландії показують, що якби парламентські вибори в країні відбулися сьогодні,то перемогу на них здобула б популістськаПартія Свободи Ґеерта Вільдерса, яка виступає проти ЄС. Відтак за нинішньоїкон’юнктури суспільних настроїв в Амстердамі результати голосування нареферендумі навряд чи будуть на користь України.
У вітчизняному МЗС запевняють, щодипломатичний корпус веде інтенсивну роботу з громадськістю і політичнимкерівництвом Нідерландів для того, аби референдум не мав для нас негативнихнаслідків. Однак ця робота має виконуватися не лише української стороною.Більшість політиків ЄС в унісон заявляють, що голландський референдум можеспричинити континентальну кризу і поставить під сумнів існування Євросоюзу.Відповідно всі, хто зацікавлений в попередженні подібних наслідків, маєпрацювати над подоланням впливу правого популізму і євроскептицизму вНідерландах.
Насамкінець, варто зазначити, щозапланований референдум є дорадчим і не має імперативної сили, тобто навітьякщо громадяни висловляться проти асоціації з Україною, голландський парламентвсе одно зможе ратифікувати Угоду.
- Нові мита Трампа: що чекає на Україну та Ізраїль у новій торговій реальності Олег Вишняков 18:27
- Корупція у Президента чи безвідповідальність вартістю 2 млрд грн? Артур Парушевскі 14:23
- Регулювання RWA-токенів у 2025 році: як успішно запустити проєкт Іван Невзоров 13:50
- Непотрібний президент Валерій Карпунцов 13:38
- Стягнення додаткових витрат на навчання дитини за кордоном: на що необхідно звернути увагу Арсен Маринушкін 13:21
- Оформлення права власності на частку у спільному майні колишнього подружжя Альона Прасол 10:29
- В Україні з’явився "привид" стагфляції, що пішло не так? Любов Шпак 10:27
- Юридичне регулювання sweepstakes: основні аспекти та огляд за юрисдикціями Роман Барановський вчора о 16:19
- Нелегальний ринок тютюну: як зупинити мільярдні втрати для бюджету України? Андрій Доронін вчора о 15:05
- Перевірка компаній перед M&A: аудит, юридичні аспекти та роль менеджера Артем Ковбель вчора о 02:12
- Адвокатура в Україні потребує невідкладного реформування Лариса Криворучко вчора о 01:14
- Ретинол і літо: якими ретиноїдами можна користуватися влітку Вікторія Жоль 01.04.2025 09:44
- К вопросу о гегелевских законах диалектики. Дискуссия автора с ИИ в чате ChatGPT Вільям Задорський 01.04.2025 06:23
- Рекордні 8549 заяв на суддівські посади: що стоїть за ключовою цифрою пʼятого добору? Тетяна Огнев'юк 31.03.2025 21:11
- Med-Arb: ефективна альтернатива традиційному врегулюванню спорів Наталія Ковалко 31.03.2025 17:54
- Рекордні 8549 заяв на суддівські посади: що стоїть за ключовою цифрою пʼятого добору? 3794
- Шукайте жінку! Білоруський варіант 368
- Med-Arb: ефективна альтернатива традиційному врегулюванню спорів 252
- НАБУ: невиправдані надії 228
- Аудит українських надр. Відзив "сплячих" ліцензій. Передача надр іноземцям 158
-
"Супутник Притули" змінив правила гри: як Україна вплинула на фінський космічний бізнес
22808
-
Ексголова Харківської ОДА Кучер очолив наглядову раду держкомпанії "Ліси України"
Бізнес 17380
-
Сотні контрактів. Про що говорить масова закупівля Європою сучасних танків та БМП
16740
-
Треба багато, але окупності нема. Чому в Україні так довго будуються скляні заводи
Бізнес 13403
-
Податкова почала отримувати дані про людей, які систематично продають товари через інтернет
Фінанси 11403