Асоціація між Україною та ЄС опинилася під загрозою зриву
У квітні цього року в Нідерландах відбудеться загальнонаціональний референдум щодо ратифікації Угоди про асоціацію між Україною та ЄС. Якщо голландці проголосують проти зближення Брюсселя з Києвом, то євроінтеграційний курс України може опинитися перед заг
У квітні цього року в Нідерландах відбудетьсязагальнонаціональний референдум щодо ратифікації Угоди про асоціацію міжУкраїною та ЄС. Якщо голландці проголосують проти зближення Брюсселя з Києвом,то євроінтеграційний курс України може опинитися перед загрозою зриву.
В самих Нідерландах референдум обґрунтовують нестільки небажанням зближуватися з нашою державою, скільки протестом протиполітики ЄС і необхідністю переглянути правила існування об’єднання. Тобтоголландці мають сумнів у доцільності збереження ЄС в тому форматі, в якому вініснує тепер.
Попри намагання створити вигляд, що конкретно Українатут ні до чого, до подібних ініціатив виникає ряд справедливих запитань.Зокрема, чому на референдумі предметом голосування буде саме асоціація зУкраїною, а не з іншою державою, адже ідея з референдумом виникла фактичноодночасно з ратифікацією Нідерландами таких самих угод з Грузією та Молдовою.Очевидно, що саме до України в нідерландському суспільстві культивується негативнеставлення. Великий вплив на цей процес мала катастрофа малазійського боїнга надДонбасом, жертвами якої в більшості були громадяни Нідерландів. Крім того,масла у вогонь підлив і нещодавній скандал з викраденою колекцією картин знідерландського музею, які несподівано «спливли» на території України. Танайбільш показово те, що всі ці факти активно підігріваються в інформаційномупросторі Нідерландів, в основному з подачі правих і ультраправих сил, яких вЄвропі спонсорує наш колишній старший брат. Відверта антиукраїнська пропагандау європейській країні, від якої тепер залежить майбутнє асоціації Україна-ЄС,ще раз переконує, наскільки далеко простягає руки Кремль.
Для розкручування євроскептичних і антиукраїнськихнастроїв у Нідерландах наразі склалися дуже сприятливі обставини, пов’язані іззагрозою ісламського екстремізму, міграційної проблеми та повільногоекономічного зростання єврозони, яке гальмує розвиток окремих країн-членів ЄС.Тож не дивно, що ініціатива провести референдум набрала потрібні 300 тис.підписів у рекордно стислі терміни. До того ж опитування громадської думки вГолландії показують, що якби парламентські вибори в країні відбулися сьогодні,то перемогу на них здобула б популістськаПартія Свободи Ґеерта Вільдерса, яка виступає проти ЄС. Відтак за нинішньоїкон’юнктури суспільних настроїв в Амстердамі результати голосування нареферендумі навряд чи будуть на користь України.
У вітчизняному МЗС запевняють, щодипломатичний корпус веде інтенсивну роботу з громадськістю і політичнимкерівництвом Нідерландів для того, аби референдум не мав для нас негативнихнаслідків. Однак ця робота має виконуватися не лише української стороною.Більшість політиків ЄС в унісон заявляють, що голландський референдум можеспричинити континентальну кризу і поставить під сумнів існування Євросоюзу.Відповідно всі, хто зацікавлений в попередженні подібних наслідків, маєпрацювати над подоланням впливу правого популізму і євроскептицизму вНідерландах.
Насамкінець, варто зазначити, щозапланований референдум є дорадчим і не має імперативної сили, тобто навітьякщо громадяни висловляться проти асоціації з Україною, голландський парламентвсе одно зможе ратифікувати Угоду.
- Судовий захист при звернені стягнення на предмет іпотеки, якщо таке майно не відчужено Євген Морозов вчора о 13:02
- Система обліку немайнової шкоди: коли держава намагається залікувати невидимі рани війни Світлана Приймак вчора о 11:36
- Чому енергетичні та газові гіганти обирають Нідерланди чи Швейцарію для бізнесу Ростислав Никітенко вчора о 08:47
- 1000+ днів війни: чи достатньо покарати агрессора правовими засобами?! Дмитро Зенкін 21.11.2024 21:35
- Горизонтальний моніторинг як сучасний метод податкового контролю Юлія Мороз 21.11.2024 13:36
- Ієрархія протилежних правових висновків суду касаційної інстанції Євген Морозов 21.11.2024 12:39
- Чужий серед своїх: право голосу і місце в політиці іноземців у ЄС Дмитро Зенкін 20.11.2024 21:35
- Сталий розвиток рибного господарства: нові можливості для інвестицій в Україні Артем Чорноморов 20.11.2024 15:59
- Кремль тисне на рубильник Євген Магда 20.11.2024 15:55
- Судова реформа в контексті вимог ЄС: очищення від суддів-корупціонерів Світлана Приймак 20.11.2024 13:47
- Як автоматизувати процеси в бізнесі для швидкого зростання Даніелла Шихабутдінова 20.11.2024 13:20
- COP29 та План Перемоги. Як нашу стратегію зробити глобальною? Ксенія Оринчак 20.11.2024 11:17
- Ухвала про відмову у прийнятті зустрічного позову підлягає апеляційному оскарженню Євген Морозов 20.11.2024 10:35
- Репарації після Другої світової, як передбачення майбутнього: компенсації постраждалим Дмитро Зенкін 20.11.2024 00:50
- Що робити під час обшуку? Сергій Моргун 19.11.2024 19:14
-
"Ситуація критична". У Кривому Розі 110 000 жителів залишаються без опалення
Бізнес 21234
-
Що вигідно банку – невигідно клієнту. Які наслідки відмови Monobank від Mastercard
Фінанси 15070
-
Як тренування в спортзалі можуть нашкодити: помилки початківців
Життя 7686
-
Найбільший роботодавець і платник податків Херсонської області збанкрутував через війну
Бізнес 6833
-
Серіал "Король Талси" за участю Сильвестра Сталлоне продовжили на два сезони: деталі
Життя 5346