З 1-го січня почнеться руйнування імперської економічної моделі
Навряд більшість українців до кінця усвідомлює всю значущість введення в дію зони вільної торгівлі між Україною та ЄС з початку наступного року. Адже, крім нових економічних можливостей та потенційних ризиків, ця подія має без перебільшення історичну вагу.
Навряд більшість українців до кінця усвідомлює всюзначущість введення в дію зони вільної торгівлі між Україною та ЄС з початкунаступного року. Адже, крім нових економічних можливостей та потенційнихризиків, ця подія має без перебільшення історичну вагу.
Вже зараз можна точно стверджувати, що переорієнтаціяекспортних ринків, зміна стандартів якості продукції і правил торгівлінеодмінно обернуться для України шоковими викликами у найближчій перспективі.Для того, щоб вижити в новому середовищі з новими правилами необхідні докоріннізміни всієї економічної системи. Тому комплексного позитивного ефекту відзапровадження ЗВТ з Європейським Союзом доведеться чекати щонайменше роківдесять, і це при максимально відданій роботі на результат.
Попри складний шлях, який розпочнеться вже за декількаднів, переорієнтація української економіки з Росії на Європу має стратегічнезначення. Саме виробничі і торговельні зв’язки є тими ланцюгами, що трималиУкраїну в зоні політичного і культурного впливу Москви. Ці узи після розпадуРадянського Союзу успадкували всі риси колишньої імперії.
Економічна система СРСР була побудована таким чином, щобунеможливити самодостатній розвиток кожної окремої республіки. Інтеграціягосподарського комплексу була настільки тісною, що наслідки розриву зв’язків умежах однієї держави деякі західні експерти прирівнювали до пів десяткапотужних катастроф. Водночас особливість цієї моделі полягала в тому, щоекономічно республіки були орієнтовані не стільки одна на одну, скільки наМоскву, тобто модель передбачала політизований і централізований характер. Зрештою,зайве говорити про те, що в умовах планової економіки по-іншому бути не могло.
Після краху СРСР провідне місце в економіці і політиці пострадянськихдержав посіли олігархічні клани, під контролем яких опинилася економіка, що які колись була орієнтована і залежна від російської. Тому господарськазалежність великих бізнес-еліт пострадянських країн від Москви чверть століттявизначала їх політичну підпорядкованість Кремлю. За кількома винятками цяситуація зберігається донині. Одним з винятків є й Україна.
Керівництво РФ добре усвідомлює той факт, що розривекономічних зв’язків з Києвом – це втрата найсерйознішого привідного паска дляманіпулювання Україною. Перехід останньої в якісно інший економічний простірназавжди позбавить Росію можливості чинити вирішальний вплив на подальшу долюукраїнської держави. Звідси й неймовірні за силою натиску дипломатичні зусилляросіян перешкодити ЗСТ Україна-ЄС і несамовита істерика російської сторони наостанніх переговорах з цього приводу. Все, що здатна вдіяти Москва в подібнійситуації, відтепер залишається виключно в рамках силового впливу. Зі свогобоку, Україна просто зобов’язана успішно інтегруватися в нову економічнуреальність, аби надійно відгородити себе від базової інфраструктури «рускогоміра» в майбутньому.
- Строк нарахування 3 % річних від суми позики Євген Морозов 09:52
- Судовий захист при звернені стягнення на предмет іпотеки, якщо таке майно не відчужено Євген Морозов вчора о 13:02
- Система обліку немайнової шкоди: коли держава намагається залікувати невидимі рани війни Світлана Приймак вчора о 11:36
- Чому енергетичні та газові гіганти обирають Нідерланди чи Швейцарію для бізнесу Ростислав Никітенко вчора о 08:47
- 1000+ днів війни: чи достатньо покарати агрессора правовими засобами?! Дмитро Зенкін 21.11.2024 21:35
- Горизонтальний моніторинг як сучасний метод податкового контролю Юлія Мороз 21.11.2024 13:36
- Ієрархія протилежних правових висновків суду касаційної інстанції Євген Морозов 21.11.2024 12:39
- Чужий серед своїх: право голосу і місце в політиці іноземців у ЄС Дмитро Зенкін 20.11.2024 21:35
- Сталий розвиток рибного господарства: нові можливості для інвестицій в Україні Артем Чорноморов 20.11.2024 15:59
- Кремль тисне на рубильник Євген Магда 20.11.2024 15:55
- Судова реформа в контексті вимог ЄС: очищення від суддів-корупціонерів Світлана Приймак 20.11.2024 13:47
- Як автоматизувати процеси в бізнесі для швидкого зростання Даніелла Шихабутдінова 20.11.2024 13:20
- COP29 та План Перемоги. Як нашу стратегію зробити глобальною? Ксенія Оринчак 20.11.2024 11:17
- Ухвала про відмову у прийнятті зустрічного позову підлягає апеляційному оскарженню Євген Морозов 20.11.2024 10:35
- Репарації після Другої світової, як передбачення майбутнього: компенсації постраждалим Дмитро Зенкін 20.11.2024 00:50
-
Що вигідно банку – невигідно клієнту. Які наслідки відмови Monobank від Mastercard
Фінанси 23180
-
"Ситуація критична". У Кривому Розі 110 000 жителів залишаються без опалення
Бізнес 21293
-
Мінекономіки пояснило, як отримати 1000 грн єПідтримки, і порадило задонатити їх на ЗСУ
Фінанси 9748
-
Курс євро впав на 47 копійок: Який курс долара НБУ зафіксував на понеділок
Фінанси 8862
-
Як тренування в спортзалі можуть нашкодити: помилки початківців
Життя 7730