Біопаспорти: зворотній відлік
З червня Україна перебуває на другій і останній фазі плану дій візової лібералізації, реалізація котрого розпочалася ще у 2010 році. Зокрема, у вересні цього року Україну відвідали місії ЄС з оцінки прогресу у підготовці до лібералізації візового режиму у
З червня Україна перебуває на другій і останній фазі плану дій візової лібералізації, реалізація котрого розпочалася ще у 2010 році. Зокрема, у вересні цього року Україну відвідали місії ЄС з оцінки прогресу у підготовці до лібералізації візового режиму у двох перших частинах плану. Перша стосувалася питань безпеки документів, друга – нелегальної міграції. Приїзд моніторингових місій з двох інших частин плану – з питань громадського порядку і безпеки та з питань фундаментальних прав – очікується у листопаді-грудні. Передбачається, що Єврокомісія до травня 2015 року опублікує звіт за результатами чотирьох місій і, якщо він виявиться позитивним, в червні Рада ЄС підтвердить скасування візового режиму.
Результати вересневих місій були загалом позитивні. Але основною перешкодою досі залишалася, перш за все, неналагодженість виробництва та видачі біометричних паспортів - документів з цифровим носієм з особистою інформацією і відбитками пальців, які використовують вже понад 90 країн світу. В травні Кабінет міністрів постановив розпочати виготовлення, оформлення й видачу біометричних закордонних паспортів, які передбачають відбір відбитків пальців громадян, із 1 січня 2015 року, але до поточного тижня не було відомо, чи вдасться дотриматися цих строків. Зволікання відбувалося через невирішеність ряду проблемних питань, але наразі кожне з них поступово усувається.
По-перше, незавершеним залишалося налагодження серійного виробництва біометричних паспортів на поліграфічному комбінаті «Україна», який відповідає за друк і оформлення спеціальних закордонних паспортів. Проте на початку цього тижня стало відомо, що комбінат повністю підготовлений, щоб почати з 1 січня 2015 року їх виробництво. Він зможе виробляти до 20 тис. бланків на добу, тобто 400 тис. на місяць. Можливості центру персоналізації, де паспорт отримуватиме особисті дані власника, поки вдвічі менші – до 9 тис. паспортів на добу або близько 200 тис. на місяць. Проте держпідприємство планує наступного року придбати ще одну машину для здійснення персоналізації на додачу до наявних двох.
У травні уряд постановив, що оформлення і видача паспортів нового зразку відбуватиметься у територіальних підрозділах ДМС (так званих «паспортних столах»), яких в Україна нараховується близько 700. Для їх оснащення на початку листопада Кабінет міністрів виділив 150 млн грн. на закупівлю близько 600 терміналів, котрі будуть зчитувати відбитки пальців та вносити дані до відомчої інформаційної системи ДМС. Це дозволить забезпечити видачу нових паспортів майже у кожному районі країни. Як запевняють в уряді, система має запрацювати до кінця січня.
Чим швидше запрацює на практиці виробництво та видача паспортів нового зразку, тим більша ймовірність, що Єврокомісія та Рада ЄС схвалять скасування віз у травні-червні наступного року. Адже перш, ніж погоджуватися на безвізовий режим, ЄС, логічно, має оцінити якість захисту паспортів та систему їх видачі.
- Ресурси перемоги: як працюють сучасні благодійні фонди Нісар Ахмад 15:58
- Чи варто шукати справедливості у країні чиновників? Любов Шпак вчора о 20:42
- Последние изменения в правилах оформления отсрочки от мобилизации Віра Тарасенко вчора о 18:49
- Документи в умовах окупації: між правом та реальністю Дмитро Зенкін вчора о 17:06
- Івенти для покоління Хоумлендерів. Особливості та деякі думки Олексій Куліков вчора о 16:12
- Спецоперація проти "Глобино" Євген Магда вчора о 14:29
- Податок на посилки: думки щодо за і проти цієї ініціативи Олег Пендзин вчора о 14:20
- Нумерологія в податках. Цифра 11 Євген Власов вчора о 12:21
- Америка поза глобальною грою: філософія відступу чи стратегічна помилка? Світлана Приймак вчора о 09:00
- Думка первинна, чули? Катерина Мілютенко 22.01.2025 23:42
- 21% українців, які хотіли б емігрувати – це катастрофа Володимир Горковенко 22.01.2025 16:07
- Як ШІ змінює закупівлі: клієнти-машини та криза кадрів Марина Трепова 22.01.2025 15:12
- Пеня на заборгованість по аліментах: поняття, порядок нарахування та граничний розмір Леся Дубчак 22.01.2025 15:01
- Правила ефективного партнерства в адвокатурі Тетяна Лежух 22.01.2025 13:33
- Перемир’я між Ізраїлем і ХАМАС: виклики та перспективи після 15 місяців конфлікту Олег Вишняков 22.01.2025 13:25
-
США висунули Путіну ультиматум: що насправді хотів сказати Трамп
Думка 3007
-
"Відкрийте газовий маршрут". Орбан виставив Україні умови для продовження санкцій
Бізнес 2279
-
Барбадос і Панама позбавлять свого прапора 114 танкерів тіньового флоту Росії
Бізнес 2207
-
Дешево, але дорого. Порівняння вартості життя у Києві та інших європейських містах
Інфографіка 2141
-
"Сьогодні надійшли кошти". Співвласник АТБ Буткевич заплатив 1,9 млрд грн за Аерок
Бізнес 2129