Біопаспорти: зворотній відлік
З червня Україна перебуває на другій і останній фазі плану дій візової лібералізації, реалізація котрого розпочалася ще у 2010 році. Зокрема, у вересні цього року Україну відвідали місії ЄС з оцінки прогресу у підготовці до лібералізації візового режиму у
З червня Україна перебуває на другій і останній фазі плану дій візової лібералізації, реалізація котрого розпочалася ще у 2010 році. Зокрема, у вересні цього року Україну відвідали місії ЄС з оцінки прогресу у підготовці до лібералізації візового режиму у двох перших частинах плану. Перша стосувалася питань безпеки документів, друга – нелегальної міграції. Приїзд моніторингових місій з двох інших частин плану – з питань громадського порядку і безпеки та з питань фундаментальних прав – очікується у листопаді-грудні. Передбачається, що Єврокомісія до травня 2015 року опублікує звіт за результатами чотирьох місій і, якщо він виявиться позитивним, в червні Рада ЄС підтвердить скасування візового режиму.
Результати вересневих місій були загалом позитивні. Але основною перешкодою досі залишалася, перш за все, неналагодженість виробництва та видачі біометричних паспортів - документів з цифровим носієм з особистою інформацією і відбитками пальців, які використовують вже понад 90 країн світу. В травні Кабінет міністрів постановив розпочати виготовлення, оформлення й видачу біометричних закордонних паспортів, які передбачають відбір відбитків пальців громадян, із 1 січня 2015 року, але до поточного тижня не було відомо, чи вдасться дотриматися цих строків. Зволікання відбувалося через невирішеність ряду проблемних питань, але наразі кожне з них поступово усувається.
По-перше, незавершеним залишалося налагодження серійного виробництва біометричних паспортів на поліграфічному комбінаті «Україна», який відповідає за друк і оформлення спеціальних закордонних паспортів. Проте на початку цього тижня стало відомо, що комбінат повністю підготовлений, щоб почати з 1 січня 2015 року їх виробництво. Він зможе виробляти до 20 тис. бланків на добу, тобто 400 тис. на місяць. Можливості центру персоналізації, де паспорт отримуватиме особисті дані власника, поки вдвічі менші – до 9 тис. паспортів на добу або близько 200 тис. на місяць. Проте держпідприємство планує наступного року придбати ще одну машину для здійснення персоналізації на додачу до наявних двох.
У травні уряд постановив, що оформлення і видача паспортів нового зразку відбуватиметься у територіальних підрозділах ДМС (так званих «паспортних столах»), яких в Україна нараховується близько 700. Для їх оснащення на початку листопада Кабінет міністрів виділив 150 млн грн. на закупівлю близько 600 терміналів, котрі будуть зчитувати відбитки пальців та вносити дані до відомчої інформаційної системи ДМС. Це дозволить забезпечити видачу нових паспортів майже у кожному районі країни. Як запевняють в уряді, система має запрацювати до кінця січня.
Чим швидше запрацює на практиці виробництво та видача паспортів нового зразку, тим більша ймовірність, що Єврокомісія та Рада ЄС схвалять скасування віз у травні-червні наступного року. Адже перш, ніж погоджуватися на безвізовий режим, ЄС, логічно, має оцінити якість захисту паспортів та систему їх видачі.
- "Візуальний огляд" водія на стан наркотичного сп’яніння: аспект законності Євген Морозов 20:08
- Благодійна діяльність в Україні під час дії воєнного стану Оксана Соколовська 16:10
- Юридична практика у спорах з банками: реальний приклад Павло Васильєв 12:18
- Нові правила експортного контролю: виклики та можливості для українського бізнесу Ростислав Никітенко 12:12
- Від entry-level до CEO: розбираємо головні бар'єри для жінок у корпоративному світі Юлія Маліч 12:10
- Про Молдову, вибори і російський слід Галина Янченко 09:58
- Судовий збір при заявлені цивільного позову у кримінальному провадженні Євген Морозов вчора о 20:02
- Скасування Господарського кодексу: ризики для бізнесу та економіки Володимир Бабенко вчора о 17:11
- Розпочато роботу над вебплатформою судових рішень War Crime Леонід Сапельніков вчора о 14:41
- Маємо забезпечити армію якісним майном Дана Ярова вчора о 14:21
- Нові зміни до Кримінального кодексу України: що потрібно знати Оксана Соколовська вчора о 13:27
- Судова практика: відміна виконавчого напису приватного нотаріуса Павло Васильєв вчора о 12:31
- Сектори польської економіки, в які інвестує український бізнес Сильвія Красонь-Копаніаж вчора о 12:10
- Санкції та їх оскарження в ЄС: що варто знати українському бізнесу та адвокатам Ростислав Никітенко вчора о 12:08
- Відвід судді: закон, практика та поради Владислав Штика 03.11.2024 23:06
-
Освітні втрати набирають обертів: чому школярі масово виїжджають і не планують повертатися
Думка 27102
-
Укрнафта пробурила найглибшу свердловину за останні вісім років. Дає нафту та газ
Бізнес 11499
-
Найбільший завод з виробництва свинцю в Україні визнали банкрутом
Бізнес 11279
-
Німеччина отримала першу компенсацію за недопостачений Газпромом газ
Бізнес 6275
-
Хазяїн Грузії, Потопельники зі США, Українські скамери оббирають росіян. Найкращі історії світу
5096