Кабмін змінив Порядок аукціонів з продажу електроенергії за двосторонніми договорами
Виробники електричної енергії, крім тих кому встановлено «зелений тариф» будуть здійснювати продаж електроенергії за двосторонніми договорами, виключно на електронних аукціонах.
Вчора, Кабінет міністрів України, ухвалив розроблену Міністерством енергетики та вугільної промисловості, постанову, яка несла зміни до порядку проведення електронних аукціонів з продажу електроенергії за двосторонніми договорами.
За таких умов, на ринку електроенергії, існуватимуть рівні умови для торгівлі за двосторонніми договорами, для всіх категорій виробників. Безумовно, це є кроком вперед для прозорої конкуренції на ринку між виробниками.
До того ж, специфіка двосторонніх договорів, на відміну від ринку РДН, полягає в довгостроковому характері контрактів, в яких зацікавлені як споживач так і виробник.
Що необхідно для виробника? Виробник зацікавлений в тому, щоб його компанія розвивалася в довгостроковій перспективі, а фінансовий баланс був прогнозованим і збалансованим. Що необхідно для споживача? Стабільна ціна за контрактом, впродовж тривалого періоду, яка збалансовує ризики від коливання ціни на ринку електроенергії.
Що це означає для АТ «Українська залізниця»? Постанова була доповнена нормою, що продавець повинен здійснювати продаж електроенергії за ціною, яка не може бути нижчою від середньозваженої ринкової ціни за двосторонніми договорами, за останні три місяці, що передували місяцю в якому проводиться аукціон, але може мати знижку 30%. Це, що стосується продажу електроенергії, в контексті забезпечення загальносуспільних інтересів, котрими і являється закупівля електроенергії в інтересах національного перевізника АТ «Українська залізниця».
Прийняттю змін до постанови передувала величезна робота, яка була проведена з поданням пропозицій та доопрацюванням порядку продажу електроенергії за двосторонніми договорами.
Винесенню питань на засідання Кабінету міністрів передував розгляд проблем і пропозицій біржовим комітетом при Міністерстві енергетики, який погодив внесення змін до Регламенту організації та проведення електронних аукціонів, в частині виключення недієвих положень, щодо механізмів формульного ціноутворення.
Також в порядку змін, був зменшений об’єм пакету аукціонних лотів зі 100 до 25, що дозволить проводити електронні аукціони та укладати двосторонні договори в більш гнучких спосіб.
Наразі, ми очікуємо рішення найбільшого виробника - «Енергоатома», з приводу визначення дати аукціону. Національний перевізник АТ «Українська залізниця» має бути забезпечений електроенергію в довгостроковій перспективі, за справедливою ціною, а державна генерація («Енергоатом», «Укргідроенерго» і «Центренерго») отримають стабільного контрагента.
Приємно усвідомлювати, що всі державні органи та відповідальні особи, в переддень настання зимового періоду та активного споживання електроенергії, за умови наявних ринкових коливань, працюють над тим, щоб національний перевізник був забезпечений електроенергією в довгостроковій перспективі за вигідною ціною.
- "Візуальний огляд" водія на стан наркотичного сп’яніння: аспект законності Євген Морозов 20:08
- Благодійна діяльність в Україні під час дії воєнного стану Оксана Соколовська 16:10
- Юридична практика у спорах з банками: реальний приклад Павло Васильєв 12:18
- Нові правила експортного контролю: виклики та можливості для українського бізнесу Ростислав Никітенко 12:12
- Від entry-level до CEO: розбираємо головні бар'єри для жінок у корпоративному світі Юлія Маліч 12:10
- Про Молдову, вибори і російський слід Галина Янченко 09:58
- Судовий збір при заявлені цивільного позову у кримінальному провадженні Євген Морозов вчора о 20:02
- Скасування Господарського кодексу: ризики для бізнесу та економіки Володимир Бабенко вчора о 17:11
- Розпочато роботу над вебплатформою судових рішень War Crime Леонід Сапельніков вчора о 14:41
- Маємо забезпечити армію якісним майном Дана Ярова вчора о 14:21
- Нові зміни до Кримінального кодексу України: що потрібно знати Оксана Соколовська вчора о 13:27
- Судова практика: відміна виконавчого напису приватного нотаріуса Павло Васильєв вчора о 12:31
- Сектори польської економіки, в які інвестує український бізнес Сильвія Красонь-Копаніаж вчора о 12:10
- Санкції та їх оскарження в ЄС: що варто знати українському бізнесу та адвокатам Ростислав Никітенко вчора о 12:08
- Відвід судді: закон, практика та поради Владислав Штика 03.11.2024 23:06
-
Освітні втрати набирають обертів: чому школярі масово виїжджають і не планують повертатися
Думка 26093
-
Укрнафта пробурила найглибшу свердловину за останні вісім років. Дає нафту та газ
Бізнес 11332
-
Найбільший завод з виробництва свинцю в Україні визнали банкрутом
Бізнес 11206
-
Німеччина отримала першу компенсацію за недопостачений Газпромом газ
Бізнес 5912
-
Хазяїн Грузії, Потопельники зі США, Українські скамери оббирають росіян. Найкращі історії світу
5052