Чи довго бути соціальній справедливості несправедливою?!
Вбачається, що направленість дій на створення умов для гідної праці, і має відображати суть соціальної справедливості, коли ми говоримо про соціально-трудові відносини, про соціальний захист, про реалізацію прав людини у сфері праці зокрема.
Соціальна справедливість має бути однією зневід’ємних частин будь-якої соціально орієнтованої економіки. Оскільки, згідноз Конституцією, Україна є соціально орієнтованою державою, то соціальнасправедливість — це також невід’ємна частина будь-якої сфери життя українськогосуспільства.
Вбачається, що направленістьдій на створення умовдля гідної праці, і має відображати суть соціальноїсправедливості, коли ми говоримо про соціально-трудові відносини, просоціальний захист, про реалізацію прав людини у сфері праці зокрема.
Попри того, щотеоретично уцьому контексті, в Україні зроблено чимало, це так і нестало предметом реальної соціальної справедливості в країні
Символічний соціальний діалог, який би мав стати ефектиним засобом досягнення порозуміння між різнимигрупами суспільства щодо поточних справ і окреслення шляхівсоціально-економічного розвитку країни, так і не запрацювавв країні. Для цього так і не створено належної основи, яка б враховувала інтереси усіх верств населення, усього громадянського суспільства. Закон зцього питання лише закріпив умови для певної группи профспілок та іншихлояльних до влади громад, вести, так званий соціальний діалог, в рамках своїх корпоративнихінтересів, а не інтересів усього суспільства.
Низька ефективністьтакого соціального діалогу очевидна, - він не зрушив з місця в позитивномуплані жодної існуючої соціальної проблеми в суспільстві.
Інституції, якістворені, на базі такого соціального діалогу, як Національна тристороннясоціально-економічна рада, тристороннє управління фондами соціальногострахування, інші інституції показали свою неспроможність впливатина процеси здійснення соціальної справедливості. Те, що в країні ростебезробіття, катастрофічно зростає заборгованість з виплати заробітної, взанепаді трудова міграційна політика, за межами бідності знаходиться значнабільшість пенсіонерів, - є тому підтвердження.
А відсутність консультацій уряду зпредставниками соціальних партнерів, неефективність дій громадських радпри центральних органах виконавчої влади, тощолише додають такому соціальному діалогу негативу. А нещодавно створена Громадянська платформамоніторингу реалізації Угоди про асоціацію між Україною та Європейським союзом є скоріше антуражем, ніж тою інституцією, що впливатиме реально насоціальну справедливість. З огляду на представництво платформи, усі очікуванняна краще є просто марними.
І тому підходи до соціальногодіалогу потрібно переосмислити, а саме існування соціальногодіалогу кардинально реформувати. Ми маємо позбутися всього того баласту,який протягом всього часу гвалтував країну, використовув її в своїхкорпоративних інтересах. Лише залучення нових представників громадскості,активістів від оновлюючого громадянського суспільства, які довгий час залишалося за бортом прийняття життєво важливих рішень, може сприятистворенню реальних засад соціальноїсправедливості.
- Строк нарахування 3 % річних від суми позики Євген Морозов 09:52
- Судовий захист при звернені стягнення на предмет іпотеки, якщо таке майно не відчужено Євген Морозов вчора о 13:02
- Система обліку немайнової шкоди: коли держава намагається залікувати невидимі рани війни Світлана Приймак вчора о 11:36
- Чому енергетичні та газові гіганти обирають Нідерланди чи Швейцарію для бізнесу Ростислав Никітенко вчора о 08:47
- 1000+ днів війни: чи достатньо покарати агрессора правовими засобами?! Дмитро Зенкін 21.11.2024 21:35
- Горизонтальний моніторинг як сучасний метод податкового контролю Юлія Мороз 21.11.2024 13:36
- Ієрархія протилежних правових висновків суду касаційної інстанції Євген Морозов 21.11.2024 12:39
- Чужий серед своїх: право голосу і місце в політиці іноземців у ЄС Дмитро Зенкін 20.11.2024 21:35
- Сталий розвиток рибного господарства: нові можливості для інвестицій в Україні Артем Чорноморов 20.11.2024 15:59
- Кремль тисне на рубильник Євген Магда 20.11.2024 15:55
- Судова реформа в контексті вимог ЄС: очищення від суддів-корупціонерів Світлана Приймак 20.11.2024 13:47
- Як автоматизувати процеси в бізнесі для швидкого зростання Даніелла Шихабутдінова 20.11.2024 13:20
- COP29 та План Перемоги. Як нашу стратегію зробити глобальною? Ксенія Оринчак 20.11.2024 11:17
- Ухвала про відмову у прийнятті зустрічного позову підлягає апеляційному оскарженню Євген Морозов 20.11.2024 10:35
- Репарації після Другої світової, як передбачення майбутнього: компенсації постраждалим Дмитро Зенкін 20.11.2024 00:50
-
Що вигідно банку – невигідно клієнту. Які наслідки відмови Monobank від Mastercard
Фінанси 22999
-
"Ситуація критична". У Кривому Розі 110 000 жителів залишаються без опалення
Бізнес 21293
-
Мінекономіки пояснило, як отримати 1000 грн єПідтримки, і порадило задонатити їх на ЗСУ
Фінанси 9545
-
Курс євро впав на 47 копійок: Який курс долара НБУ зафіксував на понеділок
Фінанси 8739
-
Як тренування в спортзалі можуть нашкодити: помилки початківців
Життя 7727